شیربرقی کولر گازی چیست ؟

شیربرقی یکی از قطعات مهم قرار گرفته در کولرهای گازی و اسپلیت های مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی است. شیربرقی با هدف فعال سازی سیستم گرمایشی در دستگاه تعبیه میشود و نقش بسیار مهمی در آن ایفا میکند. خرابی این قطعه میتواند دردسر های فراوانی را برای کاربران به همراه داشته باشد. اختلالات شیربرقی معمولا در فصل زمستان رخ میدهد. از متداول ترین اختلالات شیربرقی عدم توانایی این قطعه در برعکس کردن سیکل در زمان مناسب است. در چنین مواقعی ممکن است هوای سرد به بیرون دمیده شود.

چون این مشکل در فصل زمستان شایع است، ممکن است به یخ بستن کولرگازی منجر شود. در این مقاله قصد داریم به ساز و کار این قطعه، تعویض و تعمیر شیربرقی کولر گازی بپردازیم. شما عزیزان میتوانید کلیه ی سرویس های پشتیبانی را با بالاترین کیفیت و دقت ممکن دریافت نمایید.

اجزای تشکیل دهنده ی شیربرقی کولر گازی

شیربرقی کولر گازی از چندین قطعه ی مهم تشکیل شده است که در این بخش به آن اشاره خواهیم نمود :

1- بدنه ی شیر برقی

2- ورودی سیال

3- خروجی سیال

4- سیم پیچ شیر برقی

5- قاب سیم پیچ

6- فنر شیر برقی

7- دریچه ی خروجی

وظیفه ی شیربرقی کولر گازی چیست ؟

همانطور که گفته شد، شیربرقی نقش بسیار مهمی در گرمایش کولر گازی ایفا میکند. نحوه ی کارکرد این قطعه هدایت گاز گرم خروجی از کمپرسور به سمت یونیت داخلی یا همان اپراتور است. این فرایند از طریق شیر چهار راهه به انجام میرسد. این شیر چهار راهه دارای یک بوبین است که با فرمان گرفتن از سیستم کنترل کولرگازی مسیر عبور گاز خروجی را فراهم میکند.

عوامل خرابی شیر برقی کولر گازی

یکی از عوامل دردسر ساز در شیربرقی کولر گازی هم تراز نبودن و روان کاری ناکافی این قطعه است. بروز چنین مشکلی میتواند، مانع جا به جایی و انتقال سیال شود. ورود ولتاژ نامناسب نیز از دیگر عواملی ست که در بلند مدت میتواند خرابی شیربرقی را به دنبال داشته باشد. به طور کلی شیربرقی با عوامل دردسر ساز فراوانی مواجه میشود. یکی دیگر از این عوامل شکستگی و آسیب های فیزیکی است که در اغلب مواقع تنها گزینه ی تعویض را مقابل کاربر قرار میدهد. توجه داشته باشید که اگر مقدار مورد نیاز سیال از شیر برقی نگذرد، ممکن است به دلیل سایش اهرم بندی و سایش لولاها و باز نشدن کشوی شیر برقی به اندازه لازم ، این قطعه با مشکلات مختلفی روبرو شود.

یکی دیگر از عوامل مشکل زا در شیر برقی تکرار بیش از حد قطع و وصل شدن این قطعه است که با تولید حرارت زیاد همراه است و میتواند منجر به سوختن سیم پیچ نیز بشود. از دیگر مواردی که به نوعی به خرابی این قطعه منجر میشوند، شکستن بست الکتریکی، بریدگی سیم اتصال، خراشیدگی در بخش های مختلف این قطعه، پارگی آب بند ها ، گرما و رطوبت بیش از حد، قرار گرفتن غیر صحیح درپوش شیربرقی و … را میتوان نام برد.

تعمیر و تعویض شیربرقی کولر گازی

از آن جا که خرابی شیربرقی کولر گازی در فصل زمستان، تولید باد سرد را به همراه دارد، لازم است مراحل تعمیر و تعویض این قطعه به سرعت و با کیفیت بسیار بالا انجام شود. در مواردی که امکان تعمیر شیربرقی وجود نداشته باشد، لازم است با تهیه ی قطعات اورجینال اقدامات لازم جهت تعویض به عمل آید. کارشناسان نمایندگی کولر گازی آماده اند تا هر گونه سرویس در این زمینه را در اختیار متقاضیان گرامی قرار دهند.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ، از واحدهای پیشرفته و تخصصی مختلفی تشکیل شده است که هر کدام به ارائه ی سرویس های مختلفی مشغول هستند. این نمایندگی متشکل از پارت های تعمیرات انواع کولر گازی، تعمیرات کولر آبی و تعمیرات اسپیلت است که در آنها تخصصی ترین سرویس های مرتبط با بهسازی، ترمیم، ارتقا و تعمیر این سه دستگاه به مراجعان محترم ارائه می گردد. در هر پارت تیمی از زبده ترین کارشناسان تعمیرات کولر حضور داشته و خدمات مورد نیاز را به کاربران گرامی ارائه می دهند. شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشکلات دستگاه خود و نحوه ی تعمیر آن با مشاوران ما در واحدهای پاسخگویی تماس حاصل نمایید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر