راهکار جدید برای استفاده بهینه از باطری گوشی

در رابطه با نحوه صحیح شارژ و استفاده از تلفن از افراد و پایگاه های اطلاعاتی مختلف مطالب گوناگون و ضد و نقیضی می شنویم. گوشی را از شب تا صبح در شارژ نگذارید، استفاده از هر کابلی به غیر از شارژر اصلی به باتری آسیب می زند و… اما واقعا کدام یک از راهنمایی ها می توانند سلامت باتری را تضمین کنند. در این مطلب درمورد روش های بهینه سازی مصرف باتری گوشی صحبت می کنیم.

همچنین اگر با مشکلاتی از این دست مواجه هستید که باتری گوشی خیلی زودتر از حد معمول خالی می شود، در این مطلب نکاتی را بیان می کنیم که می توانند تا حد زیادی در این راستا به شما کمک کنند. اما در صورتیکه با نکات ذکر شده مشکل رفع نشد، نیاز به تعمیر باتری موبایل است.

بهینه سازی مصرف باتری گوشی

اینو بخون حتما به کارت میاد : همه چیز در مورد باد کردن باتری موبایل

بهبود بخشیدن مصرف باطری موبایل | نکاتی در باب شارژ

احتمالا شنیده اید که درمورد بهینه سازی مصرف باتری گوشی و شارژ کردن، می گویند که هرگز گوشی را از شب تا صبح به شارژ نزنید. استدلال هم این است که در شارژ ماندن بیش از حد، باعث شارژ شدن بیش از حد باتری می شود یا در هر صورت به ان آسیب می زند. همچنین ممکن است شایعاتی درمورد مضرات استفاده از هر کابلی به غیر کابل شارژ اصلی شنیده باشید که در نهایت منجر به خرابی و  تعمیر موبایل میشود. 

اما در این موارد باید بدانید که به گفته شین بروکسلی که مدیر عامل یک شرکت لوازم جانبی در کاناداست، گوشی های هوشمند به طور خودکار بعد از پر شدن شارژ باتری فرایند شارژ دهی را قطع می کنند. البته باید در نظر داشته باشید که به طور کلی سیاست نگه داشتن شارژ باتری بین 20 تا 80 درصد به اتفاق نظر تعداد زیادی از کارشناسان بهترین ایده است.

درمورد استفاده از کابل های مختلف نیز باید بدانید، هیچ منعی در استفاده از کابل های جایگزین که به عنوان لوازم جانبی در بازار به فروش می رسند وجود ندارد. می توان گفت مهمترین چیزی که باتری گوشی ها را تهدید می کند قرار گرفتن در معرض گرمای مستمر است. بنابراین در انتخاب قاب محافظ و محلی که معمولا تلفن تان را در آن نگهداری می کنید، دقت کنید.

راهکارهای ساده برای بهینه سازی مصرف باتری گوشی

با رعایت کردن چند نکته ای که درمورد شارژ کردن تلفن گفتیم و نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، به راحتی می توانید با بهینه سازی مصرف باتری گوشی، از عمر باتری گوشی خود بهترین استفاده را ببرید. با رعایت چند نکته که در ادامه بیان می کنیم، می توانید مصرف باتری را به حداقل برسانید.

1. هر قدر نور در فضایی که در آن هستید بیشتر باشد، باید نور صفحه گوشی بیشتر باشد تا بتوانید محتوای آن را ببینید. در شرایط دیگر سعی کنید مقدار نور صفحه را کمتر از 75 درصد نگه دارید. همچنین اغلب گوشی های جدید قابلیت تنظیم نور خودکار دارند که می توانید آن را فعال کنید.

2. بیشترین انرژی را صفحه نمایش گوشی مصرف می کند. با انتخاب تصویر زمینه تاریک یا تصویری با تنوع رنگی کمتر، می توانید مصرف انرژی را تا حدی پایین تر بیاورید. همچنین با استفاده از حالت تاریک یا Dark mode صرفه جویی در مصرف باتری را چند برابر کنید.

راهکارهای ساده برای بهینه سازی مصرف باتری گوشی

3. گوشی ها اگر به مدت خاصی بدون استفاده روشن بمانند به صورت خودکار صفحه را خاموش می کنند. زمانی را که گوشی بدون استفاده روشن می ماند کمتر کنید تا در صورتی که فراموش کردید صفحه نمایش را خاموش کنید، گوشی زودتر این کار را انجام دهد.

4. برنامه های زیادی هستند که به صورت مستمر در پس زمینه فعال هستند و مدام اعلانات مختلف ارسال کرده و بعضا اینترنت زیادی نیز مصرف می کنند. با مراجعه به تنظیمات، گزینه برنامه ها یا Apps و انتخاب گزینه متوقف کردن یا Force stop می توانید عملکرد آن ها را متوقف کنید. همچنین استفاده از برنامه های Cleaner می توانید آن برنامه را تا استفاده بعدی کاملا ببندید.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : چهار نکته در نگهداری باتری موبایل

بهینه سازی باطری موبایل

5. فعال کردن حالت ذخیره انرژی هنگامی که شارژ گوشی به زیر 20 یا 15 درصد می رسد نیز می تواند کمک کننده باشد. همچنین دقت کنید قابلیت مکان نما یا Location را پس از استفاده ببندید. همچنین بهتر است اگر نیاز ضروری ندارید، هنگام شارژ تلفن را خاموش کنید. در نهایت دقت کنید که بهتر است شارژ معمولا به صفر نرسد.

4.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر