راه اندازی مرکز تماس ویپ

تا قبل از متداول شدن مراکز تماس ویپ در سطح جهان، مردم بسیاری برای برقراری ارتباط با هم از خطوط سنتی تلفن استفاده میکردند. با گذشت زمان و دگرگونی استفاده از اینترنت، وضع بسیار متفاوت شد. در پی چنین پیشرفت هایی، لوازم برقراری ارتباط هم دچار دگرگونی های بسیاری شده است. اکنون میتوان گفت بسیاری از سازمان ها و مراکز کاری، اقدام به راه اندازی مرکز تماس ویپ کرده اند. اگر هنوز با مرکز تماس ویپ یا تلفن های تحت شبکه آشنایی ندارید، پیشنهاد میکنیم این مقاله را دنبال کنید.

مرکز تماس ویپ انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا را انجام میدهد و امکان استفاده از اینترنت برای مکالمات تلفنی را فراهم می نماید. تلفن های تحت شبکه، بر خلاف خطوط سنتی، از فن آوری دیجیتال استفاده میکند و نیازمند یک اتصال BROADBAND  است. تلفن تحت شبکه یک روش برای تبدیل سیگنال های آنالوگ صوت به داده های دیجیتال است که از طریق اینترنت منتقل می شوند.

این روش به شرط پرداخت هزینه ی ISP امکان برقرای ارتباطات تلفنی در هر جای دنیا را ممکن میکند. میتوان نتیجه گرفت بهره مندی از چنین سرویسی، امکانات فوق العاده ای را در اختیار کاربران قرار میدهد که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم.

مرکز تماس ویپ

با استفاده از مرکز تماس ویپ امکان برقراری تماس های تلفنی بر روی بستر شبکه IP فراهم می شود. مرکز تلفن های تحت IP یا همان IPPBX نسل جدیدی از سیستم های تلفنی در بستر شبکه می باشند که به دلیل تنوع در خدمات قابل ارائه، بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. در حال حاضر سیستم های تلفنی Voice Over Internet Protocol یا به اختصار VOIP امکانات بسیاری -را -که سانترال تلفن های قدیمی آن را بصورت مستقل ارائه نمی دادند،- به راحتی و در قالب یک مرکز تلفن واحد ارائه می کنند.

از جمله امکاناتی که مرکز تماس ویپ در اختیار کاربران خود قرار می دهد می توان به سیستم ضبط مکالمات، تلفن گویا همراه با صف انتظار، اتصال به داخلی هایی خارج از شرکت هستند و ارتباط داخلی ها با یکدیگر در بین چند دفتر تحت ویپ اشاره کرد.

راه اندازی مرکز تماس ویپ

همانطور که گفته شد راه اندازی مرکز تماس ویپ ، امتیازات بسیاری را برای کاربران فراهم میکند. نیاز به برخورداری از این ویژگی ها، سبب شده شرکت ها و مراکز بسیاری در صدد راه اندازی تلفن تحت شبکه یا ویپ برای محیط کاری خود بر آیند. از آن جا که راه اندازی این تجهیزات نیازمند تخصص، مهارت، تجربه و ابزار دقیق و به روز است، توصیه میشود انجام چنین فرایند حساسی را به مراکز نامطمئن و نامعتبر نسپارید.

مرکز طراحی شبکه با برخورداری از دقیق ترین امکانات و شناخت بالا نسبت به انواع تلفن های تحت شبکه ، قادر است هر گونه ابهام در این خصوص را برطرف سازد. این مجموعه با رعایت کلیه ی اصول، نصب و راه اندازی voip را در محل مورد نظر شما عزیزان، عهده دار میشود. لازم به ذکر است که، پروسه ی راه اندازی تلفن های تحت شبکه در این مرکز، بسیار کوتاه به انجام میرسد.

مزایای راه اندازی مرکز تماس ویپ

آشنایی با مزایای ویپ نسبت به سانترال به شما کمک می کند تا بین این دو مناسب ترین را برای تشکیلات خود انتخاب کنید. شکی نیست که سیستم ویپ نسبت به سانترال مدرن و پیشرفته تر است. اما  این که چه قدر سازمان و اداره شما به یک سیستم پیشرفته نیاز دارد، باید بررسی شود. در شبکه VOIP از تکنولوژی شبکه های کامپیوتری استفاده می شود.

  • امکان استفاده در هر نقطه از دنیا
  • راه اندازی سریع و مدیریت آسان
  • امکان تلفیق کارایی با سیستم سانترال
  • صرفه جویی در هزینه های برقراری ارتباط و نگهداری
  • قابلیت توسعه بخشی
  • بهره مندی از امکانات جانبی متنوع
  • امکان نصب فکس بر روی شبکه

برای راه اندازی مرکز تماس ویپ چه شرایطی لازم است ؟

اگر تمایل به راه اندازی مرکز تماس ویپ برای اداره یا شرکت خود دارید، لازم است قبل از هر چیز بدانید، برای راه اندازی تلفن تحت شبکه یا مرکز تماس ویپ، تنها شناخت تجهیزات مورد نیاز کفایت نمی کند. برای آنکه یک سیستم ویپ با موفقیت مورد استفاده قرار گیرد، لازم است قبل از خرید تجهیزات، دقت کافی در مورد کیفیت، پایایی و وضعیت تجهیزات با در نظر گرفتن ترافیک تماس و نوع کاربری مشتری وجود داشته باشد تا نتیجه ی کار به قدر کافی رضایت بخش باشد. تجهیزاتی که در این راستا مورد نیاز است شامل : مرکز تلفن تحت شبکه، گیتوی اکسترنال یا کارت تلفنی، تلفن نرم افزاری و مبدل آی پی و ابزار دیگر می شود.

انواع مراکز تماس ویپ

از دیگر نکاتی که متقاضیان راه اندازی مرکز تماس ویپ لازم است در نظر داشته باشند، آشنایی با انواع این تجهیزات است. این دستگاه ها به انواع ویپ بی سیم، ویپ سیم دار، تلفن های تحت شبکه ی وای فای، انواع داکت، تلفن های تحت شبکه ی یو اس بی ، تلفن های تحت شبکه ی نرم افزاری تقسیم میشوند. هر کدام از این تجهیزات برای موارد متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرند. مشاوران و کارشناسان راه اندازی مرکز تماس ویپ ، میتوانند تمامی راهنمایی های لازم را در این ارتباط، در اختیار مشتریان گرامی قرار دهند، تا متناسب با کاربری و هدف خود، از این تجهیزات استفاده کنند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩