علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ممکن است برای همه پیش بیاید، اما معنی آن خراب شدن تلویزیون نمی باشد ، گاهی اوقات به دلیل نوسانات برق تلویزیون به طور اتوماتیک خاموش می شود. این حالت ممکن است برای تمامی مدل ها اتفاق بیفتد و مربوط به مدل خاصی نمی باشد.عوامل زیادی باعث به وجود آمدن این مشکل میشوند و خاموش شدن تلویزیون به صورت خود به خودی ایجاد می شود. در این مقاله برای شما شایع ترین دلایلی که منجر به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون میشود و همچنین راه کارهای مورد نیاز برای رفع آن را بررسی می نماییم.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

دلایل اصلی خاموش شدن تلویزیون

 • خرابی بک لایت تلویزیون
 • خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به دلیل نوسانات و قطعی برق یا کلید برق
 • فلش مموری ویروسی
 • خرابی برد اصلی
 • کابل نامرغوب HDMA
 • خرابی برد پاور

کاربر گرامی با توجه به موارد ذکر شده دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد ؛جهت دریافت خدمات با شماره 1662 تماس گرفته و یا درخواست تعمیر تلویزیون خود را به صورت آنلاین در سامانه زود کمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

روش های رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

1. تعویض بک لایت تلویزیون :

تعمیر قطعات وابسته به پنل تلویزیون و یا در صورت نیاز تعمیر فلت تلویزیون از جمله کارهایی است که هنگام ایراد در فلت تلویزیون باید انجام بگیرید ،بعد از پیدا کردن علت آن باید تعمیر تلویزیون خود را به یک تکنسین کار بلد بسپارید.

2. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به دلیل نوسانات و قطعی برق یا کلید برق

یکی از دلایل اصلی خاموش شدن تلویزیون نوسانات برق است و از آنجا که تلویزیون های جدید با ولتاژ پایین کار میکنند با نوسان برق دچار مشکل می شوند و بهتر است که از محافظ برق استفاده و از اتصال مستقیم به پریز خودداری کنید. گاهی هم مشکل از همان محافظ برق است ،محافظ خراب باعث قطع جریان برق می گردد. برای چک کردن این مشکل کافی است که تلوزیون را مستقیما به پریز دیوار وصل کنید .

3. تایمر تلویزیون علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

ممکن است تایمر تلویزیون فعال شده باشد که در این صورت بعد از مدت مشخصی تلویزیون خاموش می شود .برای رفع این مشکل وارد منوی تنظیمات و بعد قسمت timer شوید، حالا روی گزینه tv timer  زده و ان را روی حالت خاموش بگذارید.

4. فلش مموری ویروسی

دقت کنید که هیچ گاه از فلش مموری ویروسی استفاده نکنید، زیرا باعث انتقال ویروس به دستگاه شما می شود و برنامه های اصلی تلویزیون را از کار میاندازد که باعث خاموشی ناگهانی تلویزیون میشود.

5. خاموش شدن تلویزیون به علت خرابی برد اصلی

زمانی که برد اصلی تلویزیون دچار خرابی یا فرسودگی می شود ، که در این موقع تلویزیون به شدت گرم شده و باعث روشن و خاموش شدن تلویزیون می شود ،این مشکل در تلویزیون های اب خورده نیز مشاهده می شود. اگر تلویزیون شما این مشکل را دارد برای تعویض برد از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

6. خاموش شدن تلویزیون به دلیل خرابی مین برد

زمانی که مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون از مین برد باشد ،مشکل خود را به این صورت نشان می دهد که تلویزیون ناگهان خاموش می شود و اگر بخواهید مجدد آن را روشن کنید با چشمک زدن چراغ تلویزیون  و روشن نشدن دستگاه مواجه می شوید .علت خرابی مین برد روشن ماندن زیاد تلویزیون است ،برای افزایش عمر مین برد بهتر است بعد از چند ساعت روشن ماندن تلویزیون آن را خاموش و برق را کامل قطع کنید سپس مجدد روشن بفرماید.

 

7. تاثیر کابل نامرغوب HDMA در خاموش شدن تلویزیون

برای اتصال باید از کابل اصلی خود دستگاه استفاده شود؛ امروزه نمونه های نامرغوب و فیک این کابل در بازار زیاد دیده می شود.

8. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به دلیل خرابی برد پاور

هنگامی که تلویزیون دچار خرابی برد پاور شده باشد به طور کامل روشن نمی شود و حتی چراغ چشمک زن هم کار نمی کند.باید توجه کنید که بعد 5 الی 6 سال برد پاور نیاز به سرویس دارد و عدم رعایت آن باعث خرابی برد پاور می شود .که نیاز به تعمیر یا تعویض برد است.

9. مشکل در ریموت کنترل تلویزیون

تلویزیون را از روی دکمه خاموش و روشن جلو تلویزیون به صورت دستی روشن کنید اگر تلویزیون روشن شد پس مشکل از ریموت کنترل تلویزیون شما است که با اقداماتی مانند : تعمیر کنترل رسیور، یا قابلیت کنترل تلویزیون با گوشی نسبت به رفع آن اقدام کرد. اگر متوجه شدید مشکل از ریموت کنترل شماست بهترین کار این است که باطری های آن را تعویض کنید.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : خاموش روشن شدن تلویزیون

راهکارهای ساده جهت رفع مشکل خاموش شدن تلویزیون

 • تلویزیون را از پریز برق بکشد و چند ثانیه بدون برق نگه دارید و دوباره دستگاه را روشن کنید ممکن است مشکل از پریز برق شما باشد. دستگاه را از برق بکشید و وسیله برقی دیگری را با پریز تست کنید تا مطمُن شوید برق موجود است
 • تمام سیم ها و کابل هارا چک کنید که دچار فرسودگی نباشد .
 • تنظیمات تلویزیون را چک کنید و گزینه تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید و دکمه OK کنترل را فشار دهید که تلویزیون به تنظیمات کارخانه برگردد و مشکل حل شود.
 • حتما دستگاه را ریست و به روز رسانی کنید شاید دستگاه شما نیاز به به روز رسانی داشته باشد.
 • در برخی مدل های قدیمی یک کلید پاور پشت دستگاه وجود دارد که حتما باید روی حالت روشن باشد .اول از هر کاری دکمه پاور را چک کنید.
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر