چرا آداپتور لپ تاپ بیش از حد داغ می شود؟

داغی بیش از حد آداپتور لپ تاپ مسئله ای است که امکان دارد برای انواع و اقسام لپ تاپ های موجود در بازار اتفاق بیفتد. مدل های مختلف لپ تاپ سونی و یا سایر برندهای مطرح دنیا نیز گاهی به این مشکل برخورد می نمایند. البته گرمای نرمال و معمولی آداپتور زمانی که لپ تاپ روشن است و در حین استفاده  از آن هستید، نگران کننده نیست. زمانی داغ شدن آداپتور مشکل ساز است که نتوانید بیشتر از چند لحظه دست خود را بر روی آن نگه دارید. ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا به شما بگوییم با معضل داغ شدن آداپتور لپ تاپ باید چه کار کنید.

چرا آداپتور لپ تاپ بیش از حد داغ می شود؟

علت اصلی داغی بیش از حد آداپتور لپ تاپ

اگر بخواهیم یک دلیل اصلی برای بروز مشکل داغی بیش از حد آداپتور لپ تاپ عنوان کنیم، باید به عدم قدرت رایانه در تقسیم نیرو اشاره نماییم. داغ شدن شارژر لپ تاپ می تواند برای اجزای درونی سیستم بسیار خطرناک باشد. زیرا معمولا این مشکل به معنای این است که لپ تاپ در میزان استفاده از باتری  و برقراری ارتباط صحیح با آن دچار اختلال است. البته در این راستا سلامت کابل ها و آداپتور شارژر نیز حائز اهمیت است. اگر چند سالی می شود که از یک شارژر برای انجام فرآیند شارژ شدن لپ تاپ استفاده می کنید، خرابی و فرسودگی آن دور از تصور نیست. 

این مطلب مفید رو از دست نده : بازگردانی لپ تاپ به تنظیمات کارخانه

5 راهکار برای پیشگیری از داغ شدن آداپتور لپ تاپ

حتما از شارژر اورجینال لپ تاپ استفاده کنید

داغی بیش از حد آداپتور شارژر لپ تاپ می تواند ناشی از تهیه ی شارژرهای تقلبی و نامرغوب باشد. فراموش نکنید که تداوم استفاده از این شارژرها به مرور زمان باعث مرگ CPU و اجزای گران قیمت لپ تاپ خواهد شد. با حضور در یکی از فروشگاه های نمایندگی رسمی لپ تاپ می توانید مطمئن باشید که برای لپ تاپ خود شارژر اصلی را تهیه خواهید کرد.

شارژر لپ تاپ را در محل مناسبی قرار دهید

معمولا لازم نیست به فکر خنک کردن شارژر لپ تاپ باشید، اما این مسئله به معنای استفاده از شارژر لپ تاپ در مناطق گرم نیست. اگر در تخت کار می کنید، دقت داشته باشید که شارژر زیر پتو و ملحفه ها قرار نگیرد. حضور آداپتور در کشو، زیر فرش دردسرهای جبران ناپذیری دارد.

لوازم جانبی متصل به لپ تاپ را جدا کنید

لوازم جانبی مثل کیبورد و موس، مقدار نیرویی که لپ تاپ باید به سیستم منتقل کند را افزایش می دهد.این مسئله نیروی آداپتور را زیر سوال خواهد برد. در چنین شرایطی داغی بیش از حد آداپتور شارژر لپ تاپ را با جداسازی تجهیزات جانبی برطرف نمایید.

وضعیت آداپتور را بررسی کنید

راهکار دیگر حل مشکل داغی بیش از حد آداپتور لپ تاپ بررسی ساختار آداپتور است. علائم اضافی ناشی از فرسودگی و فرو رفتگی به همراه یک پین خم شده در داخل کانکتور باعث شکل گیری گرما خواهند بود. بنابراین اگر ایرادی در ساختار آداپتور مشاهده می نمایید، آداپتور را تعویض یا تعمیر کنید.

بیشتر بدانید : رمز گذاری لپ تاپ

به لپ تاپ و آداپتور استراحت دهید

اگر متوجه داغی بیش از حد آداپتور شارژر لپ تاپ هستید، می توانید لپ تاپ را خاموش کنید و بدین شکل فرصتی برای لپ تاپ و آداپتور ایجاد کنید که استراحت داشته باشند. پس از خنک شدن آداپتور، آن را دوباره وصل کنید و لپ تاپ را روشن کنید. دمای آداپتور را کنترل کنید. اگر دوباره گرمای غیرعادی دنباله دار شده بود، لپ تاپ و آداپتور برق را به دست کارشناسان ما بسپارید تا کارایی باتری و مدار شارژ لپ تاپ تست شده و در صورت نیاز تعمیر گردد.

رفع مشکلات باتری و آداپتور لپ تاپ

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مجموعه ای حرفه ای است که در تعمیر و بازیابی کارایی انواع لپ تاپ های موجود در بازار تبحر دارد. فرقی نمی کند که اختلالات لپ تاپ مرتبط با بخش نرم افزاری سیستم باشد یا سخت افزاری. کافی است با واحد پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. خاطرنشان می نماییم که هر یک از سرویس ها و خدمات تخصصی نمایندگی تعمیر لپ تاپ دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی بوده مطابق با پارامترهای استاندارد انجام می شوند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر