تعمیر تاسیسات برقی ساختمان

تعمیر تاسیسات برقی ساختمان را به امداد کار بسپارید. تعمیرات فوری و بدون دغدغه توسط تعمیرکاران حرفه ای تعمیرتاسیسات  برقی ساختمان انجام می شود. همه ما به خوبی می­دانیم که تاسیسات، قلب ساختمان محسوب می­شود. زیرا تمامی شریان­های اصلی ساختمان مانند آب، گاز، برق و نیز گرمایش و سرمایش ساختمان عضوی از تاسیسات ساختمان می­باشند. بنابراین تعمیر و نگهداری تاسیسات ساختمان از جمله ضروری­ترین اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بعلاوه تعمیر تاسیسات برقی ساختمان امری ضروری برای جلوگیری از آتش ­سوزی و سایر حوادث برقی می­باشد.

تعمیر تاسیسات برقی ساختمان

انواع تعمیر تاسیسات برقی ساختمان

تعمیر تاسیسات برقی ساختمان یکی از فعالیت هایی است که در گروه تعمیر تاسیسات ساختمان قرار می گیرد. به طور کلی تعمیر تاسیسات برقی ساختمان به دو دسته خرده­ کاری و اعلانی تقسیم می­شود.

تعمیرات خرده­ کاری­

به تعمیرات الکتریکی جزیی در ساختمان تعمیرات خرده ­کاری می­گویند. افزودن کلید پریز در یک اتاق، جایگزینی یک لوستر با چراغ معمولی و تعمیر قاب جداشده پریز از دیوار نمونه­ای از خرده­کاری الکتریکی می­باشند. البته در این نمونه­ ها در ساختار مدار موجود تغییراتی ایجاد می­شود، ولی وسایل حفاظتی آن تغییر نمی­کنند.

دقت داشته باشید که سیم­کشی مکان­ های خاص همچون حمام، دستشویی، استخر، جکوزی و … خرده ­کاری محسوب نمی­شود. در واقع این نوع از تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی ساختمان جزو تعمیرات کلی (اعلانی) و بازسازی سیستم برق ساختمان می­باشد.

تعمیرات اعلانی

به آن دسته از تعمیر تاسیسات برقی ساختمان که برای انجام آن نیاز به مجوز باشد، تعمیرات اعلانی می­گویند. سیم ­کشی برای ایجاد یک مدار (فیدر) جدید، سیم­ کشی مجدد ساختمان، جایگزینی یک تابلو فیوز مینیاتوری و تعویض کنتور برق نمونه های از تعمیرات اعلانی می­باشد. 

خدمات تعمیر تاسیسات برقی ساختمان

خدمات تعمیر تاسیسات برقی ساختمان شامل موارد بسیاری است. ما در این بخش برخی از آنها را یادآوری می­کنیم.

 • عیب ­یابی و برطرف کردن نواقص مربوط به اجرای سیم­ کشی برق ساختمان
 • بازسازی و تجدید تاسیسات سیم ­کشی برق
 • نصب تجهیزاتی همچون کلید، پریز، کلیدهای مدار و غیره
 • اندازه‌گیری میزان آمپر و ولتاژ سیستم‌ها
 • تعویض تجهیزات الکتریکی و الکترومکانیکی فرسوده با انواع جدید
 • اضافه کردن بخش­ هایی به سیم­ کشی ساختمان
 • تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی و وسایل برقی معمولی
 • تعمیر و نگهداری آیفون و تابلو برق ساختمان
 • تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی موتورخانه
 •  تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی استخر
 • تعمیر و نگهداری تاسیسات الکتریکی
 • تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی ساختمان همچون اعلام و اطفاء حریق
 • تعمیر و نگهداری دستگاه‌های تهویه
 • تعمیر و نگهداری دوش‌های الکتریکی
 • نظارت بر سایش و خوردگی اجزا
 • تعمیر خسارت‌های الکتریکی
 • تعمیر مشکلات برقی مشعل، پمپ و چیلر

دلایل تعمیر تاسیسات برقی ساختمان

همان­طور که میدانید تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی ساختمان امری بسیار واجب و حیاتی می­باشد. در این بخش به برخی از این دلایل اشاره می­کنیم.

افزایش عمر تاسیسات ساختمان

یکی از مشکلات در بسیاری از ساختمان­ ها این است که عمر تاسیسات از عمر خود ساختمان کوتاه ­تر است. به همین دلیل سیستم تاسیسات بسیاری از ساختمان­ ها در طول عمر خود ساختمان چندین بار تعویض می­شوند. با تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی ساختمان می­توان تا حد زیادی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

اما گاهی ممکن است با وجود مراقبت ­های لازم در روند کاری تجهیزات ایراداتی به وجود آید. پرواضح است که در این شرایط هر چقدر زودتر برای تعمیر تاسیسات برقی ساختمان اقدام کنید، می­توانید از پیشرفت مشکل جلوگیری نمایید. بدین ترتیب عمر تجهیزات ساختمان افزایش می­یابد و دیگر نیازی به تعویض سیستم نخواهید داشت.

افزایش رفاه ساکنین

تعمیر تاسیسات برقی ساختمان در وقت مناسب موجب افزایش میزان رفاه ساکنین می­گردد. برای روشن ­تر شدن این موضوع کافی است تصور کنید که به مدت یک روز پمپ ساختمان به لحاظ برقی دچار مشکل شود. بدین ترتیب آب ساختمان قطع شده و یا به طبقات بالا نمی­رسد. در این شرایط است که اهمیت تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی ساختمان مشخص می­شود.

صرفه­ جویی مالی

تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی ساختمان در بلندمدت موجب صرفه­ جویی مالی و بازگشت سرمایه می­گردد. به فرض وجود خرابی کوچکی در چیلر اگر به موقع رسیدگی شود، با اندکی هزینه­ قابل رفع می­ باشد. اما اگر نسبت به این خرابی بی­ توجهی شود، امکان دارد سبب سوختن کمپرسور شود. بدین ترتیب هزینه زیادی بر دوش ساکنین گذاشته می­شود.

از طرفی بهتر است به طور ماهیانه تجهیزات برقی چک و در صورت خرابی تعمیر شوند. زیرا زمانی که برای هر مسئله کوچکی به صورت جداگانه درخواست تعمیرکار می­کنید، هزینه­ بیشتری نسبت به زمانی که به صورت ماهانه تاسیسات را بررسی و تعمیر می­کنید، برایتان خواهد داشت.

تعمیر تاسیسات برقی ساختمان موجب صرفه­ جویی در انرژی می­شود. همین امر در کاهش مبالغ پرداختی قبض­ ها تاثیر بسزایی دارد.

صرفه­ جویی در انرژی

صرفه­ جویی در مصرف انرژی در همه جای دنیا همواره از اولویت­ های اصلی تاسیسات ساختمان است. زیرا هم به لحاظ اخلاقی و همچنین مسائل مالی، صرفه­ جویی کردن در میزان هزینه ­های ساختمان بسیار با اهمیت می­باشد.

تعمیر تاسیسات برقی ساختمان در زمان مناسب باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان می­شود. به طور مثال زمانی که با مشاهده کوچکترین خرابی در پمپ آب به تعمیرکار مراجعه می­کنید، از هدر رفتن و مصرف بی رویه آب و نیز برق ساختمان جلوگیری خواهید کرد.

همه ما به خوبی می­دانیم که ایران با منابع محدودی روبرو است. از طرفی میزان سرانه مصرف آب و برق و گاز در کشور بالاتر از حد استاندارد است. متاسفانه بخش قابل توجهی از این بالا بودن مصرف، به دلیل عدم تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی ساختمان می­باشد.

زمان تعمیر تاسیسات برقی ساختمان

هر زمانی که متوجه وجود ایراد فنی در تاسیسات برقی ساختمان شدید، باید فوراً به یک تکنسین برق مراجعه کنید. البته گاهی پیش می­آید که پیش از تحویل ساختمان نیاز به تعمیر برق تاسیسات داشته باشید. چرا که در برخی مواقع، ناظرین برق ساختمان، ایراداتی از نحوه برقکاری ساختمان می­گیرند. همین امر لزوم تعمیرات جزیی را در برخواهد داشت. البته بسیاری از این اشکالات مربوط به نحوه نصب این تجهیزات است. بدین معنی که ممکن است قطعه­ ای در محل مناسب نصب نشده و باید منتقل یا حذف گردد. در مواردی نیز این ایرادات مربوط به نحوه سیم­ کشی است. به طور مثال مداری وجود دارد که کار خود را به درستی انجام نمی­دهد. زمان تعمیر و نگهداری تاسیسات برقی همیشه پس از پایان کار و با بهره ­برداری از تاسیسات برقی آغاز می­شود. در زمان نگهداری، امکان نیاز به تعمیر تاسیسات برقی ساختمان، جایگزینی و حتی تغییر کاربری قطعات و مدارها نیز وجود دارد.

3.2/5 (8 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر