تعمیر ال سی دی لپ تاپ

ال سی دی بدون شک مهم ترین بخش لپ تاپ محسوب می شود. شما از طریق این بخش می توانید محتویات لپ تاپ را مشاهده کرده و فرایندهای مورد نظرتان را کنترل نمایید. این قطعه ممکن است به دلایل مختلفی دچار ایراد شده و یا بر اثر ضربه بشکند. در هر دو صورت، تعمیر ال سی دی لپ تاپ فرایندی تخصصی خواهد بود که نیاز به مهارت و دانش فنی ویژه ای دارد. مشکلات این قطعه گسترده تر از شکستگی و موارد مشابه هستند و شامل مواردی همچون روشن نشدن صفحه نمایش، تار شدن، سیاه شده و … می گردند. در طول مراحل تعمیر، ممکن است نیاز به تعویض فلت ها و یا حتی خود ال سی دی باشد. در این صورت، اگر هرگونه خطایی در روند کار ایجاد شود، منجر به آسیب دیدگی بیشتر lcd و تحمیل هزینه های بیشتر به شما خواهد شد.

به همین دلیل هم توصیه می کنیم در صورت مشاهده هرگونه نقص یا ایراد در نمایشگر لپ تان، حتما از یک تعمیرکار مجرب و ماهر برای ترمیم این قطعه کمک بگیرید. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران، با کادر مجرب و بهره مندی از برترین تکنولوژی های روز دنیا، برای این منظور در خدمت شما خواهد بود. برای آشنایی با جزئیات و ترفندهای تعمیر ال سی دی لپ تاپ ، به ادامه مطلب توجه کنید.

5/5 (1 امتیاز)

تعمیر ال سی دی لپ تاپ در چه مواردی ضروری است؟

در بخش پیش اشاره کردیم که مشکلات نمایشگر لپ تاپ ، به چند مورد خاص محدود نمی شود. به نظر شما کدام ایرادها و مشکلات، تعمیر ال سی دی لپ تاپ را ضروری می سازند؟ یکی از این موارد، زمانی است که لپ تاپ روشن می شود، اما هیچ گونه تصویری در ال سی دی به نمایش در نمی آید. در این شرایط اگر ایراد از مادربرد یا کارت گرافیک لپ تاپ نباشد، بدون شک مدارهای ال سی دی معیوب شده اند.

همچنین گاهی ممکن است نور کم رنگ و یا هاله ای از تصویر در ال سی دی مشاهده گردد. بسیاری از کاربران از وضعیتی شکایت دارند که در آن، لپ تاپ روشن شده و تصویر نیز به نمایش در می آید، اما پس از مدتی ناگهان تصویر از بین رفته و صفحه نمایش سیاه می شود. در نهایت یکی از مهم ترین مواردی که تعمیر ال سی دی لپ تاپ را ضروری می سازد، شکستن این قطعه است. توجه داشته باشید که بروز هریک از مشکلات ذکر شده، می تواند ناشی از وجود یک اختلال جدی در بخش های نرم افزاری یا سخت افزاری دستگاه نیز باشد. بررسی و تشخیص این مساله، تنها از عهده افرادی بر می آید که تجربه و مهارت کافی در حوزه تعمیرات لپ تاپ دارند.

چرا ال سی دی لپ تاپ درست کار نمی کند؟

اولین گام در تعمیر ال سی دی لپ تاپ ، شناخت دلایل مشکل است. ممکن است ال سی دی به دلایل نرم افزاری دچار مشکل شده باشد و یا بخش ها و قطعات سخت افزاری آن ایرادی داشته باشند. به عنوان مثال، گاهی ویروسی شدن لپ تاپ منجر به بروز مشکلاتی در نمایش تصویر می شود. اما یکی از اصلی ترین دلایلی که به صورت مستقیم به خرابی ال سی دی لپ تاپ منجر می شود، ریختن آب یا هر نوع مایعات دیگری روی این قطعه است. در این حالت، رطوبت به داخل ال سی دی نفوذ کرده و برد به شدت آسیب دیده و در مواردی ممکن است بسوزد.

برد هایولتاژ، قطعه بسیار مهمی در LCD لپ تاپ است که در صورت آسیب دیدن، مشکلات جدی را در این قطعه به وجود می آورد. خرابی مادربرد، موجب نمایش خطوطی در تصویر شده و در نهایت، خرابی اینورتر نیز از جمله دلایلی است که در تعمیر ال سی دی لپ تاپ بررسی می شود. تداوم هریک از موارد ذکر شده، خطر از کار افتادن کامل ال سی دی و خرابی کامل لپ تاپ را به دنبال خواهد داشت.

تعویض ال سی دی لپ تاپ

گاهی شدت آسیب دیدگی به اندازه ای است که تعمیر ال سی دی لپ تاپ عملا امکان پذیر نیست. در این شرایط، نیاز به تعویض ال سی دی لپ تاپ می باشد که به ترتیب زیر انجام خواهد شد:

1- خرید یک ال سی دی اورجینال مطابق با مشخصات فنی لپ تاپ

2- تهیه ابزار مورد نیاز شامل: پیچ گوشتی با انواع مختلف بیت و چند تیغه فلزی نازک یا پلاستیکی

3- جدا کردن لپ تاپ از برق و بیرون آوردن باتری

4- باز کردن محفظه اطراف صفحه نمایش

5- باز کردن قاب لپ تاپ برای دسترسی به پیچ های نگهدارنده

6- جدا کردن اطراف ال سی دی با استفاده از تیغه فلزی یا اسپودر پلاستیکی

7- کشیدن ال سی دی آسیب دیده به سمت پایین و جدا کردن کابل ها در ادامه مراحل تعویض ال سی دی لپ تاپ

8- نصب ال سی دی جدید

9- متصل کردن پنل جدید به کابل و قرار دادن آن داخل قاب

10- بستن پیچ های پنل و حصول اطمینان از محکم بودن آن

11- تست کردن lcd جدید

12- بستن قاب لپ تاپ و روشن کردن دستگاه

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مجموعه ای فوق تخصصی

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مجموعه ای منسجم است که با حضور کارشناسان نرم افزار و سخت افزار، ارائه دهنده ی انواع خدمات تخصصی در زمینه ی تعمیرات این دستگاه به کاربران می باشد. متخصصین این مرکز، پس از بررسی همه جانبه ی لپ تاپ مورد نظر و تشخیص مشکل، اقدام به تعمیر آن با استفاده از تجهیزات و برنامه های پیشرفته می نمایند.

لازم به ذکر است که در این مرکز برای هرچه تخصصی تر شدن سطح کیفی تعمیرات لپ تاپ از جدیدترین و کاربردی ترین متد های روز دنیا استفاده می شود. به این ترتیب شما عزیزان می توانید از ترمیم تخصصی محصول خود در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مرکز سخت افزار ایران اطمینان کامل داشته باشید.

دیدگاه خود را وارد کنید :