چرا دستگاه کپی توشیبا خط می اندازد؟

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران دستگاه های کپی را درگیر می کند، خط انداختن دستگاه است. یعنی وقتی برگه از دستگاه بیرون می آید، خطوط اضافه‌ای روی آن مشاهده می شوند. این خطوط گاهی به اندازه ای هستند که تشخیص و خواندن محتوای اصلی را دشوار می سازند. خوشبختانه خط انداختن دستگاه کپی توشیبا و سایر برندها دلایل مشخصی دارد که اگر به موقع شناسایی شوند، می‌توان به راحتی آنها را برطرف کرد. ما در ادامه مطلب پیش رو دلایل بروز این مشکل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سپس راهکارهایی را ارائه می دهیم تا این مساله را برطرف کنید. چنانچه علی رغم اجرای روش های ذکر شده مساله حل نشد و همچنان خطوطی روی برگه کپی وجود داشتند، کافی است با کارشناسان نمایندگی تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران تماس برقرار کنید. همکاران ما ضمن رفع مشکل خط انداختن دستگاه کپی توشیبا اقدامات ترمیمی مورد نیاز را به انجام می رسانند. نکاتی که در ادامه ذکر می شوند منحصر به محصولات توشیبا نبوده و در مورد تمامی دستگاه های فتوکپی صدق می کنند.

دلایل خط انداختن دستگاه کپی توشیبا

مهم ترین چیزی که موجب خط انداختن فتوکپی روی برگه ها می شود، خرابی یا از کار افتادن درام، کارتریج یا غلطک ها است. البته گاهی ممکن است دستگاه سالم بوده و مشکل از سند اصلی باشد. مثلا خود سند اصلی دارای خطوطی باشد که در نسخه های کپی هم مشاهده می شوند. کارشناسان تعمیرات کپی توشیبا توصیه می کنند که در صورت بروز این مشکل ، اول از بی نقص بودن سند اصلی اطمینان حاصل کرده و سپس برای تعمیر دستگاه اقدام کند.

آلودگی شیشه هم از جمله دلایل خط انداختن دستگاه کپی توشیبا به شمار می رود. وجود گرد و خاک یا تونرهای اضافی روی شیشه، مستقیما روی برگه چاپ شده تاثیر خواهد گذاشت. کیفیت پایین مواد مصرفی، خرابی درام دستگاه کپی و از کار افتادن غلطک ها هم می توانند در شرایطی منجر به ایجاد خطوط یا لکه هایی روی برگه خارج شده از دستگاه شوند.

چگونه مشکل خط انداختن دستگاه کپی توشیبا را برطرف کنیم؟

پاک کردن لکه های تونر

یکی از روش های کاربردی برای برطرف کردن مشکل خط انداختن فتوکپی توشیبا یا هر برند دیگری، پاک کردن لکه های تونر است. تونر ریزی مشکلی نسبتا رایج است که بر اثر خرابی کارتریج در ماشین های اداری ایجاد می شود.

این اتفاق موجب ایجاد لکه های جوهر بر روی شیشه می شود و کیفیت چاپ را نیز کاهش می دهد. کاری که باید انجام دهید این است که لکه های تونر را با دقت از سطح شیشه پاک کنید. برای این کار از یک دستمال نرم استفاده کنید تا خط و خشی روی شیشه نیفتد. نکته دیگر این که باید لکه های تونر را به آرامی پاک کنید و مراقب باشید شیشه آسیبی نبیند.

تمیز کردن شیشه فتوکپی

روش دیگر برای رفع مشکل خط انداختن دستگاه کپی توشیبا که بسیار شبیه به راه حل قبلی است، تمیز کردن شیشه دستگاه می باشد. به این ترتیب هرگونه آلودگی روی شیشه پاک شده و فرایند چاپ به درستی انجام خواهد شد. به هیچ عنوان از پارچه های پرز دار یا زبر برای این کار استفاده نکنید.

همچنین به هیچ عنوان نباید از شوینده های بی کیفیت یا دارای مواد آسیب زننده استفاده کنید. معمولا توصیه می شود که شیشه دستگاه کپی با استفاده از شیشه پاک کن غیر ساینده یا تمیز کننده لنز عینک تمیز گردد. بهتر است مایع شوینده را مستقیما روی شیشه اسپری نکنید تا رطوبت به داخل دستگاه نفوذ پیدا نکند. اگر برای باز کردن دستگاه و تمیز کردن شیشه مهارت کافی ندارید، بهتر است انجام این کار را به تکنسین های با تجربه محول کنید.

تمیز کردن اسلاید شو

بعضی از دستگاه های کپی جدید قطعه ای به نام اسلاید شو دارند که قطعات داخلی دستگاه را تمیز می کند. گاهی این بخش آلوده می شود و به تبع آن شاهد بروز اختلالاتی در برگه چاپ شده خواهیم بود. به طور کلی اسلاید شو هر چند وقت یک بار نیاز به پاکسازی دارد. با انجام دادن این کار، مشکل خط انداختن دستگاه کپی توشیبا نیز تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

تعمیر فتوکپی توشیبا با ضمانت نامه معتبر

نمایندگی توشیبا ، همواره در تلاش بوده تا با ارائه خدمات با کیفیت، کاربران و مشتریان خود را راضی کند. این مرکز در راستای ارائه سرویس هایی درخور شأن مشتریان عزیز، تعمیر انواع دستگاه های کپی توشیبا را در یک واحد مجزا انجام می دهد. نمایندگی فتوکپی toshiba یکی از این واحدها است که بیش از 20 سال سابقه فعالیت دارد. این نمایندگی به سبب بهره مندی از دستگاه ها و تجهیزات به روز و پیشرفته و کادر فنی مجرب خود به شهرت رسیده است.

عوامل مذکور موجب شده اند که روند تعمیرات دستگاه در این مرکز، مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام شود. تعمیر و تعویض قطعاتی همچون درام، فیوزینگ، مین برد، سنسورها، برد پاور، اپتیک و …، شارژ کارتریج کپی توشیبا ، اصلاح عیوب و ایرادات عملکردی و تمیز کردن قطعات، در نمایندگی فتوکپی توشیبا به شکل حرفه ای و تخصصی انجام می گردند. گفتنی است کلیه خدمات این مرکز با گارانتی رسمی نمایندگی تعمیرات کپی همراه بوده و تا یک ماه امکان پیگیری خواهند داشت.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر