مشکلات رایج کولر گازی پنجره ای

کولرگازی پنجره ای یکی از قدیمی ترین مدل های کولرهای گازی است. این کولرها هنوز هم طرفداران خاص خود را دارند. ساده ترین نوع سیستم‌های تهویه مطبوع، کولر گازی‌های پنجره ای می‌باشند. اما به هر حال هر سیستمی پس از مدتی استفاده با اختلالات و ایرادات ساختاری رو به رو می شود. در مقاله ی پیشرو قصد داریم شما را با لیستی از مشکلات رایج کولر گازی پنجره ای آشنا سازیم. اگر از دارندگان یکی از این کولرها هستید، این مقاله را از دست ندهید. اگر نیاز به تعمیرات کولر گازی پنجره ای دارید با نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. 

مشکلات رایج کولر گازی پنجره ای

لیستی از مشکلات رایج کولر گازی پنجره ای

روشن نشدن کولر گازی پنجره ای

از نظر کاربر هر دستگاه دیجیتالی، هیچ مشکلی کلافه کننده تر از روشن نشدن کلی دستگاه نیست. حتی تصور آنکه در یک روز گرم تابستانی کولر روشن نشود هم آزاردهنده است. این معضل در کولر گازی پنجره ای می تواند دلایل ریز و درشت متعددی داشته باشد. از کار افتادگی اتصالات درونی دستگاه معمولا دلیل اصلی روشن نشدن آن است. از طرفی خرابی برد نیز به ظهور مشکل روشن نشدن کولر گازی پنجره ای می انجامد. به هر حال برای رفع این عضو از لیست ایرادات متداول کولر گازی پنجره ای، تعمیرات تخصصی ضروری است.

خنک نکردن محیط توسط کولر گازی پنجره ای

یکی دیگر از مشکلات رایج کولر گازی پنجره ای، خنک نکردن محیط است. زمانی که عملیات خنک سازی کولر به مشکل برمی خورد، احتمالا پاکسازی فیلترهای کولر فراموش شده است. هر چند وقت یک بار بسته به میزان استفاده از کولر باید فیلترهای دستگاه را تعویض کرده یا شستشو دهید. اگر آلودگی خاصی در فیلترهای کولر گازی دیده نمی شود اما دستگاه قدرت خود را در خنک سازی محیط از دست داده است؛ وضعیت کندانسور نیازمند بررسی تخصصی تعمیر کار می باشد.

علت و راهکارهای رفع مشکل یخ زدن کولر گازی در فصل زمستان در این مقاله !

ری استارت اتوماتیک کولر گازی پنجره ای

روشن و خاموش شدن پی در پی کولر گازی پنجره ای معمولا به خرابی ترموستات دستگاه ارتباط دارد. این عضو از مجموعه ی مشکلات رایج کولر گازی پنجره ای به دلیل استهلاک و تاثیر منفی آن بر روی ترموستات ایجاد می شود. زمانی که ترموستات از عملکرد اصلی خود دور می شود، دمای محیط به درستی تشخیص داده نشده و کولر خاموش و روشن می شود. 

البته در این بین امکان دارد داخل فین های کندانسور هم زباله ای گیر کرده باشد و باعث ری استارت کولر شود. در هر صورت اصرار به روشن کردن مجدد کولر را از یاد برده و نسبت به دریافت سرویس های تعمیر در محل نمیاندگی تعمیرات کولر گازی اقدام کنید.

یخ زدگی کولر گازی پنجره ای

کارکرد یکسره ی کمپرسور با مشکل یخ زدگی کولر نمایان خواهد شد. در راستای مبارزه با این نوع از مشکلات رایج کولر گازی پنجره ای می بایست یک بار دمای ترموستات را چک کنید. البته از کار افتادگی فن کولر گازی نیز می تواند منجر به یخ زدگی دستگاه شود. اگر هوای سرد به واسطه ی فن به بیرون از کولر منتقل نشود، شاهد یخ زدگی ساختار درونی کولر گازی پنجره ای خواهیم بود. گاهی اوقات شبکه ی اپراتورها هم باعث و بانی یخ زدگی کولر هستند. نمایندگی تعمیرات کولرگازی تمامی ایرادات مرتبط با یخ زدگی ساختار تشکیل دهنده ی کولر را طی مدت زمان کوتاهی برطرف می نماید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر