راه اندازی خط 5 رقمی در اصفهان

اگر به فکر رشد کسب‌و‌کار خود هستید باید رسم مشتری مداری را یاد بگیرید. از مهم‌ترین مسائل در مشتری‌ مداری برطرف کردن خواسته‌های مشتریان است؛ چراکه مشتری‌ها همیشه دوست دارند شرکتی که از آن خدمات دریافت می‌کنند، با سرعت بالایی به سوالات و نیازهای آن‌ها پاسخ دهد. از این‌رو اکثر شرکت‌ها از خط تلفن 5 رقمی که به آن‌ سیپ ترانک نیز می‌گویند، برای پاسخگویی به مشتریان خود استفاده می‌کنند. چراکه خط تلفن 5 رقمی امکان برقراری چندین تماس به صورت هم‌زمان را فراهم می‌‌کند؛ از این‌رو مشتریان شما می‌توانند به صورت هم‌زمان با کارشناسان شرکت شما در ارتباط باشند؛ اینگونه سرعت پاسخ‌دهی به مشتریان افزایش پیدا می‌کند و موجب جلب رضایت آن‌ها می‌شود. اگر شما هم تمایل دارید در امر مشتری‌مداری ثابت قدم باشید، ادامه این مقاله را دنبال کنید تا با خط تلفن 5 رقمی، مزایای آن و نحوه راه اندازی خط 5 رقمی در اصفهان آشنا شوید.

سیپ ترانک (SIP Trunk) چیست؟

همانطور که اشاره کردیم نام دیگر خط تلفن 5 رقمی، سیپ ترانک (SIP Trunk) است. اگر بخواهیم با مفهوم دقیق این اصطلاح آشنا شویم باید ابتدا با معنای هر یک از واژه‌های SIP و Trunk آشنا شویم. SIP به تنهایی یک پروتکل بسیار کاربردی است که وظیفه آن انتقال صدا بر روی بستر شبکه است؛ از این‌رو از این پروتکل جهت برقراری یک مکالمه تلفنی استفاده می‌کنند. اما Trunk نوعی ارتباط است که امکان برقراری چندین تماس تلفنی به صورت هم‌زمان را مهیا می‌کند. بنابراین SIP و Trunk در کنار یکدیگر نوعی ارتباط تلفنی از طریق بستر شبکه را می‌سازند که شرایط برقراری چندین تماس تلفنی به صورت هم‌زمان را فراهم می‌کند.

مزایای راه اندازی خط 5 رقمی

  • افزایش کیفیت صدا
  • بهبود مشتری مداری
  • کاهش هزینه‌ها

  • انعطاف‌پذیری بالا
  • مالکیت دائمی خط تلفن
  • افزایش امنیت

سرویس دهندگان خط 5 رقمی در اصفهان

در حال حاضر شرکت مخابرات و شرکت‌های FCP مانند شاتل و آسیاتک به عنوان ارائه‌ دهندگان خط 5 رقمی شناخته می‌شوند. درواقع این سرویس برای اولین بار تنها توسط شرکت مخابرات به دلیل محدود بودن ظرفیت لینک‌های E1 در مراکز مخابراتی، ارائه می‌شد؛ اما پس از گذشت مدت زمانی شرکت‌های ISP سابق با دریافت پروانه‌های FCP نیز پروسه ارائه خط 5 رقمی را آغاز کردند. کاربران اصفهانی می‌توانند جهت راه اندازی خط 5 رقمی در اصفهان به هر یک از این شرکت‌ها در این شهرستان مراجعه کنند.

نحوه خرید خط تلفن 5 رقمی اصفهان

کاربران اصفهانی جهت خرید خط تلفن 5 رقمی اصفهان، می‌توانند به هر یک از شرکت‌های مخابرات و FCP مراجعه کنند؛ سپس سرویس خط تلفن 5 رقمی خود را متناسب با تعداد تماس‌های هم‌زمان و نوع شماره تلفن خریداری کنند. برای مثال ممکن است به یک SIP Trunk با شماره معمولی و امکان برقراری 10 تماس به صورت هم‌زمان نیاز داشته باشید؛ یا اینکه به یک SIP Trunk یک طرفه نیاز داشته باشید که تنها امکان پاسخگویی به تماس‌های دریافتی را برای شما فراهم کند. از این‌رو کاربران اصفهانی برای راه اندازی خط 5 رقمی در اصفهان ابتدا باید متناسب با نیاز خود و همچنین در نظر گرفتن تعداد تماس‌های هم‌زمان، هزینه آن، تجهیزات مورد نیاز و … سرویس مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.

نحوه راه اندازی خط تلفن 5 رقمی اصفهان

پس از اینکه برای راه اندازی خط تلفن 5 رقمی، یک SIP Trunk از شرکت مخابرات یا یکی از شرکت‌های FCP خریداری کردید؛ کارشناسان شبکه جهت راه اندازی خط 5 رقمی به مرکز مورد نظر اعزام می‌شوند، تا زیرساخت و شرایط لازم را برای راه‌ اندازی این سرویس مورد بررسی قرار دهند. سپس اقدامات لازم برای راه اندازی خط 5 رقمی را با تجهیزات مورد نیاز انجام می‌دهند.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط 5 رقمی در اصفهان

درصورتی که کاربران اصفهانی جهت راه اندازی خط 5 رقمی در اصفهان، سرویس SIP Trunk را از مخابرات خریداری کنند به مودم‌های DSL از نوع G.SHDSL.bis نیاز دارند؛ چراکه سرویس‌های مخابرات بر روی بستر زوج سیم مسی ارائه می‌گردند. مودم‌های DSL علاوه‌بر اینکه مسافت بیشتری را از شرکت مخابرات تا محل مورد نظر پشتیبانی می‌کنند، از پهنای باند بالاتری هم برخوردار هستند. اما درصورتی که کاربران از شرکت‌های FCP سرویس SIP Trunk را دریافت کنند، باید از خود آن شرکت‌ها نیز اینترنت دریافت کنند؛ چراکه شرکت‌های FCP این سرویس‌ها را بر روی شبکه دیتای خود ارائه می‌دهند.

مرکز طراحی شبکه، به عنوان تخصصی‌ترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات طراحی، راه اندازی، نصب و تعمیرات تجهیزات شبکه، به ارائه سرویس راه اندازی خط تلفن 5 رقمی نیز می‌پردازد. مرکز طراحی شبکه در زمینه راه اندازی خط تلفن 5 رقمی، به پیاده سازی سیپ ترانک بر روی روترهای سیسکو، ارائه سرویس‌های نرم‌افزاری با امکانات متعدد و پشتیبانی حرفه‌ای پس از راه‌ اندازی این سرویس می‌پردازد. درضمن کارشناسان ارشد شبکه این مرکز از طریق مشاوره تلفنی، شما را جهت راه اندازی خط 5 رقمی به صورت کامل راهنمایی می‌کنند. بنابراین می‌توانید قبل از درخواست این سرویس از کارشناسان مرکز شبکه، با مشاوره تلفنی راهنمایی‌های لازم را از آن‌ها دریافت کنید.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر