تعمیر فن کولر گازی پنجره ای

برای آشنایی با مراحل و جزئیات تعمیر فن کولر گازی پنجره ای پیشنهاد می دهیم مطلب پیش رو را تا انتها دنبال کنید. فن قطعه مهمی در انواع کولر گازی و اسپلیت است که در صورت خرابی مشکلات بسیاری را در عملکرد این دستگاه ایجاد خواهد کرد. تعمیر فن در کولر های پنجره ای تفاوت چندانی با سایر مدل ها نداشته و تنها برخی از جزئیات آن تغییر پیدا می کنند. کولرهای پنجره ای محصولاتی هستند که بیشتر در پشت پنجره نصب می شوند و به همین دلیل هم با این عنوان شناخته می شوند.

تیم تعمیرات نمایندگی کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران پس از اعزام به محل مورد نظر مشتری و بررسی کامل همه بخش های دستگاه، فن آسیب دیده را ترمیم می کنند. گاهی هم شدت آسیب دیدگی این قطعه بالاست و عملا امکان تعمیر آن وجود ندارد. در این صورت همکاران ما اقدام به تعویض فن کولر گازی پنجره ای می کنند تا مشکلات عملکردی کولر نیز برطرف گردند. در ادامه شما عزیزان را با جزئیات بیشتری در خصوص فرایند تعمیر فن کولر گازی پنجره ای آشنا خواهیم کرد. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی در این زمینه نیز می توانید با نمایندگی تعمیرات کولر پنجره ای در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

4/5 (2 امتیاز)

چه موقع اقدام به تعمیر فن کولر گازی پنجره ای کنیم؟

در صورت کار نکردن فن کولر گازی پنجره ای و یا مختل شدن عملکرد آن باید در اسرع وقت اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه نمایید. وقتی فن به هر دلیلی از کار می افتد، فرایند کاری دستگاه مختل شده و دیگر نمی توان انتظار عملکردی درست و بی نقص را از آن داشت. وقتی موتور فن می سوزد، این قطعه از کار می افتد و حتی ممکن است کولر روشن نشود. یا این که ممکن است شما شاهد خاموش شدن کولر به صورت ناگهانی باشید.

همچنین گاهی فن به صورت ناقص کار می کند و به این ترتیب، فرایند خنک سازی و پرتاب باد دستگاه را با مشکلاتی همراه خواهد کرد. چیزی که اهمیت دارد این است که به محض مشاهده مشکل در کارکرد این قطعه باید اقدام به تعمیر فن کولر گازی پنجره ای خود به شکل حرفه ای نمایید. توجه داشته باشید اگر فن به شکل اشتباه ترمیم شود، امکان آسیب دیدگی سایر بخش های کولر نیز وجود خواهد داشت. بنابراین بهتر است تعمیرات این قطعه را از مراکز معتبر و تکنسین های با سابقه بخواهید.

خدمات تعمیر فن کولر گازی پنجره ای

عیب یابی کولر گازی پنجره ای

عیب یابی کولر گازی پنجره ای اولین مرحله تعمیر این دستگاه است و تاثیر بسیاری در کیفیت تعمیرات دارد. اگر فرایند عیب یابی کولر گازی درست انجام شود، تعمیرکار به خوبی می داند که برای رفع مشکلات دستگاه نیاز به انجام چه اقداماتی خواهد بود. به عنوان مثال چکه کردن دستگاه معمولا ناشی از این است که کولر به سمت بیرون شیب ندارد. در صورت خاموش شدن دستگاه به صورت مداوم و متوالی باید ترموستات چک شود.

اگر کولر شما دیگر مثل سابق محیط را خنک نمی کند، یا فیلترها آلوده و مسدود شده اند و یا گاز آن کم شده است. در صورت روشن نشدن کولر گازی پنجره ای باید فیوز، پریز و برد کولر گازی بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردند. پس از این که تعمیرکار عملیات عیب یابی را انجام داد، بخش های آسیب دیده شناسایی می شوند و انجام فرایند تعمیر کولر گازی پنجره ای بسیار راحت تر خواهد بود. از طرفی این کار باعث می شود که فرایند ترمیم به شکل صحیح و بی نقص انجام شود.

تعویض بلبرینگ فن کولر گازی پنجره ای

یکی از اقداماتی که در روند تعمیر فن کولر گازی پنجره ای انجام می شود، تعویض بلبرینگ فن می باشد. بلبرینگ قطعه ای در موتور فن کولر گازی است و به راحتی تعویض می شود. برای این منظور باید موتور باز شود و بلبرینگ از آن خارج گردد. سپس قطعه جدید جایگزین بلبرینگ آسیب دیده می شود تا موتور همچون گذشته به عملکرد بی نقص خود ادامه دهد.

آنچه در هنگام تعویض بلبرینگ فن کولر گازی پنجره ای اهمیت دارد استفاده از قطعه اصل است. در واقع اگر بلبرینگ جدید اصل نبوده و کیفیت لازم را نداشته باشد، نه تنها مشکل فن برطرف نمی شود بلکه احتمال آسیب دیدگی بیشتر این قطعه نیز وجود خواهد داشت. اما اگر قطعه مورد نظر اورجینال باشد، شاهد بازگشت عملکرد کولر گازی پنجره ای خود به کیفیت اولیه خواهید بود.

کیفیتی متمایز در نمایندگی تعمیرات کولر گازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی بررسی، سرویس و ترمیم انواع مدل های کولر گازی و اسپلیت را به صورت تخصصی در دستور کار خود قرار داده است. این مرکز با بهره مندی از کادری مجرب و تکنسین هایی دوره دیده، خدمات بسیار مطلوبی را به کابران ارائه نموده است. با توجه به فرا رسیدن روزهای گرم سال، استفاده از کولرگازی در منازل و اماکن عمومی افزایش یافته و به تبع آن، نیاز به تعمیرات آن نیز در حال گسترش می باشد. برخی کاربران، در پیدا کردن تعمیرکار ماهر برای رفع مشکلات این محصول دچار مشکل شده و در نتیجه خودشان اقدام به تعمیر کولر مورد نظرشان می کنند. نمایندگی تعمیرات کولرگازی در مرکز سخت افزار ایران، با ارائه سرویس های تعمیراتی در سطحی گسترده، نیاز کاربران این محصول را مرتفع می سازد.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩