دلایل خاموش شدن پکیج

خاموش شدن پکیج مخصوصا اگر در حال استفاده از آب گرم باشید، می تواند بسیار آزاردهنده باشد. هر چند از میان ده ها علت خاموش شدن پکیج تعداد قابل توجهی به عدم رسیدگی مناسب و دقت در استفاده برمی گردد، با این دلایلی نیز وجود دارند که در هر صورت از دید ما پنهان می مانند. مانند رسوب املاح در لوله ها یا آسیب دیدن قطعات الکترونیکی.

علت خاموش شدن پکیج

تعمیر پکیج هم مانند تعمیر بسیاری از وسایل مکانیکی و دیجیتالی دیگر سطوح مختلفی دارد. در این مطلب کارهایی را که خودتان می توانید برای رفع مشکلات انجام دهید مطرح می کنیم. توجه کنید که گاهی دست بردن در کاری که تخصص نمایندگی ها و مراجع تخصصی است، می تواند هزینه تعمیر را افزایش دهد.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : تعویض فیلتر پکیج

7 علت خاموش شدن پکیج

علت خاموش شدن پکیج را در موارد مختلفی می توان جستجو کرد. برخی از علل را تنها با یک کار کوچک رفع کرد و برخی به تعمیرات اساسی نیاز دارند. بعضی نیز از اختیار شما و هر کس دیگری خارج هستند و تعدادی را نیز می توان موقتا رفع کرد و بعد اصولی تعمیر کرد. حتما می دانید که کشف علت مختل شدن فرایند کار دستگاه، نیمی از مسیر تعمیر است. بنابراین در این مطلب به بررسی 7 دلیل از دلایل خاموش شدن پکیج می پردازیم:

  1. وجود هوا در لوله های دستگاه باعث مختلف شدن حرکت آب در لوله ها و خاموشی خودکار می شود. بنابراین لوله ها معمولا باید در ابتدای فصل سرما هواگیری شوند. همچنین رسوب کردن املاح آب در لوله ها نیز می تواند باعث گرفتگی لوله ها شود.
  2. پایین بودن فشار گاز از دیگر دلایل خاموش شدن خودکار پکیج است. اگر تنظیم نبودن صحیح پکیج باعث این مسئله شده باشد می توانید آن را رفع کنید.
  3. بسته شدن همه منافذ پکیج و تامین نشدن اکسیژن مورد نیاز سوخت شعله، از دیگر دلایل خاموش شدن پکیج است. بنابراین توجه کنید همیشه منافذ کافی برای تامین اکسیژن شعله وجود داشته باشد.
  4. تخلیه نشدن دود شعله به علت گرفتگی مسیر یا خرابی فن هم می تواند باعث خاموش شدن دستگاه شود.
  5. پایین تر آمدن فشار آب از یک و نیم بار می تواند باعث خاموشی پکیج شود. این مسئله می تواند ناشی از آسیب دیدن شیر پر کن، نشتی لوله ها یا وجود مشکل در منبع انبساط باشد. در صورتی که از سالم بودن لوله ها و شیر پرکن مطمئن شدید می توانید موقتا با باز کردن دستی شیر پرکن دستگاه را راه اندازی کنید.
  6. وجود ایراد در پمپ آب می تواند حرکت مستمر آب در پکیج را مختل کند. همچنین نیم سوز بودن آن باعث روشن و خاموش شدن مستمر پکیج می شود.
  7. ترموستات وظیفه اندازه گیری دما و روشن و خاموش کردن شعله را دارد. بنابراین آسیب دیدن آن می تواند باعث خاموشی دستگاه شود. همچنین اگر دما در پکیج از حد معینی بالاتر برود، جوش می آورد. در این صورت دستگاه به صورت خودکار تا برگشت به دمای مناسب خاموش می شود.
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر