بهترین راهکار و روش برای تصفیه ی هوای منزل و اتاق

آشنایی با بهترین روش های تصفیه ی هوای منزل موضوع بسیار با اهمیتی است که باید به آن دقت داشته باشید. آلودگی هوا خیلی ساده می تواند به منزل شما نیز نفوذ کند. جالب است بدانید که وجود آلودگی ها در خانه حتی می تواند بسیار خطرناک تر از فضای بیرون باشد. مطالعات نشان می دهد که آلودگی مناطق داخلی در واقع  دو برابر زیان بارتر از آلودگی خارج خانه هستند. این آلودگی ها عامل اصلی پیدایش بیماری های تنفسی و آسم به ویژه در کودکان می باشند. شاید مهمترین مشکل در خصوص آلودگی های هوای منزل، عدم وجود یک معیار کلی برای سنجش آلودگی است. به هر حال اطلاع از کاربردی ترین روش های تصفیه ی هوای منزل و اتاق امری ضروری است که در ادامه به آن می پردازیم.

بهترین روش های تصفیه ی هوای منزل​

1- از تهویه ی هوای مناسب استفاده کنید.

مهم ترین عضو لیست بهترین روش های تصفیه ی هوای منزل خرید دستگاه تهویه ی هوای مناسب است. یک دستگاه تهویه ی هوای ایده آل و کارآمد تمام چیزی است که خانه های امروزی به آن نیاز دارند. آلودگی هوا را جدی بگیرید و حتی اگر دستگاه تصفیه ی هوا نیز در منزل ندارید، به طور مرتب فیلترهای کولر گازی یا اسپلیت موجود در خانه را چک کنید. این سیستم ها همواره نیازمند سرویس های پاکسازی هستند تا خود عاملی برای آلودگی هوا نباشند.

2-شمع های موم زنبور را جایگزین شمع های شیمیایی کنید.

یک راهکار ساده که می تواند در لیست بهترین روش های تصفیه ی هوای منزل قرار بگیرد، استفاده از شمع های موم زنبور است. ذرات گرد و غبار شناور در هوا دارای یون‌های مثبت هستند و در مقابل طبیعت از خود یون‌های منفی آزاد می‌ کند. یون منفی به مثبت‌ها چسبیده و باعث سنگین شدن و سقوط آن‌ها می ‌شود. در نتیجه هوای آلوده ی منزل به سرعت از بین می رود. هیچ گاه قدرت قانون های پاکسازی طبیعت را فراموش نکنید.

بهترین روش های تصفیه ی هوای منزل

3-از گیاه های آپارتمانی کمک بگیرید.

نگهداری از گیاه های آپارتمانی سبز و برگ دار، مسلما یکی از بهترین روش های تصفیه ی هوای منزل است. با استفاده از آن‌‌ها هم انرژی مثبت و زیبایی را به خانه تزریق می‌ کنید و هم هوایی پاک را جایگزین هوای آلوده خواهید کرد.

4-از پاک کننده های شیمیایی کم تر استفاده کنید.

برای تمیز کردن خانه تا چه اندازه از شیشه شوی ها و مواد ضدعفونی کننده ی شیمیایی استفاده می کنید؟ هرچه بیشتر از این مواد کمک بگیرید، هوای منزل را آلوده تر خواهید کرد. حتی خوشبوکننده های هوا نیز می توانند به خودی خود عاملی برای آلودگی هوا باشند. به جای استفاده از این اسپری های شیمیایی، از عود و شمع های گیاهی معطر کمک بگیرید.

5-از روغن های مناسب برای آشپزی انتخاب کنید.

باید بدانید که روغن های سرخ کردنی موجود در آشپزخانه ی شما هم دلیلی برای آلودگی منزل هستند. برای اینکه بعد از آشپزی تا ساعت‌ها بوی روغن در خانه نپیچد، از روغنی با نقطه جوش پایین استفاده کنید. روغنی که با دمای کمتری قابل استفاده باشد برای سلامتی قلب نیز بهتر خواهد بود. معمولا روغن زیتون از روغن ‌های دیگر مانند روغن آفتاب‌ گردان که به طور متداول برای آشپزی مورد استفاده قرار می ‌گیرد، نقطه جوش پایین‌ تری دارد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر