آموزش ریست فکتوری موبایل

ریست فکتوری موبایل واقعیتی است که گاهی باید آن را پذیرفت. بیشتر کسانی که با چنین اصطلاحی برخورد می کنند اولین چیزی که به ذهنشان می رسد از دست دادن و پاک شدن اطلاعات موبایل است. اما نگران نباشید شما می توانید اطلاعات خود را نگه دارید و همزمان مشکل گوشیتان را نیز رفع کنید. در این مطلب سعی می کیم تا با ارائه اطلاعات در خصوص  Hard Reset و Soft Reset شما را با نحوه ریست فکتوری موبایل آشنا کنیم.

5/5 (2 امتیاز)

 چه زمانی باید اقدام به ریست فکتوری موبایل کنیم؟

دیگر نیازی نیست به دلیل هنگ کردن موبایل و سرعت پایین آن کلافه شوید. در ادامه مطلب با شما برای حل این مشکل همراه خواهیم بود. هنگامی که گوشی شما شروع به هنگ کردن می کند و یا سرعت عملکردش کند می شود مثل هر موجود هوشمند دیگری نیاز دارد تا برای بازگشت به حالت عملکرد عادیش اقداماتی انجام شود. ریست فکتوری موبایل دقیقا همان اقدامی است که در چنین شرایط نیاز است که در اصطلاح به آن Hard Reset می گویند.

با انجام این کار تمام اپلیکیشن‌های نصب‌شده، فایل‌ها، اطلاعات و تنظیمات پاک می‌شود؛ انگار که گوشی را برای اولین بار روشن کرده باشید. البته این موضوع در مورد سیستم عامل گوشی صدق نمی کند و گوشی به نسخه قدیمی باز نمی گردد. نکته قابل توجه که باید به یاد داشته باشید این است که قبل از ریست فکتوری موبایل حتما از فایل ها و اطلاعاتی که در گوشی دارید و مورد نیاز شما هستند کپی بگیرید، در غیر این صورت آنها را از دست خواهید داد. در مطالب قبلی مطلب ریکاوری اطلاعات گوشی توضیح داده شده است.

مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی

ریست فکتوری گوشی به این صورت انجام می گیرد:

 • منوی Settings را باز کنید.
 • قسمت Personal را باز کنید و وارد Backup & Reset بشوید.
 • در این مرحله از ریست فکتوری موبایل ممکن است از شما پسورد قفل گوشی درخواست شود و باید آن را وارد کنید.
 • گزینه Automatic Restore را فعال کنید.

 • گزینه Factory data reset را بزنید.
 • ممکن است دوباره در این مرحله از ریست فکتوری موبایل پسورد قفل گوشی خواسته شود.
 • روی گزینه Delete Everything تاچ کنید.
 • گزینه Reboot را انتخاب کرده تا دستگاه شما خاموش و روشن شود.

مراحل ذکر شده برای ریست فکتوری موبایل با توجه به برند هر گوشی می تواند تفاوت داشته باشد ولی به صورت کلی مراحل بالا در اکثر گوشی ها یکسان است. اگر تنظیمات Automatic Restore شما فعال بوده باشد، بعد از ری‌ استارت کردن گوشی ، می توانید  برخی از اطلاعات و تنظیماتتان را بازگردانید.

مراحل ریست فکتوری موبایل با استفاده از دکمه ها

گاهی ممکن است گوشی شما به مرحله ای از هنگ رسیده باشد که حتی اعمال دستور ریست فکتوری از طریق سیستم عامل قابل اجرا نباشد. گوشی شما هنگ کرده و هیچ دستوری را اجرا نمی کند. در این وضعیت شما باید با استفاده از دکمه ها ریست فکتوری موبایل را انجام دهید تا به تنظیمات کارخانه باز گردد.

 • برای ریست فکتوری موبایل ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید.
 • باید دکمه‌های کم کردن صدا و پاور را چند ثانیه با هم نگه دارید.
 • در این مرحله از ریست فکتوری موبایل وارد صفحه سیاهی به نام بوت‌لودر می‌شوید که باید با بهره گیری از دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا گزینه Recovery را انتخاب و با انتخاب کلید پاور آن را تایید کنید.
 • حالا شما ربات سبزرنگ اندروید را در حالت مرگ می بینید. دکمه پاور را نگه دارید و همزمان دکمه زیاد کردن صدا را یک بار فشار دهید.

 • در این مرحله از ریست فکتوری گوشی با صفحه دیگری رو به رو می شوید. دوباره با زدن دکمه کم و زیاد کردن صدا، گزینه Wipe Data / Factory Reset را انتخاب و با پاور تایید کنید.
 • باز هم با دکمه‌های صدا گزینه Yes — Delete All User Data option را انتخاب و با زدن پاور آن را تایید کنید.
 • کمی برای انجام شدن کار صبر کنید و بعد با انتخاب Reboot دستگاه را راه‌اندازی کنید.

در این قسمت نیز باید یادآوری کنیم به دلیل وجود برند های مختلف احتمال دارد ترکیب دکمه‌هایی که برای ورود به بوت‌لودر باید زده شود تا در نهایت منجر به ریست فکتوری موبایل گردد متفاوت باشد. به طور مثال، در گوشی‌های برند سامسونگ ترکیب این دکمه‌ها به شکل زیاد کردن صدا، پاور و هوم است.

نمایندگی تعمیر گوشی

در صورتی که بعد از ریست فکتوری موبایل هنوز مشکل هنگ کردن گوشی شما حل نشد نگران نباشید. نمایندگی تعمیرات گوشی یکی از حرفه ای ترین تیم های خدمت رسانی در زمینه موبایل را دارد. اگر شما هم از آن دست مشتریان هستید که به دنبال بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می گردید قطعا با مراجعه به این نمایندگی و استفاده از مشاوره های رایگان متخصصین ما تصمیم خود را برای بهر مندی از خدمات این نمایندگی جدی خواهید کرد.

تمام تلاش تکنیسین های ما در راستای تعمیرات  مشکلات گوشی شما عزیزان است. این مشکلات می تواند شامل هنگ کردن و کند شدن گوشی، شارژ نشدن گوشی، ویروسی شدن گوشی، صدمات و شکستگی ها، اب خوردگی و … باشد. آنچه سرلوحه کار این نمایندگی است خدمات رسانی در بالا ترین سطح استاندارد های جهانی به شما مشتریان محترم است.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر