تعمیر کولر گازی اسپیلت

اگر با مشکلاتی مثل پرتاب باد گرم، کاهش سرما، خنک نکردن محیط، روشن نشدن، صدای ناهنجار و غیر عادی، نشت آب و گاز، خاموش شدن در حین کار و … در اسپلیت خود مواجه هستید، پیشنهاد می دهیم ادامه مطلب را مطالعه کنید. ما امروز نکات کاربردی را در مورد تعمیر کولر گازی اسپلیت و نحوه انجام این کار به شما ارائه می دهیم. بیشتر ایرادهای عملکردی این دستگاه ناشی از خرابی قطعات داخلی یا ناهماهنگی های سیستمی هستند و باید در اسرع وقت بررسی و ترمیم شوند.

به عبارت بهتر، در صورت بروز هریک از ایرادهای ذکر شده، باید کولر توسط تکنسین های حرفه ای بررسی شده و ترمیم گردد. پس از تعمیر و یا تعویض قطعاتی همچون کمپرسور، اواپراتور، فن، موتور فن، بردها، خازن ها، ترموستات، اتصالات، لوله ها و … مشکلات دستگاه برطرف شده و می توانید مثل روز اول از آن استفاده کنید. تعمیر کولر گازی اسپیلت ، ترمیم و بازسازی کولر گازی اسپیلت ، تعویض و جایگزینی اصل و ایده آل قطعات کولر خود را از ما بخواهید.

5/5 (1 امتیاز)

تعمیر کولر گازی اسپیلت

چه زمانی باید اقدام به تعمیر کولر گازی اسپلیت کنیم؟

آیا می دانید چه موقع باید اسپلیت را تعمیر کنید؟ وقتی ایرادی غیر عادی در عملکرد دستگاه ایجاد شده و مدام تکرار می شود، باید اسپیلت را به یک تعمیرکار مجرب نشان دهید تا آن را عیب یابی و ترمیم کند. صدای زیاد و غیر عادی یکی از این مشکلات است که نشان دهنده بروز مشکل در فن، کمپرسور یا کندانسور بوده و باید به سرعت بررسی شود.

روشن نشدن، خنک نکردن، کار نکردن کمپرسور، از کار افتادن فن، آبریزی، هوای گرم و مشکلاتی از این دست هم نشان می دهند که مشکلی اساسی در نحوه کار قطعات اسپلیت به وجود آمده است. تعمیرات کولر گازی اسپلیت در هریک از این موارد، منوط به بررسی کامل قطعات و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض آنها می باشد.

چه زمانی باید اقدام به تعمیر کولر گازی اسپلیت کنیم()

خدمات تعمیر اسپلیت

اقداماتی همچون تعمیرات تخصصی انواع مدل های اسپلیت اعم از داکت، دیواری، سقفی و …، تعمیر قطعات داخلی و خارجی دستگاه، ترمیم ایرادهای عملکردی، رفع مشکل نشتی آب، پاک سازی فیلترها، شارژ گاز، تعویض قطعات از رده خارج با نمونه های اورجینال، انجام مراحل سرویس اسپلیت، تعمیرات اسپلیت در محل، نصب و تراز کردن دستگاه، سرویس های دوره ای، تعمیر کمپرسور، تعمیرات کندانسور، ترمیم فن، تعمیر و تعویض برد و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت هستند.

این خدمات محدود به محصولات برند خاصی نبوده و اسپلیت های برندهای مطرحی همچون سامسونگ، ال جی، شارپ، توشیبا، هایسنس و … را در بر می گیرد. برای دریافت خدمات تعمیر کولر گازی اسپیلت می توانید با استفاده از منوی تماس با ما مندرج در سایت، به کارشناسان ما وصل شوید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 • رسم بلوک دیاگرام مدار کولر گازی اسپیلت به جهت ارتباط قطعات تشکیل دهنده برد
 • عیب یابی برد فرمان کولرهای اسپیلت
 • ولتاژ گیری و عیب یابی و تعمیر کولر گازی اسپیلت
 • بررسی انواع درایورهای موتور و تست موتور
 • گاز رسانی به کولر گازی اسپیلت
 • قطعه شناسی SMD الکترونیک جهت تعمیر برد کولرگازی
 • تعمیر کولرگازی های قدیمی و کولرهای دو تیکه و سقفی
 • بررسی همه مدل های کولر گازی اسپیلت از لحاظ کیفی و امکانات
 • نصب کولر گازی اسپیلت
 • تعمیر برد اینورتر کولر
 • مسیریابی برد کولرگازی برای رسیدن به عیب
خدمات تعمیر اسپلیت

شارژ گاز کولر گازی اسپلیت

در بسیاری از موارد منشأ مشکلاتی همچون کاهش سرمای اسپلیت یا خنک نکردن آن، خالی شدن مخزن شارژ است. به همین دلیل هم شارژ گاز اسپلیت اهمیت زیادی داشته و باید در اولین فرصت انجام شود. اگر همه مراحل و بخش های شارژ گاز درست و با رعایت نکات مربوطه انجام شود، بخشی از مشکلات عملکردی کولر نیز برطرف می شوند.

انتخاب روش شارژ، بستگی به فاکتورهایی مثل مدل دستگاه و ظرفیت آن دارد و تنها سرویس کاران حرفه ای قادر به تشخیص درست آن هستند. همکاران ما در واحد تخصصی تعمیرات کولر گازی اسپلیت، برای شارژ گاز این دستگاه تنها از مواد با کیفیت و مرغوب استفاده می کنند.

شارژ گاز کولر گازی اسپلیت

تعمیر قطعات اسپلیت

تعمیر انواع کمپرسور

کمپرسور به نوعی قطعه اصلی اسپلیت است و در مدلهای پیستونی، روتاری یا دوار و اسکرول تولید شده است. بسته به مدل و ظرفیت کار کولر، یکی از این مدلها در آن نصب می شود تا عملکرد بهتری داشته باشد. نحوه تعمیر کمپرسور کولر گازی اسپلیت در هریک از این مدلها متفاوت است. البته کلیت کار یکسان است اما تفاوت های بسیار مهمی در برخی از مراحل وجود دارد که باید با دقت رعایت شوند. تیم تعمیرات کولر گازی اسپلیت، انواع مدل های کمپرسور یا موتور را بررسی و به نحو احسن ترمیم می کنند.

تعمیر کندانسور

کندانسور یا تقطیر کننده، مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی مشبک با طراحی خاص است که در بخش خارجی اسپلیت قرار گرفته است. این قطعه گرمای گاز مبرد را جذب یا سرمای آن را دفع و به محیط منتقل می کند. برای تعمیر کندانسور اسپلیت، باید این بخش باز شده و قطعات آن به خوبی بررسی شوند. ممکن است کارشناسان تعمیر اسپلیت تشخیص دهند که نیاز به تعویض کندانسور است. در این صورت این کار با استفاده از قطعه اورجینال و تجهیزات مورد نیاز انجام می شود.

تعمیر کندانسور

تعمیر اواپراتور

اواپراتور هم مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی است که با طراحی خاص، در بخش داخلی اسپلیت و کولر گازی نصب شده است. خنک سازی هوا (در حالت سرمایش) و دفع گرما (در حالت گرمایش) عملکردهایی هستند که اواپراتور انجام می دهد. هوای درون اتاق با مکیده شدن از قسمت بالای یونیت داخلی وارد محفظه اواپراتور شده و پس از خنک شدن (در حالت سرمایش) و یا گرم شدن (در حالت گرمایش) از قسمت پایینی آن به سمت اتاق دمیده میشود. گاهی تنها ترمیم یا تعویض اواپراتور برای تعمیر کولر گازی اسپلیت کافی است.

تعمیر اواپراتور

تعمیر فن

یکی دیگر از قطعاتی که در فرایند تعمیر اسپلیت مورد بررسی قرار می گیرد، فن است. اگر فن از کار بیفتد، ممکن است کولر به طور کلی روشن نشود. همچنین احتمال خاموش شدن دستگاه به صورت ناگهانی هم وجود دارد. البته این مورد در صورتی صدق می کند که برد سالم باشد. خنک نکردن کولر یا مختل شدن فرایند پرتاب باد هم ممکن است ناشی از خرابی فن یا عملکرد ناقص این قطعه باشد.

بهتر است به محض مشاهده مشکل در کارکرد فن اسپلیت، با یک تعمیرکار با تجربه و ماهر تماس بگیرید و مشکل را گزارش دهید. تعمیر فن اسپلیت به این صورت است که اجزاء این قطعه شامل موتور فن، پروانه ها، یاتاقان و … بررسی شده و تعویض می شوند. گاهی هم ممکن است به دلیل شدت آسیب دیدگی، امکان تعمیر فن وجود نداشته و نیاز به تعویض آن باشد.

تعمیر فن

در تعمیر کولر گازی اسپیلت دقت کنید

کولر گازی اسپیلت به واسطه تولید هوای دلنشین و خنک خود، امروزه به عضوی ثابت و جدا نشدنی در تمامی خانه‌ها، ادارات، سازمان‌ها، بیمارستان‌ها و … تبدیل شده است. استفاده از کولر گازی اسپیلت، به ویژه در نقاط شرجی، به دلیل افزایش زیاد دمای هوا، حیاتی به شمار می آید، زیرا خاموشی آن، حتی برای اندک ساعاتی، غیرقابل تحمل است. لذا امروزه تعمیر کولرگازی اسپیلت برای خود جایگاه ویژه ای یافته است. خاموشی و خرابی کولر گازی اسپیلت، به هر دلیل که باشد، باید ظرف مدت زمانی اندک برطرف شود، زیرا ادامه این خرابی، بسیار کلافه‌کننده و گاه خطرناک است.

تعمیر کولر گازی اسپیلت یکی از خدماتی است که در یک زمان مشخصی از سال به دلیل شرایط آب و هوایی، بسیار مورد تقاضا قرار می گیرد. عمدتا به دلیل نیاز سریع به خدمات تعمیر کولر گازی اسپیلت گاهی اوقات با کمک گرفتن از افراد غیر متخصص علاوه بر اینکه مشکل موجود حل نخواهد شد بلکه معمولا مشکلی هم افزوده می شود.

در تعمیر کولر گازی اسپیلت دقت کنید

تعمیرات کولر گازی اسپیلت در تهران و شهرستان

 در سرتاسر تهران و حتی شهرستان ها می توانید از خدمات این مرکز بهره ببرید. نمایندگی تخصصی تعمیر کولر گازی اسپیلت به صورت تمام وقت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

جهت سرویس و تعمیر کولرگازی اسپیلت می توانید در ابتدا درخواست خود را ثبت کنید و زمانی را برای حضور فنی کاران مجرب و ماهر ما در محل خود اعلام کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال درباره تعمیر کولر گازی اسپیلت خود می توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره خرید و فروش و حتی تعمیر کولر گازی اسپیلت استفاده نمایید.

تعمیرات کولر گازی اسپیلت در تهران و شهرستان

مرکز تعمیرات کولر

کولر های گاز اسپلیت ، دستگاه پر مصرف فصول گرم و سرد سال هستند و اهمیت فوق العاده بالایی دارد. این دستگاه مستقیما رفاه و آسایش افراد را تامین می کند. مرکز تعمیرات کولر به منظور پاسخگویی به نیاز عمده کابران این دستگاه پر مصرف تاسیس شده تا بتواند بار سنگینی را از دوش هموطنان خود بردارد و خدمتی باکیفیت برتر و ایده ال تر ارائه دهد.