آموزش تعویض رول کاغذکش فتوکپی

کاغذکش یا رول پیکاپ، یکی از قطعات مهم در دستگاه های کپی و پرینتره که نحوه ورود و خروج برگه رو کنترل میکنه. اگه این بخش به هر دلیلی درست کار نکنه، ممکنه کاغذها تو دستگاه گیر کنن یا به درستی وارد کپی نشن. کاغذکش پیکاپ در اغلب موارد قابل تعمیره و میشه بخش های مختلفش رو ترمیم کرد. اما گاهی شدت خرابی این قطعه به اندازه ایه که نمیشه تعمیرش کرد و نیاز به تعویض داره. در ادامه مطلب، ضمن آموزش تعویض رول کاغذکش فتوکپی ، نکاتی رو در مورد نحوه انجام این فرایند به شما ارائه میدیم.

البته اگه قبلا دستگاه کپی رو باز نکردین و تو این زمینه تجربه ندارین، بهتره خودتون کاغذکش رو تعویض نکنین. چون ممکنه یکی از مراحل رو اشتباه انجام بدین و آسیب دیدگی این قطعه رو بیشتر کنین. بهتره از یه تعمیرکار مجرب بخواین ضمن وارسی کاغذکش، این بخش رو تعمیر و تعویض کنه. برای آشنایی با مراحل تعویض رول کاغذکش دستگاه کپی، به ادامه مطلب توجه کنین.

آموزش تعویض رول کاغذکش فتوکپی

مراحل تعویض رول کاغذکش دستگاه کپی

 • خاموش کردن دستگاه کپی
 • باز کردن درب دستگاه
 • حرکت دادن قاب مشکی رنگ به سمت بالا و دسترسی به پیکاپ بالایی
 • فشار دادن زبانه دو طرف پیکاپ به سمت بیرون
 • باز کردن کشوی کاغذ و دسترسی به کاغذکش پایینی
 • چرخاندن ضامن نیم دایره به سمت راست و آزاد کردن آن
 • چرخاندن پیکاپ به سمت چپ
 • بیرون آوردن رول کاغذکش فتوکپی
 • جایگذاری پیکاپ جدید مطابق مراحل قبلی
 • قفل کردن مجدد ضامن ها
 • بستن بخش های باز شده
 • روشن کردن دستگاه کپی و تست کاغذکش جدید

فیلم آموزش تعویض رول کاغذکش فتوکپی

همونطور که اشاره کردیم، معمولا امکان تعمیر کاغذکش دستگاه کپی وجود داره. اما گاهی این قطعه به اندازه ای آسیب دیده که نمیشه ترمیمش کرد. در این صورت باید از یه کاغذ کش جدید استفاده کرد تا دستگاه کپی بتونه عملیات چاپ رو بدون نقص و ایراد انجام بده. برای این که بیشتر با مراحل این فرایند آشنا بشین، میتونین فیلم آموزش تعویض رول کاغذکش فتوکپی رو ببینین. توی این فیلم، کارشناس دستگاه کپی رو خاموش و اونو باز میکنه. بعد اتصالات و پیچ های مرتبط با کاغذکش رو باز میکنه تا به این قطعه دسترسی پیدا کنه.

در نهایت رول پیکاپ رو بیرون میاره و قطعه جدید رو به جاش نصب میکنه. به این ترتیب مشکلات ورود و خروج برگه هم برطرف میشن و عملیات چاپ بدون ایراد انجام میشه. البته دیدن ویدئوی آموزش تعویض رول کاغذکش دستگاه کپی به تنهایی برای انجام دادن این کار کافی نیست. اگه با ساختار دستگاه های کپی آشنایی ندارین، اکیدا توصیه میکنیم که تعمیر یا تعویض کاغذکش رو به تعمیرکارهای دوره دیده و با تجربه محول کنین.

تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی یکی از بخش های اصلی مرکز سخت افزار ایرانه که به صورت تخصصی بر ارائه ی خدمات حوزه ترمیم مدل های مختلف فتوکپی متمرکز شده. این مرکز، ضمن عرضه آخرین مدل های دستگاه کپی از همه برندهای معروف، خدمات ترمیمی این محصول رو هم به کاربر ارائه میده.

 نمایندگی کپی از تمام مجوزهای لازم برای فعالیت برخورداره و کاربرا میتونن از اصل بودن محصولات خریداری شده اطمینان کامل داشته باشن. همچنین محصول مورد نظر شما در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی به تخصصی ترین شکل مورد بررسی و تعمیر قرار میگیره. همکارای ما در این مرکز، نهایت تلاششون رو میکنن که با کیفیت ترین خدمات رو به کاربرا ارائه بدن و به این ترتیب، اصول و اهداف مشتری مداری رو عملی کنن.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩