علت آب دادن پکیج چیست ؟

نشت آب از پکیج یا آب دادن پکیج از جمله مشکلات رایج پکیج است که ممکن است با آن مواجه شده باشید یا در آینده مواجه شوید! عوال مختلفی ممکن است موجب آب دادن پکیج شوند لذا اولین نکته برای رفع مشکل آب دادن پکیج عیب یابی و کشف دلیل آب دادن است. 

در این مقاله به بررسی دلال نشت آب پکیج و راه کاری رفع آن می پردازیم. موارد ذکر شده کلی بوده و تمامی برندهای پکیج را شامل می شود. به همین دلیل، برای علت آب دادن پکیج ایران رادیاتور، بوتان، آریستون، ایساتیس و … کاربرد داشته و می توانید از این راهنما بهره مند شوید.

علت آب دادن پکیج چیست ؟

بررسی علل آب دادن پکیج

خرابی شیر تخلیه فشار یا شیر اطمینان پکیج

این شیر برای جلوگیری از فشار بیش از حد در پکیج و خطرات ناشی از آن، طراحی شده است. معمولاً میزان فشار مناسب برای پکیج بین 1.5 تا 2 بار است. اگر فشار پکیج بالاتر از این باشد، شیر تخلیه فشار وارد عمل می‌شود و بخشی از آب را تخلیه می‌کند. اگر شیر تخلیه فشار خراب باشد، ممکن است به صورت مداوم آب را تخلیه کند و باعث نشت آب از پکیج شود.

خرابی شیر پرکن پکیج

 این شیر برای تنظیم میزان فشار آب در مدار گرمایش و رادیاتورها استفاده می‌شود. هنگامی که فشار پکیج کاهش یابد، کافی است شیر پرکن را باز کنید تا به فشار مورد نظر برسد و سپس آن را ببندید. اگر شیر پرکن خراب باشد، ممکن است به صورت خودکار آب را وارد پکیج کند و باعث افزایش فشار و نشت آب از پکیج شود.

عدم آب بندی صحیح اتصالات پکیج

 لوله‌ها و شیرهای متصل به پکیج باید به صورت دقیق و با کیفیت مناسب آب بندی شوند تا جلوگیری از نشت آب در نقاط اتصال صورت گیرد. در صورت عدم آب بندی صحیح، با گذشت زمان و تحت تأثیر فشار و دمای آب، لوله‌ها و شیرها ممکن است دچار نشت آب شوند.

برای تعویض فیلتر پکیج کلیک کنید

آبریزش پکیج از ناحیه پمپ پکیج

پمپ پکیج قطعه‌ای است که برای جابجایی آب در مدار گرمایش و سرمایش، عمل می‌کند. در صورت خراب شدن قطعات داخل پمپ چون واشر، چرخ دنده و …، ممکن است نشت آب در پمپ رخ دهد. همچنین اگر پمپ به درستی متصل نشده باشد، ممکن است از نقاط اتصال آب بریزد.

پوسیدگی لوله‌ها و اتصالات درون دستگاه

 لوله‌ها و اتصالات داخل پکیج با گذشت زمان و تحت تأثیر عوامل مختلف مانند آب سخت، رسوبات، خوردگی و …، ممکن است پوسیده شده و دچار ترک خوردگی یا سوراخ شدن شوند. در این صورت، آب از این نقاط نشت می‌کند و باعث آب دادن پکیج می‌شود.

خرابی دیافراگم پکیج

 دیافراگم یک قطعه کشسان است که برای جداسازی آب و هوا در مخزن تعادل پکیج استفاده می‌شود. این قطعه باعث می‌شود که فشار آب و هوا در مخزن تعادل همواره یکسان باشد. در صورت خراب شدن دیافراگم، آب و هوا با هم ترکیب می‌شوند و باعث بالا رفتن فشار در پکیج می‌شوند. در نتیجه، شیر تخلیه فشار فعال می‌شود و آب را تخلیه می‌کند.

راهکارهای رفع آب دادن پکیج

بررسی فشارپکیج

بررسی فشار پکیج قبل از هر چیز، باید فشار پکیج را بررسی کنید که بین 1.5 تا 2 بار باشد. اگر فشار پکیج بالاتر یا پایین‌تر از این باشد، باید شیر پرکن را باز یا بسته کنید تا به فشار مناسب برسد. اگر فشار پکیج به صورت خودکار تغییر کند، ممکن است شیر پرکن یا شیر تخلیه فشار خراب باشد که باید تعویض شوند.

بررسی نقاط اتصال

لوله‌ها و شیرهای متصل به پکیج را باید به دقت بررسی کنید که نقطه نشت آب را پیدا کنید. اگر لوله‌ها چسبیده باشند، باید آن‌ها را جداسازی کنید و آب بندی صحیح را انجام دهید. اگر شیرها خراب باشند، باید آن‌ها را تعویض کنید.

بررسی پمپ پکیج

 پمپ پکیج را باید باز کنید و قطعات داخل آن را چک کنید. اگر قطعات خراب یا فرسوده باشند، باید آن‌ها را تعویض کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که پمپ به درستی به لوله‌های وصل شده باشد. در نهایت برای رفع مشکل از کارشناس تعمیر پکیج کمک بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر