چگونه ارورهای دستگاه کپی ریکو را برطرف کنیم؟

ارورهای دستگاه کپی ریکو گاهی تبدیل به مشکلی لاینحل برای کاربران این دستگاه می شوند. دستگاه فتوکپی به گونه ای طراحی شده که برخی از مشکلات و ایرادهای موجود در قطعات داخلی را در قالب ارورهایی به اطلاعات کاربر می رساند. هر کد خطایی که در نمایشگر این دستگاه به نمایش در می آید، مفهوم مشخصی دارد که اگر آن را بدانید، می توانید به راحتی ارور موجود را برطرف نمایید. البته اگر ارور ناشی از خرابی یکی از قطعات داخلی دستگاه کپی باشد، برای برطرف کردن آن باید از تکنسین های نمایندگی کپی در تهران کمک بگیرید.

در ادامه ی مقاله، رایج ترین ارورهای دستگاه کپی ریکو مفهوم هریک از آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین راه حل های کاربردی برای برطرف کردن این ارورها را نیز به شما ارائه خواهیم نمود. در صورت تداوم مشکل، می توانید برای دریافت راهنمایی ها و خدمات تخصصی تر از تکنسین های نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ریکو در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

ارورهای دستگاه کپی ریکو

رفع ارورهای دستگاه کپی ریکو

ارور Sc202

نمایش اورر  Sc202 به معنای این است که لیزر و پلیگان (polygan) موتور نیاز به بررسی و تعمیر دارند. حتی گاهی ممکن است نیاز به تعویض این قطعات باشد.

 ارور Sc300

ارور Sc300 به عنوان یکی دیگر از کدهای خطای فتوکپی ریکو شناخته می شود که مشکلات شارژر و درام را اعلام می کند. تمیز کردن شارژر درام و تعویض توری این قطعه، این ارور را برطرف و از تکرار آن جلوگیری می کند.

ارور Sc124

یکی از ارورهای دستگاه کپی ریکو که خرابی موتور اسکن، سنسور پوزیشن اسکن و یا برد پاور را نشان می دهد، ارور Sc124 است. این ارور تنها با تعمیر یا تعویض بخش های ذکر شده برطرف خواهد شد.

ارور Sc345

اگر به صورت مکرر ارور Sc345 را در نمایشگر دستگاه کپی خود مشاهده کردید، باید در اولین فرصت، درام را تعویض کنید. این ارور مربوط به ولتاژ (بایاس) تانک دولوپر است و باید در اسرع وقت برطرف گردد. البته در این شرایط، می توانید کد #2963 را وارد کرده و EXECUTE  را زده و منتظر باشید تا Complete نمایش داده شود.

ارور Sc101

اگر لامپ اسکن دستگاه فتوکپی ریکو دچار مشکل شود، کد خطای Sc101 را در این دستگاه مشاهده خواهید نمود. همچنین این ارور به معنای آلودگی خط کش سفید زیر شیشه کثیفه یا معیوب بودن برد ccd  و برد پاور می باشد. برای برطرف کردن این مورد از ارورهای دستگاه کپی ricoh ، باید قطعات ذکر شده تعمیر یا تعویض شوند.

ارور Sc324

یکی دیگر از ارورهای دستگاه کپی ریکو ، ارور Sc324 است که معمولا ناشی از مشکلات موتور تانک دولوپر است. برای برطرف کردن این ارور، باید این قطعه و تمامی قطعات مرتبط با آن تعویض شوند.

ارور Sc220

Sc220 لروری مهم در دستگاه فتوکپی ریکو است که وجود ایرادی در لیزر را اعلام می کند. صدور این ارور یعنی برد LD لیزر ، سوئیچ های درب جلو و یا برد IPU  نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.

ارور Sc360

این مورد از ارورهای کپی ریکو، نشانه دهنده از کار افتادن تانک دولوپر است. همچنین اگر حجم دولوپر، بیشتر یا کمتر از حد مجاز باشد، این کد در نمایشگر دستگاه فتوکپی ریکو شما به نمایش در می آید.

ارور Sc340

Sc340 یکی از ارور های متداول در فتوکپی ریکو است که وجود ایرادی در TD Sensor را هشدار می دهد. پس از تعویض TD Sensor ، این ارور نیز برطرف خواهد شد.

ارور Sc495

چنانچه فرایند تخلیه تونر و ضایعات آن در دستگاه کپی با مشکل مواجه شود، ارور Sc495 به نمایش در خواهد آمد. با تخلیه ظرف ضایعات و پاکسازی یا تعمیر سنسور ضایعات ترانسفر، این کد خطا به راحتی برطرف خواهد شد.

ارور Sc531

به عنوان آخرین مورد از ارورهای دستگاه کپی ریکو ، باید به ارور Sc531 اشاره کنیم. این کد خطا، به فیوزینگ مربوط بوده و خرابی آن را به اطلاع کاربران می رساند. در واقع این کد خطا به شما نشان می دهد که موتور فیوزینگ از کار افتاده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. با دیدن این کد در صفحه نمایش فتوکپی، باید اقدام به تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی یا تعویض این قطعه نمایید.

نمایندگی تعمیرات کپی

نمایندگی تعمیرات کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های دستگاه کپی اشتغال دارد. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارا می باشند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، کونیکا مینولتا، توشیبا، کانن، زیراکس و … در نمایندگی تعمیرات کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرد. همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنند که کلیه مشکلات این محصول را برطرف کرده و نیاز کاربران را در این زمینه برطرف نمایند. نکته ی ویژه در مورد نمایندگی دستگاه کپی ، ارائه ی خدمات تعمیر در محل است که با مراجعه به سایر بخش های سایت، می توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩