راه اندازی فکس سرور

راه اندازی فکس سرور یکی از اقداماتی است که مرکز طراحی شبکه در راستای ارتقا بسترهای ارتباطی سازمان ها و مجموعه های خدماتی انجام می دهد. فکس سرور نوعی سیستم ارتباطی جدید است که با استفاده از بستر اینترنت می توان به آن دسترسی پیدا کرد. البته اساس کار این سامانه بر پایه شبکه است و تحت وب فعالیت می کند. در واقع می توان گفت که اساس کار این سامانه دریافت و ارسال فکس از طریق web است.

شرکت ها با یکپارچه سازی اتوماسیون های اداری خود با سامانه فکس سرور، بخش ارتباطات خود را به میزان قابل ملاحظه ای ارتقا خواهند داد. نمابرهای ارسالی در این سامانه از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و موارد دریافتی هم به صورت یک فایل الکترونیکی به کارتابل های مشخصی هدایت می شوند. در ادامه شما همراهان عزیز را با جزئیاتی در خصوص راه اندازی فکس سرور آشنا می کنیم. برای دریافت خدمات تخصصی تر نیز می توانید از تیم مهندسین شبکه در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

5/5 (8 امتیاز)

نصب و راه اندازی فکس سرور

فکس سرور یا سامانه دریافت و ارسال فکس تحت وب، سامانه ای است که ضمن حذف کردن دستگاه های فیزیکی، فرایندهای دریافت و ارسال نمابر را در بستر وب امکان پذیر ساخته است. از جمله مزایای این سامانه می توان به مواردی همچون ارسال و دریافت فکس در طول 24 ساعت شبانه روز، نظارت همیشگی بر بخش ارتباطی مجموعه، هدایت نمابرها به کارتابل شخصی کارشناسان و مدیریت راحت آنها، پاسخگویی شبانه روزی، عدم نیاز به تلفن گویا یا اپراتور، نمایش نمابرهای دریافتی به ترتیب تاریخ، ساعت و دیگر پارامترها، ایجاد user name  و Password  برای هر کاربر، امکان برقراری تماس با سازمان‌ها از طریق کدهای DTMF ، حفظ نهایت کیفیت صفحات با توجه به محدودیت سیاه و سفید بودن فاکس و … اشاره کرد.

نصب و راه اندازی فکس سرور با استفاده از برنامه های ویژه ای در بسترهای مایکروسافت، سیسکو و … انجام می شود. سپس ماژول های مرتبط به آن اضافه می شوند تا ضمن هماهنگی با اتوماسیون های اداری، نهایت کاربری را برای کاربران داشته باشد. مرکز سخت افزار ایران ارائه دهنده ماژول های ویژه و اختصاصی برا راه اندازی فکس سرور است و تمامی خدمات مورد نیاز را در تخصصی ترین سطح به متقاضیان ارائه می دهد.

مزایای راه اندازی فکس سرور

پیش از راه اندازی سامانه فکس سرور در شرکت یا سازمان خود، بد نیست بدانید این کار اساسا چه مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت. اولین نتیجه راه اندازی و استفاده از Fax Server  برای شما کاهش چشمگیر هزینه ها می باشد. دلیل این مساله هم آن است که فکس سرور نیازی به کاغذ و کارتریج و … ندارد و طبیعتا هزینه نگهداری از این مواد هم بر شما تحمیل نخواهد شد. نمابرهای مورد نظر شما در سیستم فکس سرور در طول 24 ساعت شبانه روز دریافت و ارسال می شوند.

یکی دیگر از مزایای جالب توجه راه اندازی فکس سرور ، مدیریت راحت تر نمابرها و امکان هدایت هر نمابر به کارتابل شخص و یا اشخاص مورد نظرتان است. همچنین Fax Server در روزهای تعطیل هم نمابرهای کل سازمان را به صورت اتوماتیک دریافت می کند. از جمله دیگر مزایای راه اندازی این سامانه باید به مواردی همچون امکان پاسخگویی شبانه ‌روزی، عدم نیاز به تلفن گویا یا اپراتور، نمایش نمابرهای دریافتی به ترتیب تاریخ، ساعت و دیگر پارامترها، ایجاد user name  و Password  برای هر کاربر، امکان برقراری تماس با سازمان‌ها از طریق کدهای DTMF ، حفظ نهایت کیفیت صفحات با توجه به محدودیت سیاه و سفید بودن فاکس اشاره کرد.

 • حذف کامل دستگاه فکس و به تبع آن حذف هزینه کاغذ، کارتریج و تامین و نگهداری
 • امکان هدایت نمابر دریافتی به کارتابل شخص
 • آرشیو و دسته‌بندی فکس‌ها و مشاهده تصاویر فکس مورد نظر
 •  قابلیت ارتباط با انواع خطوط ارتباطی نظیر E1, Sip Trunk, Co PSTN

 •  گزارش کامل از وضعیت فاکس‌ها با قابلیت فیلترینگ بر اساس تاریخ و کاربر
 • امکان برقراری ارتباط با تمامی ساختار های ارتباطی نظیر خطوط Analog  ،  Pri ، FoIP  و انواع  سیگنالینگ ها نظیر sip  ، H323
 • امکان ایجاد 10.000 کاربر و همزمانی 3.000  ارسال و دریافت فکس هم زمان
 • امکان ارسال فکس به ایمیل (Fax2Mail). این ماژول امکان ارسال فکس های دریافتی، در قالب فایل (PDF) به ایمیل کاربران را فراهم می کند.

فکس سیسکو

اگر زیرساخت های شرکت شما مبتنی بر سیسکو هست،نیاز راه اندازی فکس سرور سیسکو   دارید. کارشناسان راه اندازی فکس بدون هیچ گونه تغییر در ساختار مرکز تماس فقط با ایجاد درگاه ارتباطی استاندارد بین 2 سامانه، فکس سرور سیسکو را برایتان راه اندازی می کنند. اگر برای برقراری ارتباط بین شعبه‌ های سازمان خود از روتر سیسکو استفاده می کنید و در عین حال نیاز به راه اندازی فکس سرور دارید با مهندسین شبکه در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. کارشناسان راه اندازی فکس سرور چند محصول را برای شما طراحی کرده اند که با توجه به نیاز سازمان می توانید محصول مورد نظر را انتخاب کرده و فکس سرور مورد نیاز خود را راه اندازی نمایید.

فکس سرور سیسکو

فکس سرور در چند بستر مشخص راه اندازی می شود. بسته به این که مرکز تماس ویپ شما بر مبنای مایکروسافت باشد یا سیسکو، فرایند راه اندازی فکس سرور متفاوت خواهد بود. فکس سرور سیسکو زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که زیرساخت های cisco در مجموعه شما راه اندازی شده باشد. در این صورت بر اساس این که بستر انتخابی سینگل سرور باشد یا کلاستر بیس، مرکز تماس به سامانه متصل می شود.

به این ترتیب نمابرهای شما در بستر شبکه و با استفاده از سامانه fax server ارسال شده و دریافت می گردند. تیم وب مرکز سخت افزار ایران راهکارهای اختصاصی برای راه اندازی فکس سرور سیسکو ارائه می دهند. آنها ضمن بررسی زیرساخت های مجموعه و با توجه به نیازها و ظرفیت های آن، فرایند راه اندازی این سامانه در بستر سیسکو را به انجام می رسانند.

فکس مایکروسافت

فکس سرور مایکروسافت را برای شرکت هایی راه اندازی می کنیم که  زیر ساخت آن ها مبتنی بر مایکروسافت هست. مهندسین راه اندازی فکس سرور با توجه به نیاز شرکت شما اقدام به راه اندازی فکس ماکروسافت می نمایند. این مژده را به کاربران گرامی می دهیم که مهندسین مرکز سخت افزار ایران با توجه به نیاز شرکت ها و سازمان ها سه محصول طراحی کرده اند. هیچ گونه نگرانی در خصوص پیاده سازی فکس سرور و چگونگی استفاده از آن نداشته باشید. فکس سرور توسط کارشناسان شبکه راه اندازی می شود و تمامی راهنمایی های لازم در مورد استفاده از آن در اختیار شما قرار می گیرد. ضمنا در زمان استفاده از محصول هر زمان که به مشکل خوردید می توانید از خدمات مشاوره ی رایگان با کارشناسان بهره مند شوید.

فکس سرور مایکروسافت

مایکروسافت هم جزء شرکت هایی است که خدمات و برنامه های مربوط به فکس سرور را ارائه می دهد. پس از راه اندازی ویپ مایکروسافت، می توانید نرم افزارهای ویژه فکس سرور را دریافت کنید. تیم کارشناسی web مرکز سخت افزار ایران به شما کمک می کنند که ماژول ها و برنامه های مورد نیاز را نصب کرده و از امکانات متنوع فکس سرور مایکروسافت بهره مند شوید.

گفتنی است مایکروسافت برنامه های جانبی ویپ را به صورت رایگان ارائه می دهد و بر خلاف سیسکو، هزینه اضافه ای بابت آنها دریافت نمی کند. چنانچه از این نوع مرکز تماس voip در شرکت خود استفاده می کنید، می توانید برای دریافت خدمات فکس سرور مایکروسافت با همکاران ما در ارتباط باشید.

فکس سرور یکپارچه

فکس سرور یکپارچه اشاره به سطحی از این سامانه دارد که با اتوماسیون های اداری هماهنگ شده است. برای این منظور از افزونه اتصال فکس سرور crm استفاده می شود. به این ترتیب فکس سرور با نرم افزارهایی نظیر سیسکو، مایکروسافت و … یکپارچه سازی شده و رفتار آن تعیین و کنترل می گردد. این سرور نرم افزاری در کنار سامانه هایی همچون سیسکو، استریسک، مایکروسافت و … قرار می گیرد و امکان ارسال و دریافت فکس توسط اتوماسیون های اداری را فراهم می سازد.

به عنوان مثال؛ در یک شعبه بانک، برای هریک از پرسنل یک سامانه مجزا در سامانه فکس سرور ساخته نمی شود. در چنین مراکزی فکس سرور به وسیله روش های ارتباطی مختلف، با اتوماسیون های همان مرکز(بر حسب نوع فعالیت مجموعه) مرتبط شده و یکپارچه سازی می شود. فکس سرور یکپارچه فکس ها را در پرتابل شخصی کارشناسان به نمایش در می آورد تا دیگر نیازی به ایمیل یا پرینت شدن آنها نباشد.

فکس سرور اتوماسیون اداری

وقتی سامانه فکس سرور با اتوماسیون های ادارای یکپارچه می شود، قابلیت های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. فکس سرور اتوماسیون اداری به کاربران این امکان را می دهد که کلیه فکس های دریافتی را در قالب یک فایل الکترونیکی دریافت کرده و سپس براساس Caller ID تماس گیرنده و یا (خط تلفن شهری) دریافتی، فکس مورد نظر را به پروفایل مشخص یا کارتابل مربوطه ارسال کنند. این فرایند به صورت اتوماتیک انجام می شود. در واقع فکس های ارسالی مستقیماً از داخل سیستم اتوماسیون اداری یا Fax Server Automation  آن هم به شکل کاملا مکانیزه ارسال خواهند شد.

پس از یکپارچه سازی سامانه فکس سرور با هریک از اتوماسیون های اداری و سازمانی، حتی رسیدها هم به دقت ثبت می شوند. مدیریت فکس های ارسالی و دریافتی، حذف کامل فکس سنتی ، حذف کاغذ و هزینه کاغذ، حذف هزینه های مربوط به کارتریج و تامین و نگهداری آن، تسهیل ارسال و دریافت فکس و ارجاع کلیه فکس های دریافتی به پروفایل و کارتابل مشخص هر فرد یا واحد تنها بخشی از قابلیت هایی هستند که فکس سرور اتوماسیون های اداری در اختیار مجموعه قرار می دهد.

ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون

فکس سرور یک سامانه جامع ارتباطی است که قابلیت های بسیاری دارد. یکی از مهم ترین قابلیت های این سامانه این است که می توان آن را با اتوماسیون های اداری یکپارچه کرد. این کار نحوه مدیریت بر فکس های ارسالی و دریافتی را راحت تر کرده و به آن سرعت می بخشد. پس از راه اندازی فکس سرور و یکپارچه سازی آن با اتوماسیون های اداری، نمابرهای دریافتی و ارسالی ذخیره شده و دسترسی به آنها به مراتب راحت تر خواهد بود. به این ترتیب اگر قصد دسترسی به فکس خاصی داشته باشید، آن را همراه با تاریخ و ساعت و … در اتوماسیون اداری خواهید کرد. برای انجام فرایند یکپارچه سازی فکس سرور با اتوماسیون های اداری کافی است با کارشناسان واحد شبکه در مرکز سخت افزار ایران در ارتباط باشید.

مهندسین این مجموعه با سال ها تجربه در زمینه راه اندازی فکس سرور و یکپارچه سازی آن، می توانند ضمن ارائه ی راهنمایی های لازم به متقاضیان عملیات پیاده سازی فکس سرور را به صورت تخصصی برای شما انجام دهند. آنها به شما خواهند گفت که برای تعیین سطح دسترسی مشخص به کاربران فکس سرور و یا آرشیو و دسته‌ بندی کردن فکس‌ها باید چه کاری انجام دهید.

چگونگی ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون

اتوماسیون های اداری در صورت مرتبط شدن با سیستم فکس سرور، کاربرد بیشتری خواهند داشت. برای ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون، کافی است این اتوماسیون ها را با فکس سرور یکپارچه سازی کنید. پس از آن می توانید فکس های مورد نظرتان را با کمترین هزینه و البته بیشترین کنترل و نظارت، ارسال کرده و یا دریافت نمایید. در واقع این عملیات فکس ها را با سرعت، امنیت و کیفیت بالاتری ارسال کرده و در بخش دریافت نیز به همین ترتیب عمل می کند. پس از راه اندازی اتوماسیون faxserver می توانید فکس های دریافتی و ارسالی را بهتر مدیریت کنید.

ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون راحت تر انجام می شود و هیچ نیازی به دستگاه فکس و لوازم جانبی آن ندارد. پروسه ارسال یا دریافت فکس در این سامانه بسیار راحت و در کمترین زمان ممکن انجام می شود. همچنین شما می توانید نمابرهای دریافت شده را به پروفایل و کارتابل مشخص هر فرد یا واحد هدایت کنید تا دسترسی به آنها نیز راحت تر باشد. برای دریافت خدمات مربوطه و ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون، می توانید با تیم مجرب شبکه در مرکز سخت افزار تماس برقرار کنید.

مراکز قابل اتصال به فکس سرور

یکی از نکاتی که همراه سازمان ها و ادارات در هنگام راه اندازی فکس سرور به دنبال هستند. قابلیت اتصال سامانه فکس سرور به اتوماسیون سازمان و زیر ساخت ارتباطی نظیر مراکز تلفن و خطوط ارتباط تلفن نظیر خطوط شهری ، سیپ ترانک و سیپ فون است.

ما این امکان را فراهم نموده ایم . کارشناسان شبکه در مرکز سخت افزار ایران محصولی را به شما معرفی می کنند که می توانید بدون هیچ گونه دغدغه در اتوماسیون خود از آن بهره مند شوید.  از نکات حائز اهمیت این فکس سرور قابلیت هماهنگی کامل با مراکز VoIP  مبتبنی بر Cisco و Microsoft Skype و سیستم های Open source نظیر استریسک است. این امر بدون هیچ گونه تغییر و فقط از طریق ایجاد یک درگاه ارتباطی استاندارد بین 2 سامانه انجام می شود.

مراکز ارتباطی که سامانه ی فکس سرور قابلیت همخوانی و هماهنگی کامل با آنها را دارد عبارتند از :

 • مرکز تماس مایکروسافت (Skype For Business)
 • مرکز تماس Open Source (Asterisk – Elastix – FreePBX)
 • مرکز تماس پاناسونیک

 • خطوط مستقیم سیپ ترانک
 • خطوط مستقیم سیپ فون
 • مرکز تماس سیسکو (cucm)

راه اندازی فکس سرور با سه محصول

مرکز سخت افزار ایران ، جهت راه اندازی فکس سرور سه محصول اختصاصی را با توجه به نیاز کاربران طراحی نموده است. هر یک از این سه محصول با ویژگی های خاص و سطح دسترسی مشخص به کاربران ارائه می شوند. مدیران سازمان ها و ادارات می توانند با توجه به نیاز خود یکی از این سه محصول را انتخاب نمایند.  قبل از سفارش محصول مورد نظر خود می توانید از مشاوره ی رایگان با کارشناسان شبکه که طراحی و راه اندازی فکس سرور را به عهده دارند بهره مند شوید.

فکس سرور سطح یک

در این سطح  یک پنل کاربری تحت Web به کاربران ارائه می دهیم.  کاربران می توانند با یکی از روش های ارتباطی که در بخش قبل توضیح دادیم به آن متصل گردند. افرادی که از فکس سرور استفاده می کنند می توانند، با توجه به سطح دسترسی که دارند ارسال و دریافت فکس را انجام دهند. سطح دسترسی توسط اپراتور سیستم یعنی مدیر شبکه تعریف و مشخص می شود.

فکس سرور سطح دو

این لایسنس برای سازمانهایی نظیر اداره های دولتی و یا شرکت های پر ظرفیت  که می خواهند عملیات ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون های سازمانی نظیر CRM  و ERP  سازمان انجام بگیرد مناسب هست. در این سامانه ارسال عملیات فکس به صورت مستقیم از طریق سامانه فکس مد نظر کاربران نمی باشد.

با توجه به نوع و برند اتوماسیون، این سیستم می تواند در قالب یکی از پروتکل های ارتباطی استاندارد نظیر (API, WebServer) ،  با اتوماسیون سازمان ارتباط برقرار کند. این امکان وجود دارد که با توجه به تعداد کاربران اتوماسیون، به صورت گروهی و یا  اختصاصی برای هر کاربر به یک داخلی فکس ایجاد شود.

فکس سرور سطح سه

فکس سرور سطح سه پیشرفته ترین محصول را به شرکت ها ارائه می دهد. به گونه ای که  شرکت هایی که سطح  دو سامانه مورد نیاز آنها هست می توانند با انتخاب فکس سرور پیشرفته، از قابلیت های فکس سرور سطح یک هم استفاده کنند و عملیات ارسال و دریافت فکس را  خارج از بایگانی اتوماسیون نیز انجام دهند.

واحد شبکه در مرکز سخت افزار ایران یک مجموعه تخصصی و چند جانبه است که جهت پیشبرد اهداف خود از فناوری های مدرن و ابزار و برنامه های پیشرفته استفاده می کند. پرسنل این مرکز تلاش می کنند ضمن ارائه جدیدترین سرویس های روز دنیا، شرکت ها و مراکز خدماتی را در مسیر پیشرفت و افزایش درآمد یاری کنند. راه اندازی فکس سرور یکی از حوزه های فعالیت این مجموعه است که در سطح حرفه ای به متقاضیان ارائه می گردد.

کارشناسان ارشد شبکه بر تمامی مراحل کار نظارت دارند تا مشتریان عزیز نهایت بهره را از این سرویس ببرند. این تیم پس از ثبت درخواست مشتری به محل مورد نظر وی اعزام شده و زیرساخت ها، تجهیزات و از همه مهم تر پتانسیل ها و نیازهای متقاضی را مورد بررسی قرار می دهند. سپس با توجه به این موارد، فرایند نصب و راه اندازی Fax Server را به نحو احسن انجام می دهند. برای دریافت پاسخ پرسش ها و ابهامات خود در خصوص راه اندازی فکس سرور و جزئیات آن با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر