تعمیر برد پکیج

تعمیر برد پکیج یکی از خدماتی است که توسط مجموعه امداد کار ارائه می‌ شود. برد اصلی ‌ترین قطعه پکیج است که وظیفه دارد دستور روشن و خاموش شدن را به قطعات مختلف دستگاه صادر کند. بنابراین در صورتی که این بخش معیوب گردد، عملا سیستم گرمایشی منزل به مشکل برمی خورد.

با توجه به این که در برد قطعات مختلفی همچون ترانس، فیوز، رله، آی سی و… وجود دارد، تعمیر این قطعه کار هر کسی نیست. به همین دلیل توصیه می ‌شود که جهت تعمیرات برد پکیج از طریق نمایندگی تعمیر پکیج امداد کار اقدام نمایید.

تعمیر برد پکیج

خدمات تعمیر برد پکیج

سیستم گرمایشی ساختمان‌ ها با گذشت زمان دچار آسیب دیدگی می ‌شوند، لذا کارکرد روزهای اول خود را نخواهند داشت. چنانچه این مشکلات کوچک و پیش افتاده باشند، اما به موقع چاره ‌ای برای رفع آن ها اندیشیده نشود، احتمال دارد که تمام سیستم را تحت تاثیر قرار دهند. تعمیرات برد پکیج نیز از این قاعده مستثنی نیست و در صورت سهل انگاری ممکن است که شما را متحمل هزینه ‌های بسیار کند.

فرآیند ترمیم برد در برندها و مدل‌ های مختلف سیستم‌ های گرمایشی متفاوت است. در این راستا کارشناسان امداد کار نخست دستگاه شما را به دقت مورد بررسی قرار می ‌دهند تا ببینند که برد قابلیت تعمیر دارد یا نه. چنانچه قطعه صدمه زیادی ندیده باشد، تکنسین‌ های مرکز آن را با استفاده از ابزارآلات مدرن تعمیر می‌ کنند. 

اما در صورتی که به خاطر شدت صدمات، برد قابل ترمیم نباشد، لازم است که قسمتی از آن برداشته شود؛ یا این که قطعه به طور کامل تعویض گردد. در چنین شرایطی تعویض اجزای برد پس از مشورت با مشتری انجام می‌ گیرد.

دلایل خرابی برد پکیج

برد الکترونیکی پکیج به دلایل مختلفی صدمه می ‌بیند که از جمله آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نشستن گرد و غبار روی قطعه باعث می ‌شود که در اتصالات آن مشکل ایجاد گردد.
  • بعضی مواقع در اثر افزایش فشار آب مقادیر زیادی رسوبات روی برد الکترونیکی تجمع می ‌یابد. در چنین شرایطی حتماً باید برای تعمیرات برد پکیج از افراد متخصص درخواست کمک نمایید.
  • نوسانات جریان برق نیز تاثیر زیادی در خرابی قطعه دارند.
  • ریزش آب روی صفحه برد موجب صدمه دیدن این بخش حساس می شود.
  • کارکرد طولانی مدت و استهلاک در اثر گذر زمان هم از دیگر عواملی هستند که آسیب دیدن برد را به دنبال دارند.

با سرویس‌ های دوره‌ ای پکیج می ‌توانید ریسک خرابی بخش‌ های مختلف دستگاه از جمله برد را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. این کار باعث می ‌شود که ضرورت تعمیر برد کمتر شده و از طرف دیگر بر عمر مفید سیستم گرمایشی افزود گردد.

علائم و نشانه های خرابی برد پکیج

به طور کلی  برخی از نشانه ها و کدهای خطا که در پکیج ظاهر می ‌شوند، حاکی از خرابی برد هستند. در حالی که بعضی دیگر از علائم نشان می دهند که این قطعه به طور کامل سوخته است. مهم ترین نشانه‌ های آسیب دیدن برد الکترونیکی مواردی مانند روشن شدن چراغ قرمز، از کار افتادن پکیج، خرابی فن و سیاهی نمایشگر هستند.

در صورت مشاهده علائمی مانند گرم نبودن رادیاتورها، کار نکردن پمپ، ظاهر شدن ارورها و عدم کارکرد خازن هم باید به خرابی برد شک کنید. در این حالت ضروری است برای تعمیرات برد پکیج از مراکز مجاز درخواست کمک نمایید.

تعمیر برد برندهای مختلف پکیج

در مجموعه امداد کار خدمات تعمیر برد برندهای مختلف پکیج همچون ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس، لورچ، ایمرگاس، گلدیران، شوفاژ کار، بوش، فرولی و… با قیمت نازل ارائه می شود. در صورتی که سیستم گرمایشی شما یکی از برندهای فوق باشد، می ‌توانید از کارشناسان این مرکز درخواست کمک کنید. 

تیم تعمیرات امداد کار تاکنون ترمیم برد برندهای مختلف پکیج را بارها انجام داده اند. بنابراین به سرعت می ‌توانند مشکل ایجاد شده را شناسایی کرده و اقدامات لازم را در جهت رفع آن به عمل آورند.

مراحل عیب یابی و ترمیم برد پکیج

همان طور که گفته شد، برد هماهنگ کننده عملکرد تمام اجزای پکیج است. بنابراین در صورت هرگونه اختلال در کارکرد آن، باید بلافاصله تعمیر دستگاه را بر عهده یک تکنسین متخصص بگذارید. در مجموعه امداد کار مراحل تعمیرات برد پکیج مطابق زیر انجام می‌ گیرد:

  1. نخست کارشناسان سیستم گرمایشی را بررسی کرده و تلاش می ‌کنند که با عیب یابی صحیح، قطعات خراب را به درستی تشخیص دهند.
  2. در مرحله بعدی هزینه تعمیرات برآورد شده و این موضوع با مشتری در میان گذاشته می‌ شود.
  3. پس از اعلام رضایت از جانب مشتری، بخش ‌های خراب ترمیم می ‌گردند.
  4. در صورتی که تعمیر برد امکان پذیر نباشد، کارشناسان اقدام به تعویض قطعه می‌ کنند.

هزینه تعمیرات برد پکیج

هزینه‌ تعمیرات برد پکیج تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی مانند حجم و شدت آسیب دیدگی اجزای برد قرار می گیرد. گاهی اوقات شدت آسیب‌ ها در حدی است که تکنسین زمان زیادی را صرف ترمیم قطعه می ‌کند. در چنین شرایط مسلماً با بالا رفتن دستمزد کارشناس، نرخ تعمیرات هم افزایش خواهد یافت.

برند پکیج نیز از دیگر عوامل موثر بر هزینه تعمیرات است. برای مثال برد پکیج ایران رادیاتور از نظر ساختاری با دیگر مارک ‌های موجود در بازار فرق دارد. این امر موجب شده که قیمت تعمیر برد سیستم‌ های گرمایشی در برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت باشد. در هر صورت لازم است بدانید که به دلیل نوسانات قیمت، تعمیر برد در مقایسه با تعویض آن کاری مقرون به صرفه است و هزینه زیادی را نیز به دنبال ندارد.

اگه برد تلویزیونت خراب شده بیا اینجا 👈 تعمیر تلویزیون شارپ در تهران 👉

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر