6 ترفند برای کاهش مصرف برق کولر گازی

مصرف بالای برق یکی از معضل های کولر گازی است که کاربران این محصول را با مشکلاتی مواجه می کند. کمپرسور این دستگاه برای خنک کردن محیط، نیاز به انرژی زیادی دارد که آن را از برق می گیرد. در نتیجه، کولرهای گازی به دستگاه هایی بسیار پر مصرف تبدیل شده اند و دارندگان آنها با قبض های نجومی برق در پایان ماه مواجه می شوند. اگرچه مصرف زیاد این دستگاه یک مساله عادی و روتین است، اما همیشه راه میانبری برای حل همه مشکل ها وجود دارد.

ما در این مطلب، 6 مورد از ترفندهای عملی و کاربردی برای کاهش مصرف برق کولرگازی را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. اجرای این ترفندها به شما کمک می کند که بدون خاموش کردن کولر یا کاستن از سرمای آن، مصرف برق دستگاه را به میزان قابل توجهی کاهش داده و به این ترتیب، در هزینه های خود صرفه جویی کنید. برای آشنایی با این روش ها، با تیم تعمیرات کولر سنتر همراه باشید.

5/5 (1 امتیاز)

ترفندهای کاهش مصرف برق کولر گازی

کولرگازی اینورتر بخرید

اینورتر، قطعه ای جدید در کولرهای گازی است که دور موتور یا کمپرسور کولر گازی را متناسب با میزان مصرف دستگاه تنظیم می کند. این مساله کمک می کند که وقتی هوا خیلی گرم نیست، دور کمپرسور کاهش یافته و به دنبال آن، انرژی کمتری مصرف کند. بنابراین سعی کنید تا حد امکان، کولر گازی خود را از میان مدل های اینورتر انتخاب کنید تا شاهد مصرف کمتر برق آن باشید.

به ظرفیت کولر گازی توجه کنید

یکی از روش های کاربردی برای کاهش مصرف برق کولر گازی ، توجه به ظرفیت این دستگاه است. جالب است بدانید که با انتخاب کولر و تطابق ظرفیت آن با محیط مورد نظرتان، خواهید توانست تا 20 درصد در مصرف برق صرفه جویی کنید. فرمول کلی انتخاب کولر گازی به این صورت است که کاربران ساکن طبقه آخر، باید به ازاء هر متر مربع از مساحت اتاق، ۷۰۰ تا ۸۰۰ و BTU  را در نظر بگیرند. در صورت سکونت در واحدهای میانی نیز باید به ازاء هر متر مربع، حدود  ۴۰۰ تا ۵۰۰  BTU را در نظر داشته باشید.

از سالم بودن کولر گازی مطمئن شوید

یکی از مواردی که مصرف برق کولر گازی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، خرابی و از کار افتادن قطعات داخلی دستگاه است. وقتی قطعاتی مثل کمپرسور و … آسیب دیده باشند و به درستی کار نکنند، کولر برای رساندن دمای محیط به حد نرمال، زمان و انرژی برق بیشتری مصرف می کند. بنابراین برای کاهش مصرف برق کولر گازی خود، مطمئن شوید که دستگاه سالم است و در صورت خرابی قطعات، آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

از دمای مناسب برای کولر گازی استفاده کنید

اما یکی از بهترین روش ها برای کاهش مصرف برق کولر گازی ، استفاده از دمای مناسب برای این دستگاه است. شما باید کولر را در دمایی تنظیم کنید که نقطه آسایش شما را فراهم کند. اگر میزان کار کمپرسور بیشتر از این حد باشد، محیط بی جهت سرد خواهد شد و مصرف دستگاه به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. معمولا بهترین دما برای کولر گازی، بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد می باشد. در این دما، ترموستات بهترین عملکرد را خواهد داشت و کمپرسور دستگاه خاموش می شود. در نتیجه، هم محیط خنک می شود و هم مصرف برق دستگاه کاهش خواهد یافت.

سرویس کولر گازی را فراموش نکنید

یکی از عواملی که مانع از کاهش مصرف برق کولرگازی می شود، آلودگی فیلترهای این دستگاه است. در این شرایط، فشار مضتعفی به کمپرسور وارد شده و به دنبال آن، شاهد افزایش مصرف برق کولر خواهید بود. سرویس کولر گازی به صورت منظم و در دوره های مشخص، امکانی را فراهم می کند که فیلتر ها تمیز شوند. به این ترتیب، هم عملکرد کولر گازی شما بهبود خواهد یافت و هم مصرف برق آن به میزان چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

ترموستات قابل برنامه ریزی نصب کنید

ترموستات کولر گازی یک وسیله کاربردی است که کمک شایانی به تنظیم دمای محیط می کند. استفاده از یک ترموستات قابل برنامه ریزی موجب می شود که وقتی در منزل هستید، دمای محیط تنظیم شده و به حد نرمال برسد. این قطعه همچنین کمک می کند که وقتی شما برای چند ساعت بیرون از منزل هستید، دستگاه خاموش شود یا با حداقل کارکرد روشن باشد.

نمایندگی کولر گازی همراه شما

نمایندگی کولر گازی، بررسی، سرویس و ترمیم انواع مدل های کولر گازی و اسپلیت را به صورت تخصصی در دستور کار خود قرار داده است. این مرکز با بهره مندی از کادری مجرب و تکنسین هایی دوره دیده، خدمات بسیار مطلوبی را به کابران ارائه نموده است. برخی کاربران، در پیدا کردن تعمیرکار ماهر برای رفع مشکلات این محصول دچار مشکل شده و در نتیجه خودشان اقدام به تعمیر کولر مورد نظرشان می کنند.

واحد تعمیرات نمایندگی کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران، با ارائه سرویس های تعمیراتی در سطحی گسترده، نیاز کاربران در زمینه تعمیر کولر های ایستاده، پرتابل، اسپلیت، داکت و … را مرتفع می سازد. این مرکز به پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار تعمیراتی روز دنیا مجهز شده و برترین تکنسین های تعمیرات کولر در آن فعالیت می کنند. همکاران ما خود را متعهد می دانند که تعمیر کولرگازی را به بهترین شکل انجام دهند و به شکل همه جانبه، از مشتریان محترم در این زمینه پشتیبانی کنند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر