تعویض فیلتر پکیج

تعویض فیلتر پکیج یکی از خدماتی است که لازم است توسط نمایندگی تعمیرات پکیج انجام شود. اغلب افراد از رسوب گرفتن پکیج خود شکایت می کنند و به دنبال راهی برای رفع این مشکل هستند. در این شرایط می توانند از تعمیرکاران درخواست رسوب زدایی پکیج را داشته باشند. اما ممکن است به دلایلی تعمیرکاران مجبور به تعویض سختی گیر پکیج یا فیلتر آن شوند. در ادامه ما را همراهی نمایید که به جزئیات بیشتری از این موضوع اشاره خواهیم کرد.

تعویض فیلتر پکیج

فیلتر پکیج یا سختی گیر چه وظیفه ای دارد؟

به منظور پرداختن به تعویض فیلتر پکیج، ابتدا باید بدانیم که وظیفه فیلتر یا سختی گیر چیست. فیلتر از چسبیدن سختی آب در داخل مبدل پکیج جلوگیری می کند. سختی گیر برخلاف تصور اغلب افراد، از ورود رسوب هایی مثل شن و ماسه جلوگیری نمی کند، اما تاثیر کمی دارد.

تاثیر فیلتر روی پکیج کاملا مشخص بوده و در پکیج های تک مبدل که اسیدشویی انجام شده، نصب فیلتر بسیار ضروری است. البته باید اشاره کنیم که با توجه به تجربه ها، در پکیج های دو مبدل نیز نصب سختی گیر می تواند موثر باشد.

زمان تعویض فیلتر پکیج

با توجه به بررسی های کارشناسان تعمیر پکیج، تعویض فیلتر پکیج پس از گذشت 6 ماه از استفاده انجام می شود. چرا که کارتریج ها در مدت زمان 6 ماه تاثیر خود را از دست می دهند. هنگامی که کریستال های جامد درون محفظه سختی گیر حل شده باشد، رنگ آن تغییر کرده باشد و یا گیاهان سبز رنگ داخل آن ایجاد شده باشد، باید اقدام به تعویض آن کرد. 

در مناطق شمالی کشور به دلیل مرطوب بودن باید زود به زود اقدام به تعویض فیلتر نمود. چرا که در مکان های تاریک و مرطوب، کیفیت خود را زود از دست می دهند.

نحوه تعویض فیلتر پکیج و نصب فیلتر جدید

به منظور تعویض فیلتر پکیج، ابتدا باید فیلتر قبلی را خارج کنید. سپس برای نصب فیلتر پلی فسفات، پس از شیر آب سرد پکیج فیلتر را به شیر ورودی نصب کرده و سمت دیگر فیلتر پکیج را از طریق شیلنگ به قسمت زیرین دستگاه نصب نمایید.

پس از آنکه مدتی از کار کردن آن گذشت، خاصیت نمک های داخل فیلتر پلی فسفات از بین رفته و می توانید مخزنی که شبیه لیوان است، برعکس عقربه های ساعت باز کرده و نمک ها را خارج نمایید. سپس نمک های جدید را جایگزین کرده و به همان شکل اول ببندید.

به منظور نصب سختی گیر مغناطیسی نیز باید به همین روش پیش بروید. اما سختی گیر را زیر دستگاه ببندید و اقدام به نصب شیلنگ به شیر ورودی نمایید. با روش بالا می توانید به راحتی اقدام به تعویض سختی گیر پکیج نمایید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر