تنظیم رنگ دستگاه کپی

تنظیم رنگ دستگاه کپی فرایندی است که به بهبود کیفیت برگه های کپی شده کمک می کند. کاربران این دستگاه بعضا با این مساله مشکل دارند که کیفت چاپ دستگاه شان پایین آمده و کپی های مطلوبی نمی گیرد. همچنین برخی کاربران چنین عنوان می کنند که دستگاه فتوکپی شان اسناد مختلف را کمرنگ چاپ می کند. گاهی حتی با شارژ کارتریج دستگاه هم نمی توان مشکل را حل کرد و همچنان شاهد کمرنگ یا بی کیفیت بودن کپی هستیم.

در چنین شرایطی می توان با تنظیم کردن رنگ دستگاه، کیفیت و رنگ چاپ را به حالت عادی باز گرداند. در این مطلب ما روش هایی را به شما ارائه می دهیم که با استفاده از آنها، رنگ دستگاه را تنظیم کنید. البته کیفیت و مقدار تونر فتوکپی هم در این مساله تاثیرگذار است، اما تنظیمات درست کمک بسزایی به افزایش کیفیت رنگ کپی می کند. برای آشنایی با نکاتی کاربردی راجع به تنظیم رنگ دستگاه کپی ، از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

تنظیم رنگ دستگاه کپی

مراحل تنظیم رنگ دستگاه کپی

همانطور که اشاره کردیم، گاهی افت کیفیت و رنگ برگه های چاپ شده در دستگاه فتوکپی هیچ ارتباطی به کارتریج و مواد مصرفی ندارد. در این شرایط تنظیم رنگ دستگاه کپی کمک می کند که کیفیت و رنگ مطلوبی را در چاپ دستگاه مشاهده کنید. مراحل انجام این کار هیچ پیچیدگی خاصی نداشته و به راحتی قابل اجرا هستند.

اگر این مراحل به درستی انجام شوند، هم عملکرد دستگاه بهتر می شود و هم کپی های خارج شده از آن دارای رنگ بهتری هستند. بنابراین اگر می خواهید اسناد کپی شده شما رنگ خوبی داشته باشند، حتما سری به تنظیمات دستگاه فتوکپی تان بزنید و مراحل زیر را برای تنظیم رنگ فتوکپی خود به ترتیب انجام دهید:

بررسی کیفیت چاپ

برای این که کیفیت چاپ دستگاه کپی تان را بررسی کنید، باید اول دکمه menu را بزنید. سپس از بین گزینه هایی که به نمایش در می آیند، گزینه Ink را انتخاب کنید. حالا گزینه Test Print را انتخاب کرده و OK کنید. پس از طی این مراحل کلید Print Quality را انتخاب کرده و با فشردن دکمه Color (Colour) Start، فرایند چاپ را شروع کنید. اگر برگه کیفیت لازم را داشت، مرحله دوم را اجرا کرده و در غیر این صورت، اقدامات لازم را برای رفع مشکل انجام دهید.

تنظیمات کیفیت رنگ

بعد از این که کیفیت چاپ دستگاه را چک کردید، باید کیفیت رنگ را تنظیم کنید. برای تنظیم کیفیت رنگ دستگاه کپی در این شرایط، تنظیمات Advanced setting دستگاه کپی خود را باز کرده و آن را افزایش دهید.

بررسی کارتریج و تونر

پیش تر گفتیم که کیفیت مواد مصرفی تاثیر چشمگیری در رنگ کپی و کیفیت آن دارد. وضعیت کارتریج هم دقیقا به همین صورت است. دیگر اقدامی که می توانید برای بالا بردن کیفیت رنگ دستگاه کپی خود انجام دهید، بررسی تونر و کارتریج است. مطمئن شوید که کارتریج خالی نیست چون این مساله کپی را کمرنگ می کند. نکته دیگر این که تنها از تونر یا جوهر مرغوب استفاده کنید تا کیفیت چاپ دستگاه تان خدشه دار نشود.

تطابق نوع کاغذ مورد استفاده با دستگاه کپی

دیگر اقدامی که به تنظیم رنگ دستگاه کپی کمک می کند، تطابق کاغذ مورد استفاده با مدل دستگاه است. شما باید ضخامت و بافت کاغذ مورد استفاده تان را به گونه ای انتخاب کنید که با مشخصات دستگاه تطابق داشته باشد. برای اطلاع از مشخصات کاغذ، می توانید از طریق منوی Advanced setting  اقدام کنید.

استفاده از دستورالعمل سازنده دستگاه کپی

تمامی تولید کنندگان دستگاه های کپی، دستورالعمل هایی برای بهبود کارایی محصولاتشان دارند. این که چطور از دستگاه فتوکپی تان استفاده و نگهداری می کنید، تاثیر بسیاری در کیفیت چاپ و رنگ آن دارد. بنابراین می توانید برای تنظیم رنگ دستگاه کپی خود، دستورالعمل اختصاصی شرکت سازنده آن را مطالعه کنید. مطالعه دفترچه راهنما کمک بسیاری به نگهداری درست از دستگاه کپی می کند و به این ترتیب شاهد کیفیت بهتری از چاپ فتوکپی خود خواهید بود.

استفاده از گرافیک و تصاویر با کیفیت

آخرین مرحله تنظیم کیفیت رنگ دستگاه کپی ، مربوط به سند یا فایلی است که قصد کپی گرفتن از آن را دارید. برای اطلاع از وضوح تصویر مورد نظر روی آن راست کلیک کرده و گزینه properties را بزنید. به این ترتیب از وضوح تصویر مطلع خواهید شد. در نهایت اگر موفق به تنظیم کیفیت رنگ دستگاهتان نشدید، می توانید برای دریافت راهنمایی های بیشتر از کارشناسان نمایندگی تعمیر دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

نمایندگی دستگاه کپی

فروش و تعمیرات، دو امر مجزا اما مرتبط به هم هستند. بسیاری از مراکز خدماتی، فعالیت خود را به یکی از این حوزه ها محدود کرده اند و در سایر زمینه ها، خدمات رسانی نمی کنند. این در حالی است که نمایندگی دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران ، مجموعه ای از خدمات فروش، تعمیر و سرویس های پس از فروش محصول مذکور را به مراجعین خود ارائه می دهد. به این ترتیب، شما عزیزان می توانید هریک از خدمات مورد نظرتان را در یک مجموعه سازمان دهی شده و منظم دریافت کنید.

برای این که روند اجرایی این مرکز منظم تر باشد، هریک از فرایندهای مذکور در یک واحد مجزا انجام می شوند. هریک از این واحدها، متناسب با نوع فعالیت شان به تجهیزات به روز و مدرن مجهز شده اند و پرسنل با تجربه و کاربلد در آنها فعالیت می کنند. مشتری مداری، شعار اصلی و بنیادی نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی است و تمامی فعالیت ها، در راستای تحقق این شعار انجام می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات این مجموعه می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت، با تیم پاسخگویی نمایندگی کپی در تماس باشید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر