مشکلات رایج در اندروید

در اینجا قصد داریم برخی از مشکلات رایج در اندروید را به شما بگوییم. تلفن های همراه ما از هر برندی که باشند، ممکن است کند شوند، روشن نشوند یا به اینترنت وصل نشوند. ما در این مقاله مشکلات رایج در اندروید را نام می بریم.

سپس سعی خواهیم کرد، چند راه حل سریع برای رایج ترین مشکلاتی که ممکن است در اندروید با آن روبرو شویم،  به شما بگوییم.

مشکلات رایج در اندروید

بررسی مشکلات رایج در اندروید

خالی شدن باتری

بسیاری از کاربران ممکن است با خالی شدن باتری که یکی از رایج ترین مشکلات رایج در اندروید است، روبرو شده باشند. اگر می خواهید عمر گوشی شما زیاد شود، ساده ترین راه برای زیاد کردن عمر باتری گوشی اندروید، تنظیم Location و نیز تنظیمات روشنایی است.

برای تنظیم Location ، وارد منوی تنظیمات شوید. بعد Location  را انتخاب کنید و  آن را خاموش کنید. این کار باعث می شود باتری کمتری مصرف شود.

سعی کنید در گوشی های اندروید، از روشنایی خودکار استفاده نکنید، به جای آن صفحه نمایش گوشی خود را طوری تغییر دهید تا برای چشم تان قابل دیدن باشد.

کند شدن گوشی؛ یکی از مشکلات رایج در اندروید

یکی از مشکلات رایج سیستم عامل اندروید این است که معمولا با پر شدن حافظه داخلی، کم کم کند می شوند. سعی کنید برنامه ها و عکس هایی را که استفاده نمی کنید، حذف کنید یا آنها را به Cloud (فضای ابری)  یا microSD منتقل کنید.

 افزون بر این، باید برنامه های باز را که از آن استفاده نمی کنید، ببندید و کش برنامه ها را حذف نمایید. همچنین استفاده از wall paper  را کم کنید.

برای این کار تنظیمات زیر را انجام دهید:

 • اول به قسمت Settings > Apps بروید. یک برنامه را انتخاب کنید.
 • حالا گزینه Cleare Cache را انتخاب نمایید.
 • همچنین برنامه هایی مانند App Cache Cleaner Master را می توانید از google play به صورت رایگان نصب کنید.
 • این برنامه ها می توانند فرآیند پاک کردن کش را در گوشی شما خودکار کنند.

مشکلات اتصال به اینترنت

درصورتیکه در اتصال به بلوتوث، وای فای یا شبکه تلفن همراه خودتان مشکل دارید، حالت air plain را 30 ثانیه فعال کنید، بعد از این مدت، گوشی را خاموش کنید و سعی کنید که به اینترنت وصل شوید. این کار بیشتر وقت ها مشکل اتصال به اینترنت را حل می کند.

همگام سازی گوشی

برای رفع مشکل های مربوط به همگام سازی، کارهای متفاوتی را می توانید انجام دهید. در ابتدا حواستان باشد که باید به اینترنت وصل باشید.

بعلاوه، مطمئن شوید که سرویسی که می خواهید با آن همگام سازی انجام دهید، از جمله ایمیل ها، Dropbox و Google خاموش نباشد.

علاوه براین، حواستان باشد که رمز را اشتباه وارد نکنید و بعد از آن همگام سازی کنید. اگر هنوز هم با مشکلی مواجه هستید، می توانید حساب را از دستگاه خود حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید.

کار نکردن سیستم عامل اندروید

در گوشی هایی با سیستم عامل اندروید ممکن است به پیام unfortunately… has stopped working   برخورد کنید. این جا مهم ترین سوال آن است که آیا گوشی خود را به روز رسانی می کنید؟ اگر به روز رسانی برای گوشی شما وجود دارد، آن را نصب کنید. اگر به روز رسانی گوشی شما موجود نیست، cash برنامه را پاک کنید.

کار نکردن سیستم عامل اندروید

دانلود نشدن برنامه ها

معمولا دو دلیل برای دانلود نشدن برنامه ها وجود دارد. ابتدا سعی کنید حافظه پنهان را در Google Play پاک کنید. همچنین می توانید سابقه را در Google Play پاک کنید. به احتمال زیاد حافظه پنهان شما پر است و باید آن را پاک کنید.

برای این کار Google Play را باز کنید و روی سه خط در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید تا منوی برنامه باز شود. حالا تنظیمات را انتخاب کنید. بعد از آن روی Clear local search history کلیک کنید.

فریز یا کند شدن رابط کاربری؛ از مشکلات رایج در اندروید

پر شدن حافظه گوشی یکی از مهم ترین دلیل های فریز شدن یا کندی پاسخگویی است. همچنین امکان دارد کارت  MicroSD خراب شده باشد.

بنابراین سعی کنید برنامه ها وعکس ها و فیلم هایی را ککه نمی خواهید حذف کنید. به علاوه می توانید آن ها را به cloud یا microSD منتقل کنید.  

گرم شدن بیش از حد؛ از دیگر مشکلات رایج در اندروید

یکی از مشکلات رایج در اندروید که همچنان افراد با آن روبرو هستند، گرم شدن بیش از حد در برخی گوشی هاست. اولین نکته که باید رعایت کنید، این است که تا جایی که می توانید از گوشی تان هنگام شارژ شدن استفاده نکنید.

علاوه بر این، برای مدت طولانی از برنامه های مانند Facebook استفاده ننمایید. همچنین   Location  را خاموش نگه دارید.

این کار باعث می شود باتری گوشی تان کمتر داغ شود. اگر در هنگام کار با گوشی، گوشی تان شروع به گرم شدن کرد، به گوشی خود استراحت دهید.

App Crashes

در گوشی های دارای سیستم عامل اندروید، برنامه ها به دلایل مختلف ممکن است از کار بیفتد. بهترین کار این است که برنامه های خود را چند وقت یک بار به روز رسانی کنید.

 حواستان باشد که در یک زمان برنامه های زیادی روی گوشی تان باز نباشد. اگر برنامه های زیادی روی گوشی شما باز است، آن ها را ببندید.

عدم پاسخ دهی به صفحه نمایش؛ از دیگر مشکلات رایج در اندروید

گاهی ممکن است صفحه نمایش به شما پاسخ ندهد. اکثرا این مشکل با یک روشن و خاموش کردن حل می شود. اما اگر گوشی شما آسیب فیزیکی خورده یا در آب افتاده، ممکن است مشکلی پیش آمده باشد.

نکته ای که باید توجه کنید آن است که پس از خاموش کردن، حدود دو دقیقه صبر کنید و بعد گوشی تان را دوباره روشن کنید.

از کار افتادن برنامه گوگل پلی

این مشکل نیز مانند بسیاری از موارد دیگر از جمله مشکلات رایج در اندروید است. از کار افتادن برنامه گوگل پلی معمولا مرتبط با حافظه پنهان است و بهترین کار آن است که حافظه گوشی را پاک کنید. برای این کار به روش زیر عمل کنید.

Setting > Application > All Apps > Google play store > Storage

سپس   Clear Cache را انتخاب کنید. سپس گوشی خود را ریستارت کنید. مشکل شما باید برطرف شده باشد.

پیشنهادات تصحیح خودکار؛ یکی دیگر از مشکلات رایج در اندروید

هنگامی که از صفحه کلید پیش فرض استفاده می کنید، ممکن است با این مشکل که دائم گوشی تان واژه ها را تصحیح می کند، مواجه شده باشید.

تنها کاری که برای رفع این مشکل باید انجام دهید، آن است که روی آن پیشنهاد به مدت طولانی فشار دهید و کلمه را به سطل زباله بکشید.

عدم دانلود برنامه توسط گوگل پلی

یکی از مشکلات رایج در اندروید آن است که گوگل پلی نمی تواند برنامه نصب کند. برای رفع این مشکل رایج در اندروید می توانید دو کار انجام دهید. اول این که حافظه کش گوگل پلی را پاک کنید.

دوم این که تاریخچه گوگل پلی را پاک کنید. برای حذف کامل تاریخچه گوگل پلی، اگر با پاک کردن حافظه کش مشکل تان حل نشد، حذف قطعی تاریخچه گوگل پلی را امتحان کنید.

برای انجام این کار به روش زیر عمل کنید:

 • گوگل پلی را اجرا کنید
 • وارد تنظیمات Setting شوید
 • گزینه Clear Local Search History

به هم ریختگی صفحه اصلی؛ از جمله دیگر مشکلات رایج در اندروید

هر بار که یک برنامه جدید را روی گوشی خود نصب می کنید، یک نماد جدید به صفحه اصلی شما اضافه می شود. شما می توانید Google Play  را باز کنید و روی Menu > Setting کلیک کنید و checkbox را که در  کنار add icon on the home screen است، پاک کنید.

مشکل کرش پی در پی google play

ایجاد مشکل بعد از راه اندازی google play، ممکن است به دلیل حافظه کش باشد. بیشتر وقت ها با پاک کردن حافظه کش، مشکل کرش کردن گوگل پلی حل می شود. برای انجام این کار، مراحل زیر را بروید:

 • وارد تنظیمات گوشی شوید و از قسمت Apps & Notification گزینه see all apps را انتخاب کنید.
 • در این لیست، گوگل پلی را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
 • اکنون وارد بخش Storage & Cache شوید.
 • حالا روی هر دو گزینه Clear Storage و Clear Cache را ضربه بزنید.

شارژ نشدن گوشی

قطعا شما شارژ نشدن گوشی را به عنوان یکی از مشکلات رایج اندروید می شناسید. ممکن است گوشی خود را به شارژ زده باشید، اما پس از مدتی شارژ نشده باشد. وقتی با این مشکل روبرو شدید، ابتدا پریز برق را چک کنید.

چنانچه پریز برق مشکلی نداشت، از سالم بودن آداپتور و کابل مطمئن شوید. اگر در این ها هم مشکلی پیدا نکردید، گوشی تان را خاموش کنید و در حالت خاموش آن را شارژ کنید. اگر باز هم شارژ نشد، سیستم عامل گوشی را به روز رسانی کنید. اگر با این روش هم به نتیجه ای نرسیدید، بهتر است آن را به تعمیرکار بدهید تا مشکل را حل کند.

شارژ نشدن گوشی

باز شدن خود به خود برنامه ها

درصورتی که برنامه های گوشی شما خود به خود باز می شوند، به احتمال خیلی زیاد گوشی شما ویروسی شده است و باید اقدامی برای از بین بردن ویروس کنید.

کلام آخر

امکان دارد گوشی شما هم با برخی از این مشکلات رایج در اندروید روبرو شده باشید و برای حل آن دچار سردرگمی شده باشید. به ویژه اگر اطلاعات مهمی روی آن داشته اید، احتمالا این سردرگمی و نگرانی دو چندان شده است.

داخل این مقاله سعی شد، مشکلات رایج در اندروید گفته شود و راه حل آن هم بیان گردد. اگر با همه این ها باز هم نتوانستید مشکل را رفع کنید، حتما گوشی تان را برای تعمیرات موبایل با گارانتی به دست تعمیرکاران حرفه ای امدادکار بسپارید.

از دست کاری آن و یا انجام کارهایی که به آن مطمئن نیستید، خودداری کنید. فقط یک تنظیم اشتباه می تواند برای تان دردسر درست کند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر