تنظیم حالت گرمایش اسپیلت

با پایان یافتن تابستان و شروع فصل سرما، کاربران اسپیلت های خود را خاموش کرده و تا گرم شدن مجدد هوا از آنها استفاده نمی کنند. اما برخی کاربران، نیازی به این کار ندارند و می توانند همچنان از اسپلیت خود استفاده کنند. بدون شک می پرسید چطور؟ خب باید بدانید که برخی مدل های این دستگاه، دو کاره هستند و به سیستم گرمایشی نیز مجهز می باشند. 

در واقع شما می توانید با راه اندازی بخش گرمایشی و تنظیم گرمایش اسپیلت این دستگاه، در زمستان هم از آن استفاده کنید و محیط منزل یا کار خود را گرم نمایید. اگر با روش استفاده از بخش گرمایشی اسپلیت آشنایی ندارید، مطالعه این مطلب به شما کمک می کند که این کار را به راحتی انجام دهید. همکاران ما در نمایندگی تعمیر اسپلیت آمادگی این را دارند که در صورت نیاز، راهنمایی های لازم را در این زمینه به شما عزیزان ارائه نمایند.

تنظیم حالت گرمایش اسپیلت

مراحل تنظیم گرمایش اسپلیت

برای تنظیم حالت گرمایشی اسپلیت، باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید:

  1. پیش از هر کاری، اسپلیت را خاموش کنید.
  2. تنظیمات کنترل را انجام دهید. (برای این کار باید کنترل را از جلوی چشمی دستگاه کنار ببرید تا با روشن شدنش، دستگاه روشن نشود.)
  3. دکمه منو در کنترل اسپلیت را پیدا کنید؛ اگر چنین دکمه ای را نیافتید، با فشار دادن دکمه ھا مانند دکمه Mode متوجه تغییر در صفحه نمایش کنترل می شوید تا حالت عملیات تنظیم شود. و هر بار که دکمه Mode را فشار دهید، حالت از Auto → Cool → Dry → Fan → Heat تغییر می کند(علامت های برف،خورشید، قطره آب و … مشاهده می شوند).  
  4. علامت را روی گزینه HEAT ببرید. (این گزینه، حالت گرمایش دستگاه است که در برخی مدل ها با نماد خورشید نشانه داده می شود.)
  5. پس از روشن کردن حالت گرمایش، باید میزان دمای مورد نظرتان را تنظیم کنید.
  6. با استفاده از دکمه TEMP که به صورت فلش بالا و پایین است، درجه حرارت اسپلیت خود را بالا و پایین ببرید.
  7. بعد از تنظیم کردن کنترل و دمای مورد نظرتان، کنترل را خاموش کنید.
  8. در نهمین مرحله فعال سازی حالت گرمایش اسپلیت ، باید کنترل را جلوی دستگاه بگیرید و آن را روشن کنید.

نکاتی در مورد حالت گرمایشی اسپیلت

فعال کردن و استفاده از حالت گرمایش اسپلیت ، با رعایت چند نکته کوچک می تواند کاربرد بهتری برای شما به همراه داشته باشد. نکته اول این که طبق تجربه و نظر کارشناسان تعمیر اسپلیت، بهترین دما برای این دستگاه در حالت گرمادهی، بین 28 تا 30 درجه است. 

این دما هم برای محیط مناسب است و هم به موتور اجازه استراحت می دهد؛ همچنین به تبع این مساله، مصرف برق نیز به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند. جالب است بدانید برخی از مدل های اسپلیت، قابلیت تنظیم دما تا 33 درجه را نیز دارند. توجه داشته باشید که برای وزش باد گرم، اول باید موتور بیرونی دستگاه روشن شود و بعد از داغ شدن لوله ها، پنل شروع به انتشار باد گرم نماید.

 بنابراین انتظار نداشته باشید که بلافاصله پس از روشن کردن دستگاه، گرمادهی شروع شود. به طور متوسط، حدود ۵ الی ١٠ دقیقه طور می کشد تا شما باد گرم را از اسپلیت خود دریافت کنید.

معایب استفاده از گرمایش اسپیلت

استفاده از حالت گرمایش اسپلیت ، فواید زیادی برای کاربران دارد. اما در کنار همه این محاسن، این کار معایب و مشکلاتی را هم به دنبال دارد. می توان گفت که مهم ترین ایراد فعال کردن این حالت، افزایش مصرف برق دستگاه است. دلیل این مساله این است که برای انتشار باد گرم در این حالت، کمپرسور بیشتر در حالت فعال قرار داد. 

فعال بودن این قطعه، انرژی مضاعفی را طلب می کند که باعث افزایش مصرف برق می گردد. همچنین درجه حرارت بالای اسپلیت در حالت گرما دهی نیز می تواند در افزایش مصرف برق موثر باشد. البته کارشناسان متبحر ما در مرکز سخت افزار ایران، به خوبی می دانند که برای کاهش مصرف برق در حالت گرمایش اسپلیت ، باید دستگاه را به چه شکلی تنظیم نمایند. لذا توصیه می کنیم برای بهره برداری حداکثری از این قابلیت، فعال کردن و تنظیمات آن را به تکنسین های ما محول نمایید.

معایب استفاده از گرمایش اسپیلت

نمایندگی تعمیرات اسپلیت

کلیه اقدامات لازم برای تعمیر اسپلیت، در واحدی مجزا در مرکز سخت افزار ایران و توسط متخصصین مجرب این حوزه انجام می شود. به منظور هرچه تخصصی تر انجام شدن این فرایند، به روزترین ابزار و تجهیزات در واحد مربوطه فراهم شده و در اختیار تعمیرکاران قرار گرفته است. 

همکاران ما تمام تلاش خود را می کنند که در سریع ترین زمان ممکن محصول را تعمیر کرده و به این ترتیب، رضایت حداکثری کاربران را جلب نمایند. چنانچه در کارکرد این دستگاه مشکلاتی را مشاهده کردید، می توانید با همکاران ما در نمایندگی تعمیر کولر گازی اسپیلت تماس گرفته و خدمات مورد نیاز برای تعمیر اسپیلت خود از هر برندی را دریافت نمایید.

4.6/5 (129 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر