چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون وصل کنیم ؟

در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی قابلیت تعامل بیشتری بین دستگاه های مختلف برای کاربران فراهم شده است. یکی از این قابلیت ها امکان اتصال گوشی به تلویزیون است که از طریق روش های مختلفی انجام می شود. در این مطلب قصد داریم به روش های وصل کردن گوشی به تلویزیون بپردازیم تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون

روش های اتصال گوشی به تلویزیون

به منظور اتصال گوشی به تلویزیون روش های مختلفی وجود دارد که از قرار زیر هستند:

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق کابل

یکی از ابتدایی ترین روش های وصل کردن گوشی به تلویزیون از طریق کابل HDMI انجام می شود. به این ترتیب یک سر کابل را به گوشی و سر دیگر آن را به تلویزیون وصل می کنید. البته این روش در گوشی هایی که از کابل USB Type C برخوردار هستند، کاربرد دارد.

پس از اتصال دو دستگاه با کابل، پیغامی روی گوشی نمایش داده می شود که باید اجازه دسترسی به کلیه امکانات گوشی را تایید کنید. پس با ضربه زدن روی آن، می توانید از پخش موسیقی، تماشای فیلم و ویدئو و سایر امکانات گوشی روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون بهره مند شده و لذت ببرید.

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق بی سیم

روش دیگری که برای اتصال گوشی به تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد، از طریق بی سیم یا وایرلس است. این روش بسیار جذاب بوده، چرا که محدودیتی برای کاربر نداشته و امکان اتصال از هر نقطه ای برای کاربر فراهم است. به همین منظور باید از طریق مراحل زیر اقدام نمایید:

  • ابتدا به بخش تنظیمات یا Setting گوشی بروید.
  • سپس اقدام به انتخاب گزینه اتصال و همرسانی نمایید.
  • حالا از صفحه ای که نمایش داده می شود، گزینه Cast یا بازتاباندن را انتخاب نمایید.
  • سپس گزینه بازتاباندن را فعال سازی نمایید.
  • در ابتدا باید اجازه روشن شدن Wi-Fi را صادر نمایید و پس از آن صفحه جستجو به منظور پیدا کردن تلویزیون شما گشوده می شود.
  • در آخر پس از آنکه نام تلویزیون خود را در لیست دستگاه های یافت شده پیدا کردید، آن را انتخاب کنید و صبر کنید تا گوشی شیائومی به تلویزیون وصل شود.
  • حالا امکان مشاهده صفحه گوشی روی تلویزیون شما فراهم می شود.
اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون از طریق بی سیم

اتصال انواع گوشی به تلویزیون

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون از طریق Letsview

برای وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون می توانید از برنامه های کاربردی نیز استفاده کنید. یکی از این برنامه ها، Letsview بوده که به عنوان یک برنامه رایگان و بی سیم شناخته می شود. شما می توانید با نصب این برنامه روی گوشی و تلویزیون خود، به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

پس از اینکه برنامه Letsview را نصب کردید، باید از اتصال تلویزیون گوشی شیائومی به شبکه وای فای اطمینان حاصل نمایید. پس از آنريال از بخش تنظیمات تلویزیون به گزینه Miracast وارد شده و برنامه Letsview را اجرا کنید.

حالا در گوشی شیائومی، Letsview را پیدا کرده و آن را باز کنید. سپس مدل تلویزیون خود را در لیست ارائه شده بیابید. حالا می توانید برای انتقال فیلم ها، موسیقی و علاقه مندی های خود که در گوشی شیائومی هستند، روی صفحه نمایش تلویزیون اقدام کنید.

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون از طریق Letsview

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با ApowerMirror

یکی دیگر از روش هایی که برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد، به کار گیری برنامه ApowerMirror است. به همین منظور ابتدا اقدام به دانلود برنامه ApowerMirror در گوشی و تلویزیون کرده و از اتصال هر دو دستگاه به شبکه وای فای اطمینان حاصل نمایید. سپس پین کد تلویزیون را وارد گوشی شیائومی کرده و پس از وارد کردن رمز، اقدام به انتخاب گزینه Start Now کنید تا داده های شما به تلویزیون منتقل شوند.

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با ApowerMirror

اینو بخون حتما به کارت میاد : خاموش روشن شدن تلویزیون

نکاتی مهم برای اتصال گوشی به تلویزیون

به منظور برقراری اتصال گوشی به تلویزیون باید نکاتی را مدنظر داشته باشید تا اتصال بهتر و راحت تر انجام شود. با رعایت این نکات انتقال داده ها سریع تر و بهتر انجام می شود. توصیه می شود گوشی و تلویزیون شما به یک شبکه وای فای وصل شده باشند.

چنانچه هر دو دستگاه به یک شبکه وصل نباشند، ممکن است اتصال رخ دهد، اما سرعت آن کندتر خواهد بود. اما در تلویزیون های با مدل قدیمی تر که گوشی و تلویزیون به یک شبکه وای فای متصل نیستند، اتصال امکان پذیر نخواهد بود.

چنانچه روش بازتاباندن برای شما کارایی نداشت میتوانید از نرم افزارهای جانبی استفاده کرده و مشکل را رفع کنید. در صورتی که تمام روش های بالا را انجام دادید و همچنین اتصال برقرار نشد، می توانید جهت مشاوره با کارشناسان تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.  

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر