تعویض سوکت شارژ موبایل

اگر گوشی موبایل شما زمانی که به شارژر متصل می شود، هیچ واکنشی در راستای شکل گیری عملیات شارژ شدن نشان نمی دهد، مقاله ی پیشرو را از دست ندهید. یکی از دلایلی که گوشی شارژ نمی شود، خرابی سوکت شارژ موبایل است. البته برای اینکه پروسه ی شارژ شدن به درستی صورت گیرد، سلامت اجزای دیگری چون شارژر و باتری هم دخیل است. به هر حال همواره دلایل مختلفی برای خرابی سوکت شارژ گوشی وجود دارد که ممکن است با کمی بی احتیاطی نمایان شوند. در ادامه کلیه ی جوانب تعمیراتی این بخش از موبایل را شرح خواهیم داد.

تعویض سوکت شارژ موبایل

راهکار ساده ای برای رفع خرابی سوکت شارژ گوشی

سوکت شارژ موبایل قطعه ی ظریفی است که معمولا در اثر اصابت ضربه کارایی خود را از دست می دهد. تعویض در چنین شرایطی بر تعمیر اولویت دارد. چراکه سوکت ناکارآمد با انتقال جریان برق غیر استاندارد باعث سوختگی اجزای درونی گوشی و از کار افتادگی باتری موبایل می شود. اما گاهی خرابی های سوکت را می توان با یک تمیزکاری برطرف کرد.

اگر گوشی نسبت به انتقال دیتاها و فرآیند اتصال به رایانه با کابل علاوه بر پروسه ی شارژ شدن، واکنشی نشان نمی دهد و کابل دستگاه نیز سالم است، سوکت را تمیز کنید. این کار را با استفاده از اسپری هوای فشرده انجام دهید. می توانید از یک گوش پاک کن هم کمک بگیرید. اما دقت کنید که نباید به هیچ عنوان فشار زیادی به گوش پاک کن وارد کنید. بدین شکل ممکن است مشکل با گیر کردن پنبه ی گوش پاک کن به پایه های سوکت شدت یابد.

اینو بخون حتما به کارت میاد : همه چیز در مورد باد کردن باتری موبایل

مراحل تعویض سوکت گوشی موبایل

تعویض سوکت گوشی موبایل فرآیند دقیقی است که باید زیر نظر کارشناسان مجرب انجام شود. این کار ظرافت هایی دارد که بهتر است با نظارت مستقیم تکنسین ها به اتمام برسد. نمایندگی تعمیرات موبایل می تواند طی مدت زمان کوتاهی سوکت شارژ گوشی را به بهترین شکل ممکن تعویض کند. در هر صورت اگر بنابر هر دلیلی قادر به دریافت خدمات تخصصی مراکز تعمیراتی نمی باشید، مراحل زیر را طی کنید.

1. خشاب سیم کارت را باز کنید.

2. خشاب سیم کارت و بخش مربوط به آن را جدا کنید.

3. ساکشن را به قاب پشتی گوشی وصل کرده و پشت موبایل را باز کنید.

4. پیچ های نگهدارنده ی فریم میانی را با پیچ گوشتی مخصوص این کار باز کنید.

5. فریم میانی را به آرامی جدا کنید.

6. کانکتور باتری را جدا کرده و باتری را بیرون بکشید.

7. کانکتور آنتن وای فای، دکمه ی هوم، صفحه نمایش موبایل و اسپیکر را به ترتیب باز کنید.

8. نمایشگر موبایل را جدا کنید.

9. پیچ نگهدارنده ی سوکت شارژ یا برد ثانویه را باز کنید.

10. سوکت معیوب را جدا کرده و سوکت جدید را جایگزین کنید.

11. در آخر نیز پیچ های مربوطه را ببندید و هر آنچه را که از دستگاه باز شده است؛ به داخل سیستم بازگردانید. برای اینکه عملیات بستن گوشی را به درستی طی کنید، می توانید در هر مرحله از بخشی که باز شده است، عکس بگیرید. به هر حال تعویض سوکت گوشی یک فرآیند تخصصی است که کاربر عادی در انجام آن قدرت چندانی نخواهد داشت.

مراحل تعویض سوکت گوشی موبایل

فیلم آموزش تعویض سوکت شارژ گوشی 

همان طور که در بخش قبل نمایان است، فرآیند تعویض سوکت شارژ موبایل پیچیدگی خاصی دارد. فراموش نکنید که بستن یک پیچ نادرست می تواند کارایی کلی موبایل را مختل سازد. از طرفی شما برای تعویض سوکت گوشی باید بخش های حساس بسیاری چون صفحه ی نمایش، باتری و اسپیکر را از داخل موبایل بیرون بکشید تا به سوکت معیوب دسترسی داشته باشید. بنابراین ضربه ی بسیار ناچیزی به یکی از این اجزا، دردسرساز خواهد شد. پیشنهاد می کنیم فیلم آموزشی این بخش را از دست ندهید تا مراحل تعویض سوکت گوشی موبایل برایتان قابل درک باشد.

تعمیر انواع موبایل با گارانتی

اینکه شما قصد تعمیر و بازیابی چه موبایلی را دارید، اصلا مهم نیست. کارگاه های نمایندگی تعمیرات موبایل در راستای ترمیم و بازیابی عملکرد انواع و اقسام موبایل های جدید و قدیمی مجهز شده است. نمایندگی تعمیر موبایل در کنار شماست تا کوچک ترین اختلالات ساختار تلفن های همراه در بالاترین سطح کیفی ممکن برطرف گردند. تمامی سرویس ها و خدمات این مجموعه در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی انجام شده و دارای گارانتی هستند. با حضور در یکی از شعب نمایندگی رسمی تعمیر موبایل استفاده ی دوباره از گوشی معیوب دور از تصور نخواهد بود.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر