از کجا بفهمیم کولرگازی گرمایش دارد؟

حتما می گویید اسمش مشخص است: کولر! اما باید بدانید، کولر اسمی است که در ادبیات ما به وسایل سرمایشی اطلاق می شود. در ادبیات انگلیسی تقریبا به همه وسایلی که امکان سرمایش را فراهم می کنند AC یا تنظیم کننده دما می گویند، چون علاوه بر سرمایش، گرمایش هم دارند. شاید فکر کنید یعنی کولر گازی گرمایش دارد؟ باید بگوییم بعید نیست!

شاید تا به حال فکر می کردید کولر گازی تنها می تواند شما را خنک کند؛ غافل از اینکه قابلیت گرمایش کولر گازی تان تا به حال خاک می خورده! در این مطلب می خواهیم علامت هایی را بررسی کنیم که به شما نشان می دهند آیا کولر گازی شما قابلیت گرمایش هم دارد یا نه. همچنین در زمان نصب کولرگازی می توانید از تکنسین در مورد چگونگی فعال کردن گرمایش کولرگازی سوال کنید.

کولر گازی گرمایش دارد

راه های بررسی گرمایش کولرگازی

یکی از کارهای تکنولوژی که همه مان شگفت زده می کند، جمع کردن تعداد زیادی از قابلیت های مختلف در یک دستگاه است. بنابراین در برابر اینکه کولر گازی گرمایش دارد نباید چندان شگفت زده شد. چه بسا که اغلب قابلیت گرمایش اسپیلت های بزرگ در مکان های عمومی را هم دیده باشیم.

با این حال از آن جا که شاید دیگر از کولر گازی مان چنین انتظاری نداشتیم، در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که به کمک آن ها متوجه شوید آیا می توانید از کولر گازی تان برای گرمایش هم استفاده کنید یا خیر:

اگر قصد خرید کولر گازی دارید پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید کولرگازی را هم مطالعه کنید.

  1. پرسیدن از فروشنده: اگر همین الان در فروشگاه هستید یا در نظر دارید به همین زودی ها کولر گازی تهیه کنید، طبیعتا پرسش از فروشنده می تواند شما را در رابطه با بررسی های قبلی تان مطمئن کند. مخصوصا اگر بخواهید کولر گازی دست دوم تهیه کنید، پرسیدن این سوال می تواند مهم باشد.
  2. بررسی ریموت کولر: قطعا آن کولر گازی که گرمایش هم دارد باید حداقل یک کلید روی ریموت خود در این رابطه داشته باشد! برای بررسی این مورد، روی کنترل به دنبال گزینه HEAT بگردید. البته ممکن است بتوانید با فشردن کلید MODE و تغییر حالت هم این قابلیت را فعال کنید.
  3. دفترچه راهنما و برچسب اطلاعات فنی: گذشته از همه اطلاعاتی که معمولا در دفترچه ها وجود دارد، می توانید با بررسی آن از عملکردهای مختلف دستگاه خود مطلع شوید و نحوه استفاده از آن ها را نیز یادبگیرید. در برچسب های اطلاعات نیز می توانید با مشاهده عبارت Heating زیر سر فصل Standard rating conditions از وجود این قابلیت مطمئن شوید.
  4. شیر سه یا چهار طرفه: اگر از ساختار کولر سردر می آورید، می توانید با بررسی نوع شیری که در کولر به کار رفته از امکان گرمایش کولر خود اطلاع پیدا کنید. کولر گازی هایی که این قابلیت را دارند معمولا از شیرهای سه یا چهار طرفه استفاده می کنند.
  5. همان همیشگی: اگر به هیچ کدام از این منابع کسب اطلاعات دسترسی ندارید تا ببینید کولر گازی گرمایش دارد یا نه، می توانید به سادگی با مراجعه به اینترنت و جستجوی مدل کولر گازی خود، متوجه شوید دستگاه مدنظرتان قابلیت گرمایش نیز دارد یا خیر.

استفاده از کولرگازی برای گرمایش

بعد از اینکه متوجه شدید کولرگازی گرمایش دارد یا نه، می توانید به راحتی حالت گرمایش آن را فعال کنید. اگر کلیدی مستقیم به این قابلیت اشاره می کند آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت می توانید با فشرد کلید Mode و انتخاب آیکون خورشید، کولر را در این حالت قرار دهید.

دقت کنید معمولا گرم شدن باد کولر به پنج دقیقه زمان نیاز دارد. بهتر است قبل از استفاده از گرمایش کولر نسبت به شارژ گاز دستگاه اقدام کنید تا این مدت طولانی تر نشود. همچنین باید به میزان برقی که دستگاه برای گرمایش مصرف می کند دقت کنید.

مزایای استفاده از کولر گازی با قابلیت گرمایش 

  • گرمایش مقرون به صرفه: کولرهای گازی با قابلیت گرمایش می توانند از بخاری های برقی یا گازی به عنوان منبع گرمایش اصلی یا مکمل مقرون به صرفه تر باشند.
  • کارایی: کولرهای گازی با قابلیت گرمایش معمولا از بخاری های سنتی کارآمدتر هستند.
  • فضای کم: کولرهای گازی با قابلیت گرمایش فضای کمتری نسبت به بخاری های سنتی اشغال می کنند.
  • هوای تمیزتر: کولرهای گازی با قابلیت گرمایش بر خلاف بخاری های که می سوزند، آلاینده ای در هوا منتشر نمی کنند.
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر