تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ

تا بحال پیش آمده که دستگاه کپی تان به صورت ناگهانی خاموش شود؟ احتمالاً اولین کاری که در این شرایط می کنید، بررسی سیم برق است. اما اگر سیم برق سالم باشد چه؟ به نظر شما چرا دستگاه فتوکپی ناگهان خاموش می شود؟ علت بروز این اتفاق را باید در مین برد دستگاه جستجو کنید. مین برد قطعه ای کلیدی در پرینتر و دستگاه کپی است که بر سایر اجزاء نیز نظارت و کنترل دارد. این قطعه که با عنوان برد اصلی نیز شناخته می شود، از اجزاء مختلفی تشکیل شده است. خرابی این بخش ها منجر به معیوب شدن عملکرد مین برد و نهایتا از کار افتادن آن خواهد شد. اینجاست که باید به فکر تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ خود در یک مجموعه معتبر و مجاز باشید.

اگر برد فتوکپی به موقع ترمیم و یا تعویض نشود، ممکن است به سایر بخش ها و قطعات دستگاه آسیب برساند. بنابراین اگر شاهد خاموشی ناگهانی دستگاه و تکرار این وضعیت بودید، بهتر است هرچه سریع‌تر با یک تعمیرگاه مجاز کپی تماس بگیرید. مطلب امروز ما به بررسی جزئیاتی راجع به تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ اختصاص دارد. البته شما عزیزان می توانید برای دریافت سرویس های تخصصی تعمیر و تعویض مین برد از طریق شماره های موجود با نمایندگی تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ

چه موقع اقدام به تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ کنیم؟

همانطور که در بخش های قبلی ذکر شد، مین برد قطعه‌ای بسیار مهم و تعیین کننده در دستگاه کپی به شمار می رود. چه زمانی باید اقدام به تعمیر این قطعه کرد؟ برای تشخیص این مساله باید به علائم دستگاه توجه کنید. خب می‌توان گفت که مهم ترین علامت از کار افتادن برد اصلی، خاموش شدن دستگاه است. به این صورت که فتوکپی در حین کار و به شکل ناگهانی خاموش می شود. عدم ثبات جریان برق و نوسانات آن و نیز نا هماهنگی های ولتاژی، به شدت به این قطعه آسیب رسانده و حتی منجر به سوختن آن می شوند.

وقتی مین برد می سوزد، پردازش اطلاعات متوقف شده و برگه خارج شده از دستگاه ایراداتی خواهد داشت. به عنوان مثال، ممکن است خطوط غیر عادی در کاغذ مشاهده شود و یا این که به طور کلی چاپ انجام نشده باشد. حتی گاهی ایرادات موجود در سایر قطعات دستگاه های کپی هم ناشی از خرابی یا سوختن مین برد است. در تمامی موارد ذکر شده باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ کنید.

مین برد دستگاه کپی چگونه کار می کند؟

مین برد، قطعه ای مشترک در دستگاه های کپی و پرینتر است که با عنوان برد اصلی هم شناخته می شود. می توان گفت این قطعه سایر بخش ها و عملکردهای دستگاه را مدیریت می کند. وقتی اطلاعات مورد نظر از کامپیوتر یا از راه های دیگر وارد دستگاه کپی می شوند، مین برد وارد عمل شده و آنها را پردازش می کند. پس از طی فرایند پردازش، مین برد مشخص می کند که این اطلاعات به چه شکلی و با چه ویژگی هایی از دستگاه خارج شوند.

اجزای برد اصلی دستگاه کپی ، شامل قطعاتی همچون چیپ ست، بایوس و cmos، هستند که در روند تعمیرات اهمیت بسیاری دارند. هرگاه این قطعات به هر دلیلی درست کار نکنند، مین برد نیز قادر به فعالیت درست و بی نقص نخواهد بود. تمامی این بخش ها در فرایند تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ بررسی شده و بر حسب نیاز تعمیر یا تعویض می شوند.

مین برد دستگاه کپی چگونه کار می کند؟

نحوه تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ

تعمیرکار برای تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ یا هر برند دیگری، اول این قطعه و اجزاء آن را وارسی می کند. چنانچه اجزا قابل ترمیم باشند، آنها را ترمیم یا تعویض می نماید. اگر مشکل برد اصلی با این کار برطرف نشد، نیاز به تعویض این قطعه خواهد بود. البته اولویت تیم تعمیرات شارپ در نمایندگی دستگاه کپی این است که مین برد آسیب دیده را ترمیم کنند. اما گاهی شدت آسیب دیدگی به اندازه ای است که عملا امکان ترمیم این قطعه وجود ندارد.

به عنوان مثال در صورت سوختن مین برد نمی توان آن را ترمیم کرد. در این صورت تعویض مین برد دستگاه کپی شارپ در دستور کار تکنسین ها قرار می گیرد. توجه داشته باشید که مین برد جدید باید حتما اورجینال باشد تا کیفیت کاری لازم را ارائه داده و بتواند عملکرد دستگاه کپی را به حالت عادی باز گرداند. نمایندگی مجاز تعمیر کپی در مرکز سخت افزار ایران، برای تعویض مین برد از قطعه اصل استفاده کرده و این کار را به نحو احسن انجام خواهد داد.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی همگام با مشتری

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی خود را همگام و همسو با مشتری می داند. این یک شعار نیست و پس از اولین مراجعه به مرکز سخت افزار ایران، نمود عینی آن را مشاهده خواهید کرد. این مجموعه با به خدمت گرفتن جمعی از متخصصین فعال در حوزه تعمیرات ماشین های اداری، خدمات قابل توجهی را در این زمینه به کاربران ارائه می دهد. انواع دستگاه های فتوکپی اداری و صنعتی از کلیه برندها در این نمایندگی پذیرش شده و پس از طی عملیات عیب یابی، به صورت تخصصی تعمیر می شوند.

این مرکز عهده دار وظیفه ترمیم کلیه دستگاه های کپی در تخصصی ترین سطح بوده و خود را متعهد به ارائه با کیفیت ترین خدمات به کاربران می داند. در همین راستا نیز وظیفه ترمیم کپی بر عهده جمعی از مجرب ترین تکنسین های این حوزه گذاشته شده که قادر به تعمیر محصول مورد بحث، بدون نقص و ایراد می باشند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر