جلوگیری از هک شدن گوشی

گوشی های هوشمند امروزی با قابلیت های فراوان خود و هاردهای باظرفیت به محلی برای ثبت و ضبط اسناد کاری، عکس های شخصی، دیتاهای مهم و اطلاعات باارزش و محرمانه ی اشخاص تبدیل شده اند. متاسفانه افراد سودجو و هکرها با استفاده از ابعاد مختلف تکنولوژی می توانند در عرض چند ساعت به طور کامل به اطلاعات گوشی دسترسی بیابند.

گاهی اوقات نصب ناخودآگاه یک بدافزار این دسترسی را آسان می سازد. در هر صورت جلوگیری از هک شدن گوشی مسئله ی مهمی است که کاربران این دستگاه های کاربردی باید به آن دقت داشته باشند. در ادامه نکات اصلی پیش گیری از هک شدن موبایل را بیان خواهیم کرد.

راهکارهای کاربردی برای جلوگیری از هک شدن گوشی

  • استفاده از رمز لاک گوشی را جدی بگیرید.

ساده ترین نکته ای که برای جلوگیری از هک شدن گوشی کاربرد دارد، استفاده از رمزهای ورودی بر روی دستگاه است. شاید فکر کنید که هر کسی از رمزهای مخصوص لاک صفحه ی ورود استفاده می کند. اما متاسفانه هنوز هم افرادی وجود دارند که در انتخاب یک رمز لاک ایده آل و غیرقابل پیش بینی کوتاهی می کنند.

  • سیستم عامل موبایل خود را آپدیت کنید.

سیستم عامل گوشی هوشمند اصلی ترین بخش آن است. هر سیستم عامل بستری برای ارائه ی قابلیت های دستگاه ایجاد می کند. سیستم عامل های قدیمی به مرور زمان با باگ های مختلفی رو به رو می شوند. این باگ ها می توانند راه را برای هکرها و حضور کدهای نرم افزاری مخرب در راستای سرقت اطلاعاتی گوشی هموار سازد. جهت جلوگیری از هک شدن گوشی سعی کنید هیچ گاه آپدیت موبایل را به تاخیر نیاندازید.

جلوگیری از هک شدن گوشی
  • از نصب و راه اندازی نرم افزارهای مشکوک بپرهیزید.

برای نصب نرم افزارهای جدید احتیاط کنید. راه اندازی یک بد افزار مخرب اصلی ترین روش هک گوشی های هوشمند امروزی است. از راه اندازی نرم افزارهای موجود در وب سایت های ناشناس اکیدا بپرهیزید و نرم افزارهای مورد نیاز خود را از اپ استور و گوگل پلی نصب کنید.

  • بر روی اپلیکیشن های مهم و اصلی گوشی رمز بگذارید.

هر چه قدر لایه های امنیتی با پسوردهای استاندارد و مختلف در گوشی شما بیشتر باشد، امنیت آن افزایش خواهد یافت. برای جلوگیری از سرقت اطلاعات گوشی می توانید نرم افزارهای مختلف را با پسوردهای کاربردی مسدود کنید. بسیاری از اپلیکیشن ها به جز رمزهای مرتبط با اکانت کاربر، دارای رمزهای ورودی هستند.

  • از اتصال به شبکه های وای فای ناشناس اجتناب کنید.

یکی دیگر از ساده ترین روش های جلوگیری از هک شدن گوشی، عدم استفاده از وای فای های رایگان است. ریسک هک شدن موبایل با اتصال به وای فای های ناشناس و غیرقابل اعتماد در مراکز عمومی افزایش می یابد. از وای فای مراکز خرید و رستوران ها استفاده نکنید و بهتر است فقط از وای فای گوشی خود استفاده کنید. اگر به مسائل امنیتی اهمیت می ‌دهید به هیچ عنوان نباید به شبکه هایی متصل شوید که رایگان، ناشناخته و غیر قابل اعتماد هستند. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در مسیر جلوگیری از هک شدن موبایل می توانید با کارشناسان نمایندگی تعمیرات موبایل مشورت کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر