آموزش استفاده از ریموت کولر گازی

ریموت کنترل وسیله ایست که برای کنترل عملیات اجزای دستگاه طراحی و ساخته میشود. استفاده از چنین وسیله ای راحتی بسیاری را برای کاربران خود به همراه آورده است. از تجهیزاتی که امروزه با رشد و پیچیدگی بسیاری روبرو شده اند، میتوان به کولرهای گازی و اسپلیت ها اشاره نمود. از آن جا که عملکردهای اجرایی این تجهیزات با تنوع فراوانی همراه هستند، بسیاری از کاربران سوالاتی را در مورد نحوه استفاده از ریموت کولر گازی مطرح نموده اند.

در همین راستا تصمیم گرفتیم مقاله ای را به آموزش استفاده از این وسیله ی ضروری اختصاص دهیم. چنانچه شما عزیزان در عملکرد کنترل اسپلیت خود شاهد بروز خرابی و اختلال بوده اید، میتوانید با مطالعه ی مقاله ی مربوط به کار نکردن ریموت کنترل اسپلیت در همین وبسایت، اطلاعات لازم در خصوص این مشکل و راه های مرتفع سازی آن را کسب نمایید.

مهم ترین دکمه های ریموت کولر گازی و عملکرد آن ها

 دکمه ی روشن و خاموش

یکی از اصلی ترین و البته آسان ترین بخش هایی که بر روی ریموت کولر گازی تعبیه شده است، دکمه ی روشن و خاموش می باشد که به کمک آن میتوان دستگاه را روشن و یا خاموش نمود.

 دکمه ی mode

این دکمه یکی دیگر از مهم ترین دکمه های ریموت کولر گازی است. به کمک این بخش میتوان حالت کاری دستگاه را تنظیم نمود. کولر گازی از چهار حالت تشکیل شده است و با هر بار فشردن این دکمه، میتوان تغییراتی را در خصوص این موارد اعمال نمود. توجه داشته باشید که با تغییر این دکمه، شاهد نشانه و تصویری مخصوص به همان حالت بر روی صفحه نمایش دستگاه خواهید بود.

 دکمه ی fan

این دکمه برای فعال نمودن حالت فن بر روی ریموت کولر گازی قرار گرفته است. توجه داشته باشید که کمپرسور کولر گازی در چنین حالتی خاموش میشود و فن داخلی فعال میشود.

دکمه ی cool

کاربر با فشردن این دکمه میتواند حالت سرمایش کولر گازی خود را فعال کند. مسلم است که این دکمه بر روی ریموت کولر گازی تنها برای فصول گرم مورد استفاده قرار میگیرد.

دکمه ی heat

این دکمه در ریموت کولر گازی به شکل یک خورشید طراحی شده است. کاربر با فشردن این دکمه ، حالت گرما را در دستگاه خود فعال میکند. این دکمه در فصول سرد سال مورد استفاده قرار میگیرد.

دکمه ی Auto

یکی دیگر از دکمه های مهم بر روی ریموت کولر گازی دکمه ی وضعیت اتوماتیک است. در این حالت کاربر میتواند با تنظیم دستگاه بر دمای دلخواه خود به صورت اتوماتیک در سرما و گرما دمای مورد نظر را بر دستگاه قرار دهد.

دکمه ی temp

این دکمه برای تنظیم درجه ی حرارت اتاق بر روی ریموت کولر گازی قرار گرفته است و برای کاهش و یا افزایش دمای فضای اتاق استفاده میشود.

دکمه ی swing

با کمک این دکمه میتوان خاموش یا روشن شدن حرکات دمپر را بر روی دستگاه اعمال نمود. البته نحوه ی کار این حالت در مدل های مختلف ممکن است متفاوت باشد. در برخی از مدل ها دمپر تنها قابلیت حرکت بر روی یک حالت را دارد و در برخی مدل ها تنوع بیشتری دارد.

دکمه ی time setting

کاربر با استفاده از این دکمه بر روی ریموت کولر گازی خود میتواند زمان مورد نظر خود را برای روشن و خاموش شدن دستگاه انتخاب کند.

دکمه ی جریان هوا

با استفاده از این دکمه، جریان هوا بدون اینکه تغییری در گرما یا سرمای فضا ایجاد کند وارد محیط میشود.

نمایندگی تعمیرات اسپلیت

نمایندگی تعمیرات اسپلیت خدمات ویژه ای را در راستای عیب یابی و تعمیر انواع کولر گازی و اسپلیت ارائه میدهد. این تجهیزات که در مدل ها و نسخه های فراوانی طراحی و روانه ی بازار میشوند، ممکن است با برخی از اشکالات جزیی یا غیر جزیی مواجه شوند و کاربران خود را با دردسر هایی مواجه سازند. کارشناسان و متخصصان ما ضمن برخورداری از تجربه ی بسیار و در اختیار داشتن تجهیزات کارآمد، قادرند در کوتاه ترین زمان ممکن هر گونه اشکال در این تجهیزات را شناسایی و مرتفع سازند. این خدمات شامل کلیه ی برندهای کولرگازی خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر