دلیل افت کیفیت کپی چیست؟

افت کیفیت کپی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران این دستگاه شاهد آن هستند. بدون شک اصلا خوشایند نیست که مدتی پس از خرید دستگاه کپی شاهد کاهش کیفیت چاپ آن باشید. شما باید دلایل بروز این مشکل را بشناسید تا بتوانید آن را برطرف کنید. عوامل متعددی در کاهش کیفیت چاپ دستگاه های فتوکپی تاثیرگذار هستند. مهم ترین و رایج ترین دلیل این اتفاق تمام شدن مواد مصرفی داخل کارتریج است.

اما گاهی مشکل جدی تر از این حرف هاست و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دستگاه کپی خواهد بود. ما با همکاری کارشناسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی دلایل افت کیفیت کپی را مورد بررسی قرار می دهیم. در صورت بروز این مشکل و نیاز به دریافت خدمات تخصصی می توانید از تیم تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

افت کیفیت کپی

دلایل افت کیفیت کپی

تا بحال به این فکر کرده اید که دستگاه کپی برای انجام فرایند چاپ چگونه کار می کند؟ قطعات بی شماری در این فرایند درگیر هستند که بروز مشکل در هریک از آنها به نحوی عملیات چاپ را تحت تاثیر قرار می دهد. دلایل افت کپی نیز ریشه در خرابی همین قطعات دارد. درام یکی از این قطعات است که اگر درست کار نکند یا آلوده باشد، کیفیت کپی را به شدت کاهش می دهد. با تعویض درام دستگاه کپی یا تمیز کردن این قطعه می توان مشکل افت کیفیت را تا حد زیادی برطرف کرد.

استفاده از مواد مصرفی بی کیفیت هم عامل دیگری است که وضوح و کیفیت چاپ را می گیرد. به همین دلیل هم تکنسین های تعمیر فتوکپی همواره به کاربران توصیه می کنند که از تونر و جوهر مرغوب در دستگاه شان استفاده کنند. خرابی فیوزینگ هم می‌توانند در بروز این مشکل موثر باشد چرا که فعالیت این قطعه با نحوه چاپ ارتباط دارد. البته تمامی این عوامل در صورتی بررسی می شوند که افت کیفیت کپی ناشی از خالی بودن کارتریج یا کاهش مقدار مواد داخل آن نباشد.

کدام قطعات در افت کیفیت چاپ موثرند؟

پیش تر اشاره کردیم که گاهی مشکل افت کیفیت چاپ ربطی به خالی بودن کارتریج ندارد و این موضوع ناشی از خرابی برخی قطعات دستگاه است. فیوزینگ یکی از قطعات تاثیرگذار بر کیفیت چاپ است که ضمن گرم کردن تونر موجب چسبیدن آن به سطح کاغذ می شود. در مورد درام و آلودگی یا خرابی آن نیز در بخش قبل صحبت کردیم. بهتر است به صورت منظم درام را تمیز کرده و هر چند وقت یک بار آن را تعویض نمایید تا با مشکلاتی مثل افت کیفیت چاپ مواجه نشوید.

یکی دیگر از دلایل افت کیفیت کپی تونرریزی ناشی از خرابی کارتریج است. خرابی داکتر بلید کپی هم در شرایطی ممکن است منجر به بروز این مشکل در دستگاه فتوکپی شما شود. تعمیر یا تعویض هر یک از قطعات ذکر شده، مشکل کاهش کیفیت کپی را برطرف می کند؛ البته به این شرط که فرایند تعمیر یا تعویض، توسط افرادی انجام شود که مهارت و تخصص کافی در حوزه تعمیرات دستگاه کپی دارند. در غیر این صورت باید منتظر بروز مشکلات جدی تری در دستگاه کپی تان باشید.

برای رفع مشکل کاهش کیفیت کپی چه کنیم؟

اولین اقدام برای رفع مشکل افت کیفیت کپی، شناسایی دلیل یا دلایل بروز این مشکل است. اگر مساله ناشی از کارتریج بود باید در اولین فرصت اقدام به شارژ کارتریج دستگاه کپی خود با استفاده از مواد با کیفیت نمایید. در غیر این صورت باید سراغ قطعاتی بروید که در بخش قبلی معرفی کردیم. فیوزینگ که معمولا قابل تعمیر نیست و تنها با تعویض آن می توان مشکلات دستگاه را برطرف کرد. درام هم بسته به شدت آلودگی، یا تمیز می شود و یا با یک قطعه جدید جایگزین می گردد.

برای تعمیر داکتر بلید دستگاه کپی یا تعویض این قطعه هم بهتر است از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید. توجه داشته باشید که تداوم خرابی هریک از این قطعات و تعمیر نشدن آنها، می تواند آسیب های بسیاری را در طول زمان به دستگاه کپی شما وارد کند؛ بنابراین در زمان مناسب اقدام به تعمیر آنها کنید تا بتوانید مدت زمان بیشتری از این دستگاه استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی انتخابی هوشمندانه

نمایندگی دستگاه کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی و حرفه ای، در زمینه ی فروش و ترمیم انواع مدل های فتوکپی فعالیت می کند. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

انواع برندهای مطرح از جمله کانن، کونیکا مینولتا، ریکو، اچ پی، زیراکس، کیوسرا و … در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرند. به این ترتیب، شما عزیزان می توانید از ترمیم فتوکپی خود به صورت حرفه ای اطمینان داشته باشید و آن را مثل روز اول از همکاران ما تحویل بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر