تعمیرات کولر گازی

تعمیرات کولر گازی امروزه بسیار مورد توجه کاربران است؛ همزمان با افزایش استفاده از این دستگاه نیاز به تعمیرات کولر گازی نیز افزایش می یابد. کولرهای گازی نوعی از سیستم های سرمایشی هستند که با استفاده از فرایند انجام گرفته روی گازهای فریونی (همانند گاز یخچال) محیط را سرد می کنند. کولرهای گازی از برق به عنوان انرژی مصرفی استفاده می کنند؛ در گذشته مصرف برق بسیار بالایی داشتند که از مهمترین معایب این دستگاه به شمار می رفت.

تعمیرات انواع کولر گازی

کولرهای گازی در انواع مختلف از جمله دیواری، پنجره ای، ایستاده، سقفی و کاسِتی در بازار موجود هستند.. تعمیر کولر گازی در انواع مختلف، روش و مسیر مستقیم خود را دارد که تعمیرکاران منحصر هر بخش وظیفه بازسازی و احیای آن را دارند. میزان انرژی برق مصرفی در کولرهای گازی به آمپر بستگی دارد که به وسیله برچسب انرژی و اعداد اعلام شده در کاتالوگ محصولات مشخص می شوند.

تعمیر کولر گازی اسپلیت

اسپلیت جزء محبوب ترین مدل های کولر گازی است و بیشتر کاربران این مدل را برای خنکسازی محل زندگی یا کارشان انتخاب می کنند. برای تعمیر کولر گازی اسپلیت، باید دستگاه عیب یابی شود که ایراد از پنل داخلی است یا یونیت خارجی. پس از آن تکنسین اقدام به تعمیر کمپرسور، برد، سنسورها و … و یا ترمیم کندانسور می کند. البته ممکن است شدت آسیب دیدگی و خرابی قطعات کولر به اندازه ای باشد که قابل تعمیر نباشند. در این صورت تکنسین های تعمیرات کولر گازی، قطعات معیوب را با نمونه های جدید و اورجینال جایگزین می کنند تا ایراد کولر برطرف شود.

تعمیر کولر گازی پرتابل

تعمیر کولر گازی پرتابل در مقایسه با دیگر مدلها راحت تر است و علت این مساله، ساختار ساده کولرهای قابل حمل است. کولرهای پرتابل تنها یک پنل دارند و گرمای آنها از طریق یک لوله به بیرون منتقل می شود. خرابی ریموت کنترل، خنک نکردن، کاهش سرما، روشن نشدن و خاموش شدن، رایج ترین مشکلاتی هستند که در تعمیرات کولر گازی پرتابل مورد بررسی قرار می گیرند. برای ترمیم هریک از این ایرادها اول کولر به صورت کامل بررسی و عیب یابی می شود و سپس اجزاء آسیب دیده، ترمیم یا تعویض می گردند.

تعمیرات کولر گازی ایستاده

تعمیرات کولر گازی ایستاده کمی مشکل تر از دیگر مدلهاست و حتما باید در محل نصب دستگاه انجام شود. این مدل هم دارای دو پنل یا یونیت است که یکی در داخل و دیگری در بیرون از فضای محیط نصب می شوند. برای تعمیر کولرهای ایستاده، تکنسین هر دو پنل را به خوبی بررسی می کند تا ضمن عیب یابی آنها، منشأ مشکل کولر را شناسایی کند. سپس هر یک از قطعات که آسیب دیده باشند بسته به شدت خرابی تعمیر یا تعویض می شوند. در صورت بروز مشکلاتی همچون گرم شدن باد کولر گازی ایستاده، کاهش سرما، به هم ریختن چرخه خنک سازی، خاموش شدن ناگهانی و یا روشن نشدن، می توانید برای دریافت تخصصی ترین خدمات ترمیمی با نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید.

خدمات نمایندگی تعمیرات کولر گازی

نحوه تست کمپرسور کولر گازی

یکی از مراحل اصلی در تعمیر کولر گازی ، تست کمپرسور است. کمپرسور مغز کولر گازی است و به عنوان شاخص عملکرد این دستگاه شناخته می شود. نحوه تست کمپرسور کولر گازی به این صورت است که تعمیرکار اول از این مساله اطمینان پیدا می کند که برق به اندازه کافی به کندانسور می رسد و ولتاژ ورودی از قدرت کافی برخوردار است. سپس خازن ها مورد بررسی قرار می گیرند؛ چرا که اگر خازن ها درست کار نکنند، عملکرد کلی کمپرسور و کولر نیز با ایرادات جدی مواجه خواهند شد. اگر همه این بخش ها سالم و بی نقص بودند، نوبت به تست کمپرسور می رسد. این فرایند به سه روش اصلی انجام می گردد که شامل: تست سیم پیچی کمپرسور، تست صدای کمپرسور و تست فشار کمپرسور می گردند. پس از پایان مراحل تست کمپرسور، تکنسین طرح کلی تعمیرات کمپرسور کولر گازی را ترسیم کرده و بر اساس آن عمل خواهد کرد.

برای نصب کولر گازی کلیک کنید

چنانچه به تازگی کولر گازی خریداری کرده و قصد نصب آن در منزل یا محل کارتان را دارید، ما به شما کمک خواهیم کرد. علاوه بر برند و کیفیت ساخت، نحوه نصب کولرگازی نیز تاثیر بسزایی در کیفیت کار این دستگاه دارد. اگر فرایند راه اندازی و نصب به درستی انجام شده باشد، می توانید بهترین عملکرد را از کولر گازی مورد نظرتان دریافت کنید. کارشناسان نمایندگی تعمیر کولر گازی، پس از آماده کردن محل نصب کولر گازی ، پنل داخلی را نصب می کنند. سپس پایه ها را با استفاده از تراز می سنجند و پنل را سوار می کنند. این پنل حتما باید از منابع حرارتی همچون بخاری، پکیج و … فاصله داشته باشد. در مرحله بعد، واحد و کاور (پوشش) دستگاه برداشته شده و اتصالات الکتریکی بررسی می شوند. سپس لوله ها وصل شده و پنل خارجی در محیطی مثل بالکن نصب می گردد. پس از شارژ گاز، می توانید از کولر گازی خود استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند گردید.

برای شارژ گاز کولر گازی تماس بگیرید

شروع فصل تابستان، هم زمان است با راه اندازی مجدد کولر گازی و اسپلیت برای استفاده مطلوب از این محصولات. چه کولر را به تازگی خریداری کرده باشید و چه بخواهید پس از مدتی از آن استفاده کنید، باید اول گاز آن را شارژ کنید. شارژ گاز کولر گازی یک فرایند مهم است که حساسیت های خاص خود را دارد. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که بسته به مدل دستگاه و نوع گاز مصرفی متفاوت است.

تیم کارشناسی نمایندگی تعمیرات کولر گازی برای شارژ کردن گاز کولر یا اسپلیت شما از روش های رایجی همچون: شارژ گاز وزنی با استفاده از ترازو، شارژ به وسیله گیج مانوفیلد و یا شارژ گاز به وسیله آمپر متر استفاده می کنند. پس از انتخاب روش مناسب، کولر خاموش شده و شیلنگ گیج مانیفولد به پمپ های فشار اسپلیت متصل می شود. پس از رسیدن دستگاه به دمای تعادل، شیلنگ شارژ گاز اسپلیت کولر گازی یا منبع تغذیه به کپسول گاز متصل شده و فرایند شارژ گاز کولر گازی انجام می شود.

تعویض موتور کولر گازی را از ما بخواهید

موتور یا کمپرسور، یکی از مهم ترین قطعات کولر گازی است که تا حد زیادی در کیفیت کار دستگاه تاثیر گذار است. وقتی جریان برق بیش از حد وارد کولر شود، اولین بخشی که تحت تاثیر قرار می گیرد، موتور است. سوختن موتور کولر گازی یا اورلود، از جمله مشکلاتی هستند که بررسی و تعویض موتور کولر گازی را ضروری می سازند. بد نیست بدانید که کمپرسور یا موتور، گاز را از اواپراتور مکش کرده و به سمت کندانسور هدایت می کند. این قطعه به صورت مکانیکی عمل کرده و با افزایش دادن فشار گاز، حجم آن را کاهش می دهد. به این ترتیب، میزان گاز کنترل شده و دستگاه فرایند خنک سازی را انجام خواهد داد. برای تعویض موتور کولر گازی ، پیش از هر کاری برق کمپرسور قطع می شود. سپس گاز سیستم خالی شده و کندانسور آماده می شود. پس از طی این مرحله، کندانسور باز می شود و سر لوله ها جوشکاری و باز می گردند. برای تکمیل مراحل تعمیر کولر گازی ، کمپرسور بیرون کشیده شده و این قطعه تست می شود. در نهایت موتور جدید جایگزین شده و تست می شود.

ایرادات رایج کولر های گازی

این دستگاه ها برای خود دنیا و فناوری ویژه ای دارد. قبل از اقدام به اجرای هرگونه تعمیر کولر گازی لازم است عیب های این دستگاه را بشناسیم تا بتوانیم بعد از یک عیب یابی صحیح و کارشناسانه، در مسیر تعمیرات گام برداریم؛
 • كمپرسور نمي تواند در حالت PSC استارت نمايد.
 • تايمر دستگاه روشن است، اما كولر نمي تواند بر مبناي آن عمل كند
 • در حالت Dry يا Auto سرعت فن تغيير نمي كند
 • کمپرسور روشن مي شود، اما خنك (سرمايشي) و گرم (گرمايشي) نمي كند
 • كمپرسور استارت نمي كند، ولی صدایي از آن به گوش نمي رسد.
 • كمپرسور استارت نمي كند، اما اورلود عمل مي کند.
 • كمپرسور راه اندازي مي شود، اما قطع و وصل كولر سريع انجام مي شود(اورلودهاي مكرر)
 • دستگاه راه اندازي مي شود، اما پي در پي قطع و وصلی دارد.
 • سيستم به طور مداوم كار مي كند و ترموستات عمل نمي کند.
 • تعمیرات کولر گازی

  اهمیت تعمیرات کولر گازی

  خنک کردن محیط تنها یکی از کارایی های کولرگازی ها است و این دستگاه در بسیاری زمینه های دیگر از سایر سیستم های سرمایشی متمایز هستند؛ به همین دلیل است که تعمیرات کولر گازی برای کاربران بسیار حائز اهمیت است. از جمله مزیت های کولر گازی نسبت به آبی تعیین دمای محیط توسط کاربر، تنظیم رطوبت محیط، روشن و خاموش شدن اتوماتیک دستگاه و… اشاره کرد. کولرهای گازی مزایای بسیار زیادی نسبت به کولرهای آبی دارند، این در حالی است که قیمت آنها در مقایسه با کولر های آبی بالاتر است و هزینه انرژی مصرفی بیشتری هم دارند. اینکه کولر گازی در چه سیکل و چرخه ای فعالیت می کند، برای اجرای عملیات تعمیر کولر گازی بسیار با اهمیت است. در تعمیرات کولر گازی برای یک تعمیر کار واجب است که بداند کولرهای گازی بر اصل سیکل های تبرید کار می کنند که از چهار بخش کلی تشکیل شده اند:کمپرسور ،کندانسور کولر ، اواپراتور ، لوله مویین یا شیر انبساط .

  It seems we can't find what you're looking for.

  عملکرد کولر های گازی چگونه است؟

  مبرد فشار پایین در اواپراتور (یونیت داخلی) حرارت محیط را جذب می کند و از مایع به گاز تغییر فاز می دهد؛ گاز مبرد وارد کمپرسور(قلب سیستم) شده و فشرده می شود و دما و فشارش افزایش می یابد تا در کندانسور(یونیت خارجی) گرمای جذب شده از محیط داخل را به کمک فن به هوای بیرون منتقل کند و با تغییر فاز از گاز به مایع تبدیل شود؛ این مایع به کمک لوله مویین یا شیر انبساط فشار و دمایش باز هم کاهش می یابد تا توانایی جذب حرارت در اواپراتور را داشته باشد و این سیکل پیوسته تکرار می شود. حال اگر در این سیکل کوچکترین عیب و ایرادی پدا شود، کولر کارایی خود را از دست خواهد و دیگر لازم است که برای تعمیرات کولر گازی به فکر یک مرکز تعمیراتی معتبر باشیم.

  مرکز تعمیرات کولر

  مرکز تعمیرات کولر همواره تمامی تلاش می کند تا بهترین و مطمئن ترین تعمیرات کولر را به مشتریان خود عرضه کند، زیرا ما باور داریم که بهترین محصولات دنیا با خدمات پس از فروش خود تبدیل به بهترین محصول شده است و بدون آن مشتریان از محصولات رضایت چندانی نخواهند داشت. مرکز تعمیر کولر جوابگوی نیازهای مشتریان است و همواره سعی می کند خدمات پس از فروش مطمئن و برتری را به آنها ارائه دهد تا سطح رضایت مندی مشتریان از این مرکز افزایش یابد. داشتن تعمیرکاران با تجربه و آموزش دیده در کنار تعمیر تخصصی کولر و ارائه بالاترین رده کیفی خدمات پس از فروش کولر های گازی، از جمله خدمات مرکز تعمیرات کولر است. مهندسان ما در مرکز تعمیر کولر نخست تعداد قطعه های ایراددار, علت خرابی, میزان تعمیرات موردنیاز, هزینه های احتمالی و زمان تعمیرات کولر را به شما اطلاع می دهند و در صورت تایید شما قطعه های معیوب را تعمیر یا تعویض می کنند.
  5/5 (1 امتیاز)

  مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩