نحوه تعمیر موتور کولر گازی

همان طور که می دانید اصلی ترین بخش تشکیل دهنده ی هر کولر گازی، موتور آن است. تعمیر موتور کولر گازی باید به نحوی انجام شود تا بتوانید بار دیگر از کیفیت اولیه ی دستگاه استفاده کنید. یک اختلال جزیی در پروسه ی تعمیر موتور کولر گازی خیلی ساده باعث از کار افتادگی سایر قطعات تشکیل دهنده ی دستگاه می شود. در ادامه ی مقاله ی پیشرو تمامی جنبه های مرتبط با تعمیر کمپرسور کولر گازی را شرح خواهیم داد.

تعمیر موتور کولر گازی

خرابی موتور کولر گازی

وظیفه کمپرسور کولرگازی مکش گاز از اپراتور و حرکت دادن آن به سمت کندانسور است. هر گونه اختلالی که باعث کنسل شدن این پروسه گردد؛ به خاموشی دستگاه و از کار افتادگی کلی آن ختم می شود. به طور کلی فرا رسیدن زمان تعمیر موتور کولر گازی دارای سه نشانه ی زیر است:

پریدن پی در پی فیوز ساختمان

اگر پس از روشن کردن کولر گازی مرتبا شاهد پریدن فیوز هستید، بهتر است روشن کردن دوباره ی دستگاه را فراموش کنید و برای بررسی وضعیت ساختاری کمپرسور کولر اقدام نمایید. اختلال در سیم پیچ کمپرسور یا قفل شدن قسمت مکانیک کمپرسور می تواند دلیل اصلی پریدن فیوز هنگام فعالیت کولر باشد.

پیشنهاد سایت » چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

کنسل شدن عملیات خنک سازی محیط

خوشبختانه اغلب اوقات مشکل خنک نکردن کولر گازی خیلی سریع از سمت کاربر شناسایی می شود. از دیدگاه بسیاری از کاربران کنسل شدن عملیات خنک سازی محیط توسط کولر گازی اکثر مواقع ریشه در خرابی کمپرسور دارد. بنابراین باید خنک نشدن محیط را جدی بگیرید و به سرعت کولر را خاموش کنید.

روشن نشدن فن بیرونی کولر گازی

در صورتی که فن بیرونی کولر گازی، یعنی فن یونیت خارجی روشن شود؛ اما کمپرسور کولر گازی فعال نگردد، بررسی وضعیت کمپرسور امری ضروری است. در این حالت موتور کولر گازی نیازمند تعمیرات تخصصی خواهد بود.

تعمیر کمپرسور کولر گازی از طریق شوک دادن به آن

یکی از راه های تعمیر موتور کولر گازی، شوک دادن به آن است. اما به هر حال تعمیر کمپرسور کولر گازی بستگی به نوع اختلال موجود در سیستم دارد. گاهی اوقات شوک دادن با ولتاژ بالاتری از ظرفیت سیستم خیلی ساده کارایی کمپرسور را ترمیم می کند. در هر صورت فراموش نکنید که تعمیر کمپرسور کولر گازی یک پروسه ی تخصصی است و نیازمند دانش به روز تعمیرکار مجرب می باشد. لازم به ذکر است که روش شوک دادن به کمپرسور گاهی می تواند منجر به سوختن دائمی کمپرسور کولر شود. ریسک مراجعه به مراکز تعمیراتی ناشناس و نامعتبر را فراموش کرده و از سرویس های تعمیر در محل نمایندگی تعمیرات کولر گازی استفاده کنید.

هزینه ی تعمیر موتور کولر گازی

هزینه ی تعمیر موتور کولر گازی بسته به نوع موتور و البته شدت خرابی آن تعیین می شود. کمپرسورهای کولر گازی در سه نوع  متفاوت کمپرسور پیستونی (Reciprocating)، کمپرسور روتاری (Rotary) و کمپرسور اسکرال (Scroll) تولید می شوند. کمپرسور پیستونی در نواحی گرم و کمپرسور روتاری معمولا در مناطق سردسیر استفاده می شوند. 

کمپرسورهای اسکرول نیز سیستم خنک کننده ای دارند که از دو جز حلزونی متغیر و ثابت ایجاد می شوند. در روند تعمیر کمپرسور کولر گازی بسته به نوع موتور باید اجزایی نظیر سیلندر، تیغه  ها و لوله ها و قطعات ریز و درشت کمپرسور بررسی شود. اما جای نگرانی نیست. حتی تعویض کلی موتور نیز در نمایندگی تعمیرات کولر گازی با تعرفه ی قیمتی مناسبی ارائه خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر