آموزش تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی

تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی موضوع مهمی است که باید کاربران این تجهیزات نسبت به آن آگاهی داشته باشند. مسلما در حین استفاده ی مداوم از ماشین های کپی نیاز به چاپ اسناد در سایزهای گوناگون نمایان خواهد شد. امروزه دستگاه های کپی سایزهای پیش فرضی برای شکل گیری فرآیند چاپ ارائه می دهند. به طور کلی هر سیستم محدودیت های خاصی برای انتخاب سایز برگه های چاپ دارد. اما پروسه ی تنظیم سایز کاغذ در دستگاه کپی دارای مراحل یکسانی است. در ادامه شما را با این روند تغییر سایز آشنا می سازیم.

آموزش تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی

مراحل تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی

اگر دستگاه کپی مورد استفاده ی شما یک سیستم چاپ چند کاره با قابلیت پرینت و کپی است، مسئله ی تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی برای پرینت گرفتن نیز وجود خواهد داشت. تنظیم سایز کاغذ در پرینت از طریق درایور مربوطه و کامپیوتری که به دستگاه متصل است، صورت می گیرد. اما اگر به دنبال کپی گرفتن اسناد هستید، باید این کار را از طریق تاچ پنل دستگاه کپی و منوی تعبیه شده بر روی دستگاه انجام دهید.

برای این منظور به سادگی با زدن دکمه ی منوی سیستم و ورود به بخش تنظیمات سایز را انتخاب کنید. در این بخش شما می‌توانید تمامی اندازه های قابل استفاده را مشاهده کنید. با استفاده از دکمه ENTER بین سایزها حرکت کنید و اندازه ی مورد نظر خود را برگزینید. پس از ست کردن اندازه کاغذ با کاست مورد نظر، دکمه OK را بفشارید و تنظیمات را ذخیره کنید.

در فرآیند تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی از برگه های استاندارد استفاده کنید.

نکته ای که در پروسه ی تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی و پرینتر وجود دارد، استفاده از کاغذهای استاندارد است. باید دقت داشته باشید که تداوم استفاده از کاغذهای بسیار سبک، زبر، سنگین و رنگی باعث ایجاد خرابی های بسیاری در سیستم چاپگر می شود. ماشین های چاپ پروسه ی انتقال تصویر اسناد بر روی کاغذ را با استفاده از حرارتی انجام می دهند که از یونیت فیوزینگ آن ها نشات می گیرد.

این حرارت در رویارویی با برگه های بی کیفیت و غیر استاندارد دردسرساز خواهد بود. در چنین مواقعی مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی ، گیر کردن کاغذ در دستگاه، خرابی درام و عدم چاپ اسناد خوانا، امری طبیعی است. برای آشنایی با استانداردهای خاص هر دستگاه کپی به مطالعه ی دفترچه ی راهنمای آن بپردازید.

فیلم آموزش تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی

در این بخش، فیلم آموزشی فرآیند تغییر اندازه کاغذ در دستگاه قرار داده شده است. اگر بر اساس آنچه که در بخش های قبلی گفته شد قادر به تنظیم سایز کاغذ در دستگاه کپی نمی باشید، تماشای آنلاین این فیلم را از دست ندهید. به طور کلی این تغییر سایز کار چندان دشواری نبوده و با یک بار انجام، برای دفعات بعدی از کسب راهنمایی بی نیاز خواهید شد. به هر حال همواره می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی تماس بگیرید و از مشاوره های و راهنمایی های رایگان آن ها بهره مند شوید.

شاید خواندن این مطلب برای شما مفید باشد : ترفندهای طلایی برای افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری

تعمیر تخصصی انواع دستگاه های کپی

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی مجموعه ای فوق تخصصی است که در راستای تعمیر و بازیابی کارایی هر یک از دستگاه های کپی موجود در بازار فعالیت می کند. فرقی نمی کند که نوع و برند سازنده ی دستگاه کپی مورد استفاده ی شما چیست. تمامی عیوب ریز و درشت انواع ماشین های چاپ در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی به بهترین شکل ممکن قابل حل هستند. از آنجا که مشتری مداری هدف اصلی این مجموعه است ما به شما این اطمینان را می دهیم که با صرف مدت زمان کوتاهی از ایرادات ساختاری دستگاه های کپی رهایی خواهید یافت.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر