ترفندهای طلایی برای افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری

ویژگی بارز و اصلی پرینتر های لیزری، کیفیت بالای چاپ آنها است. در واقع کیفیت چاپ در این نوع پرینتر با مدل جوهر افشان قابل مقایسه نیست و در سطح بسیاری بالاتری قرار دارد. دلیل این مساله، وجود فناوری لیزر است که تثبیت رنگ ها روی برگه را بهبود بخشیده و به این ترتیب، موجب افزایش کیفیت چاپ شده است. در کنار این قابلیت، ترفندهایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید کیفیت چاپ را افزایش دهید. در ادامه این مطلب، ترفندهای کاربردی افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد تا بتوانید کیفیت محتوای مورد نظرتان را به میزان دلخواه تنظیم کرده و نهایت بهره را از چاپگر خود ببرید. چنانچه برای انجام این کار دچار مشکل شدید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، می توانید از کارشناسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری

نحوه افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری

پرینترهای لیزری قابلیتی دارند که به موجب آن می توانید کیفیت چاپ را به میزان چشمگیری افزایش دهید. برای این منظور، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1- تغییر تنظیمات پیش فرض

اولین مرحله افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری ، تغییر تنظیمات پیش فرض دستگاه است. برای این کار، باید پنل کنترل پرینتر تحت عنوان ” printing preferences ” یا ” default settings”  را باز کرده و به بخش تنظیمات پیش فرض دسترسی پیدا کنید. پس از باز کردن این بخش و انتخاب گزینه تنظیمات، می توانید کیفیت چاپ را در سطح مورد نظر خود در یکی از سطوح: low (کم)، normal (نرمال) یا high (بالا) تنظیم نمایید. به این ترتیب، شما تعیین خواهید کرد که کیفیت برگه چاپ شده در چه سطحی باشد

اینو بخون حتما به کارت میاد : از کجا بفهمیم جوهر کارتریج تمام شده است؟

2- تنظیمات کیفیت چاپ

دومین گام برای افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری ، تغییر تنظیمات ویژه این بخش است. برای پیدا کردن این بخش، باید کادر کادر مربوط به چاپ که برای چاپ سند استفاده می شود را در برنامه کاربردی پیدا کنید. برای باز کردن کادر مربوط به چاپ، گزینه ” Print ”  را از منوی فایل انتخاب کرده و وارد تب یا دکمه با برچسب های ” Options ” یا ” Advanced Settings” شوید. وقتی پنجره مربوطه باز شد، می توانید کیفیت چاپ دستگاه را روی بالاترین کیفیت (quality ) موجود در منو تنظیم کنید.

3- تنظیمات کارتریج

تنظیمات کارتریج ، سومین مرحله افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری است. در واقع در این مرحله، شما باید تایید کنید که نیازی به جایگزینی تونر کارتریج نیست. برای دسترسی به این اطلاعات، باید وارد پنل کنترل پرینتر در زیر ” check ink-levels ”  شوید. چنانچه نیاز به شارژ کارتریج باشد، دستگاه به صورت خودکار این مساله را به شما اطلاع خواهد داد. در سایر بخش های سایت، می توانید اطلاعات جامع و کاملی در مورد آموزش شارژ کارتریج پرینتر کسب نمایید.

4- تطبیق کاغذ مورد استفاده

در این مرحله، باید تایید کنید که کاغذ مورد استفاده شما با ظرفیت دستگاه تطابق دارد. برای اجرای این مرحله افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری ، باید پنل کنترل پرینتر در زیر ” printing preferences ” یا ” advanced printer settings ”  را باز کرده و اطمینان حاصل کنید که برگه مورد استفاده شما، با نوع مشخص شده در خود پرینتر سازگاری دارد.  در صورت عدم سازگاری کاغذ، حتما آن را عوض کرده و از کاغذ مناسب استفاده کنید؛ در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی در فرایند چاپ یا ورود و خروج کاغذ ایجاد شود.

تطبیق کاغذ مورد استفاده

5- دستورالعمل اختصاصی

همه شرکت های تولید کننده ماشین های اداری، دستورالعملی را برای افزایش کیفیت چاپ محصولاتشان ارائه داده اند. کارشناسان تعمیر پرینتر توصیه می کنند که برخلاف این دستورالعمل ها کاری نکنید؛ چرا که این کار ممکن است منجر به کاهش کیفیت چاپ شده و نتیجه عکس دهد.

6- تنظیم رزولوشن

در نهایت، برای افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری ، باید رزولوشن یا (dpi) تصویر اصلی یا فایل گرافیکی را در بالاترین سطح تنظیم کنید. طبیعتا اگر تصویر یا فایل اصلی فاقد کیفیت لازم باشد، نمی توان انتظار چاپ با کیفیت را از دستگاه داشت. جالب است بدانید که با استفاده از وضوح تصویر 2400 نقطه در اینچ ، شاهد بالاترین کیفیت چاپ در پرینتر لیزری خود خواهید بود. روی فایل مورد نظرتان کلیک راست کرده و“Properties”  را انتخاب کنید. در نهایت اگر موفق به افزایش کیفیت چاپ پرینتر لیزری نشدید، همکاران ما در نمایندگی کپی ، راهنمایی های کاملی را به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی، با تمرکز ویژه بر ترمیم مشکلات این دستگاه، خدمات متنوعی را به کاربران حوزه ی ماشین های اداری ارائه داده است. رفع مشکلات عملکردی دستگاه، تعمیرات تخصصی یونیت های کپی، بررسی و ترمیم اختلالات مربوط به درام، رفع مشکلات ناشی از نوسانات برق، تعویض قطعات معیوب دستگاه کپی و شارژ کارتریج ، مهم ترین اقدامات نمایندگی تعمیر دستگاه کپی به شمار می روند. دستگاه های کپی شرکت های شارپ، توشیبا، ریکو، اچ پی، کانن، فوجیتسو، کونیکا مینولتا و …، از جمله برندهایی هستند که در این نمایندگی و به شکل تخصصی بررسی و تعمیر می شوند.

4/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر