تعمیر فن لپ تاپ

تعمیر فن لپ تاپ یکی از رایج ترین خدماتی است که توسط تکنسین های ماهر در مراکز معتبر ارائه می شود. مشکلات موجود در فن لپ تاپ می تواند برای کاربران دردسر ساز بوده و به دستگاه آسیب های گسترده ای وارد کند. به این معنا که با خرابی فن لپ تاپ، دمای دستگاه بالا رفته و قطعات داخلی آن دچار مشکلات جدی می شوند. در ادامه از زوایای دیگری به این موضوع اشاره می کنیم..

تعمیر فن لپ تاپ

علائم خرابی فن لپ تاپ

خرابی فن لپ تاپ علائمی دارد که با مشاهده آن ها باید برای تعمیر فن لپ تاپ اقدام نمایید. مهم ترین علائم خرابی از قرار زیر هستند:

این مطلب مفید رو از دست نده : آموزش وصل كردن لپ تاپ به موبايل

1. فن لپ تاپ بیش از حد داغ می شود

زمانی که فن لپ تاپ بیش از حد داغ می شود، زمان کار کردن با کیبورد دستگاه، دست شما گرم می شود. این علامت نشان می دهد فن دستگاه شما دچار مشکل شده است. البته لازم است توجه کنید که در هنگام بازی های سنگین یا رندر، کمی گرما روی لپ تاپ طبیعی است.

2. فن لپ تاپ صدای غیر طبیعی می دهد

یکی دیگر از علائم خرابی فن و نیاز به تعمیر فن لپ تاپ، وجود صدای غیر طبیعی در هنگام روشن بودن لپ تاپ است. در حال حاضر تمام فن های لپ تاپ کاملا بی صدا هستند و در صورت بروز مشکل در فن می توانید به راحتی آن را تشخیص دهید.

3. لپ تاپ هنگ می کند

یکی دیگر از نشانه های خرابی فن لپ تاپ، هنگ کردن یا گیر کردن لپ تاپ در هنگام کار کردن است. بنابراین زمانی که با هنگ کردن لپ تاپ، در کنار گرمای دستگاه و صدای غیر طبیعی آن روبرو شدید، نشان دهنده وجود مشکل در فن دستگاه است.

4. از لپ تاپ بوی عجیبی به مشام می رسد

استشمام بوی عجیب و ناشناخته از لپ تاپ را می توان به عنوان یکی دیگر از علائم خرابی فن و نیاز به تعمیر فن لپ تاپ به شمار آورد. زمانی که گرد و غبار و الیاف به مرور زمان روی فن لپ تاپ تجمع می یابند و با گرم شدن آن می سوزند، بوی غیر طبیعی و ناشناخته ای از آن به مشام می رسد.

5. جریان هوا در لپ تاپ وجود ندارد

زمانی که دست خود را در قسمت کنار لپ تاپ قرار می دهید، جریان هوا را حس می کنید. اما هنگامی که جریان هوا حس نمی شود، باید به دنبال اطمینان از سلامت فن لپ تاپ باشید. در صورت خرابی فن، باید در پی تعمیرات فن لپ تاپ توسط تکنسین های ماهر باشید.

6. لپ تاپ به صورت ناگهانی خاموش می شود

هنگامی که به صورت مکرر لپ تاپ به صورت ناگهانی خاموش می شود، باید برای عیب یابی و تعمیر فن لپ تاپ اقدام نمایید. هنگامی که فن لپ تاپ دچار خرابی شود، دمای پردازنده افزایش یافته و به منظور جلوگیری از آسیب به سایر قطعات، لپ تاپ به صورت اتوماتیک خاموش می شود. این عامل می تواند نشان دهنده خرابی فن و نیاز به تعمیرات فن لپ تاپ است.

میخوای بدونی چرا لپ تاپ داغ می کند ؟ پس مقالشو از دست نده

تعمیر فن لپ تاپ

تعمیر فن لپ تاپ که به عنوان یکی از خدمات مهم در نمایندگی  تعمیر لپ تاپ ارائه می شود، باید توسط تکنسین های متخصص انجام شود. اما پیش از آن می توانید خود شما اقدامات ابتدایی را انجام دهید تا مشکل فن دستگاه برطرف شود.

بنابراین اولین دلیل خرابی فن مربوط به تجمع گرد و غبار روی فن لپ تاپ است که می توانید در صورت داشتن مهارت، آن را تمیز کنید. برای این کار ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و سپس باتری آن را خارج کنید. پس از آن پیچ های زیر دستگاه را باز کرده و درپوش آن را بیرون آورید.

حالا می توانید تمام قطعات لپ تاپ را مشاهده کرده و فن لپ تاپ را تعمیر کنید. برای این کار از باد های قوی کمک گرفته و فن را گردگیری کنید. باید توجه کنید که لپ تاپ دچار آسیب نشود و سپس درپوش را همانند ابتدای کار روی آن قرار داده و پیچ های آن را ببندید. تاکید می کنیم اگر مهارتی در این کار ندارید از دستکاری لپ تاپ جدا پرهیز نمایید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر