با بوی بد کولر گازی خداحافظی کنید

تا بحال تجربه استشمام بویی نامطبوع از کولر گازی تان را داشته اید؟ اگر چنین باشد به خوبی می دانید که این مساله تا چه حد آزار دهنده است. همه ما برای آسایش و رفاه بیشتر از کولر گازی استفاده می کنیم. حال اگر این دستگاه بوی نامطبوعی را در فضا پخش کند چاره چیست؟ خب اول باید بدانیم چرا چنین اتفاقی افتاده است. تا وقتی که دلیل بوی بد کولر گازی مشخص نشود، عملا نمی توان کار مفیدی برای از بین بردن آن انجام داد.

بسیاری از کاربران وقتی با چنین مشکلی مواجه می شوند، تصور می کنند کولرشان خراب شده و باید هزینه زیادی بابت تعمیر آن پرداخت کنند. البته ممکن است این مساله ناشی از خرابی قطعات باشد؛ اما معمولا هزینه تعمیر کولر گازی در این شرایط چندان بالا نیست. در ادامه دلایل و راه حل های رفع مشکل بوی بد کولر گازی را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد. در صورت نیاز به سرویس های تخصصی تر نیز می توانید با نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

5/5 (2 امتیاز)

دلیل بوی بد کولر گازی چیست؟

اصلی ترین دلیل بوی نامطبوع کولر گازی ، وجود قارچ و کپک هایی در کویل ها و فیلتر های این دستگاه است. گاهی هم ممکن است حشرات یا حیوانات وارد پنل بیرونی شده و آنجا بمیرند. این مساله بوی بسیار بدی را تولید کرده و موقع کار کولر در محیط پخش می کند. آلودگی کویل ها هم مساله دیگری است که می تواند موجب ایجاد بوی بد کولر گازی شود. اگر لوله کندانس کولر شما به هر دلیلی کثیف شود، بوی ناخوشایندی از دستگاه حس خواهد شد. آلودگی فیلترها و تشت تخلیه هم عامل دیگری است که برای رفع بوی بود کولر مورد بررسی قرار می گیرد. بدیهی است که با برطرف کردن هریک از این موارد، بوی بد نیز برطرف شده و دیگر آن را حس نخواهید کرد.

چگونه بوی بد کولر گازی را از بین ببریم؟

داخل کولر را چک کنید

اگر بوی نامطبوع از کولرتان حس می کنید، پیش از هر کاری داخل آن را چک کنید. مثلا با استفاده از یک چراغ قوه، داخل پنل بیرونی نگاه کنید. اگر لاشه حیواناتی مثل مار، موش، گربه یا پرندگان و یا گیاهان فاسد و قارچ در پنل دیدید، آنها را بیرون بیاورید. اگر از کولر گازی  پنجره ای استفاده می کنید، دستگاه را از کنار پنجره برداشته و روی زمین بگذارید. پنل ها و چفت ها را باز کرده و با دقت داخل آنها را بررسی کنید.

واحد تهویه هوا را تمیز کنید

در دومین مرحله رفع مشکل بوی بد کولر گازی ، با استفاده از دستکش آلودگی های واحد تهویه را خارج سازید. بعد از انجام این کار، از پاک کننده‌ کفی برای پاک کردن کویل ‌ها استفاده کنید. حتما بگذارید کف ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی کویلها بماند تا هرگونه چربی، کثافت و دوده را تجزیه کند. در نهایت کویل ها را با آب بشوید و فرایند شستشو را تا خارج شدن آب زلال از آنها ادامه دهید.

لوله‌ کندانس را تمیز کنید

اقدام بعدی که باید برای از بین بوی بد کولر گازی انجام دهید، تمیز کردن لوله کندانس است. برای این کار لوله را با آب داغ یا سرکه سفید تمیز کنید. مواد را با فشار وارد لوله کنید تا قارچ ها و کپک ها را به خوبی تمیز کند.

تشت تخلیه را تمیز کنید

حالا نوبت به آن رسیده که تشت یا سینی تخلیه کولر گازی تان را بردارید و با استفاده از آب داغ و صابون آن را به طور کامل تمیز کنید. همچنین می توانید از محلول سفیدکننده‌ رقیق یا سرکه مقطر سفید برای این کار استفاده کنید. پس از خشک شدن تشت آن را مجددا در محل قبلی اش نصب کنید.

فیلتر را تعویض کنید

پیش تر اشاره کردیم که یکی از عوامل ایجاد کننده بوی بد کولر گازی ، آلودگی فیلترها است. برای رفع این مشکل باید تمامی فیلترها را تعویض کنید. اگر تصور می کنید که امکان استفاده مجدد از فیلترها وجود دارد، آنها را با محلول سفید کننده‌ رقیق با نسبت های ۱ به ۱۰ آب  و سفید کننده بشویید. به این ترتیب قارچ ها و کپک های موجود در فیلترها برطرف خواهند شد و بوی بد نیز از بین خواهد رفت.

نمایندگی کولر گازی پشتیبان مشتریان

نمایندگی کولر گازی ، بررسی، سرویس و ترمیم انواع مدل های کولر گازی و اسپلیت را به صورت تخصصی در دستور کار خود قرار داده است. این مرکز با بهره مندی از کادری مجرب و تکنسین هایی دوره دیده، خدمات بسیار مطلوبی را به کابران ارائه نموده است. برخی کاربران، در پیدا کردن تعمیرکار ماهر برای رفع مشکلات این محصول دچار مشکل شده و در نتیجه خودشان اقدام به تعمیر کولر مورد نظرشان می کنند.

واحد تعمیرات نمایندگی کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران، با ارائه سرویس های تعمیراتی در سطحی گسترده، نیاز کاربران در زمینه تعمیر کولر های ایستاده، پرتابل، اسپلیت، داکت و … را مرتفع می سازد. این مرکز به پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار تعمیراتی روز دنیا مجهز شده و برترین تکنسین های تعمیرات کولر در آن فعالیت می کنند. همکاران ما خود را متعهد می دانند که تعمیر کولرگازی را به بهترین شکل انجام دهند و به شکل همه جانبه، از مشتریان محترم در این زمینه پشتیبانی کنند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر