نصب کولر گازی شارپ

اگر به تازگی کولر گازی خریده اید و می خواهید آن را راه اندازی کنید، ادامه مطلب را از دست ندهید. ما نکاتی را در مورد نصب کولر گازی شارپ و مراحل راه اندازی آن به شما ارائه می دهیم. اگر نصاب مهارت کافی نداشته باشد و مراحل را به درستی انجام ندهد، احتمال خرابی دستگاه وجود خواهد داشت. بنابراین بهتر است نصب و راه اندازی کولر خود را به یک نصاب ماهر و با تجربه محول کنید.

شما به عنوان یک کاربر عادی، مهارت و دانش فنی و نیز ابزار لازم برای نصب اسپلیت را ندارید و ممکن است با یک اشتباه ناخواسته موجب خرابی دستگاه شوید. نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران جزء معتبر ترین مراکزی است که خدمات مربوط به نصب و راه اندازی کولر گازی را به متقاضیان ارائه می دهد. برای آشنایی با جزئیات نصب کولر گازی sharp به ادامه مطلب توجه کنید.

نصب کولر گازی شارپ

آموزش نصب کولر گازی شارپ

نصب کولر گازی را می توان مهم ترین مرحله کار با این دستگاه به شمار آورد. اگر فرایند نصب به درستی انجام نشود، هیچ تضمینی برای عملکرد بی نقص کولر وجود ندارد و بدون شک شاهد مشکلات متعددی در نحوه کار آن خواهیم بود. پروسه نصب در چند مرحله مشخص انجام می شود که اگر به ترتیب اجرا شوند، عملکرد کولر درست خواهد بود. در این بخش  ما مراحل نصب کولر گازی شارپ را با شما عزیزان به اشتراک خواهیم گذاشت. این مراحل در مورد کولرها و اسپلیت های سایر برندها نیز کاربرد دارند و روال کلی کار در اغلب مدل ها یکسان است.

نصب پنل داخلی (indoor)

اولین مرحله نصب و راه اندازی کولر گازی ، نصب پنل داخلی آن است. برای این کار، باید اول پایه نصب را روی دیوار نصب و ایمن سازی کنید. برای ایمن سازی پایه از ابزاری به نام تراز استفاده می شود. بعد به تناسب لوله کولر گازی، یک سوراخ در دیوار ایجاد می شود. سپس نصاب باید مطمئن شود که فاصله ها درست هستند و شیب برای تخلیه ی آب به درستی اعمال شده است. توجه داشته باشید که پنل داخلی باید به دور از منابع گرما نصب شود.

بررسی اتصالات الکتریکی

پس از نصب پنل داخلی کولر گازی، باید واحد و کاور (پوشش) آن را برداشته و اتصالات الکتریکی را بررسی کنید. نصاب در این مرحله نصب کولر گازی شارپ تمام اتصالات را با دقت وارسی می کند تا مطمئن شود که سالم هستند. همچنین از متصل بودن کابل های برق به پایانه های پیچ اطمینان حاصل کرده و مطمئن می شود که کابل های برق با نمودارهایی که با کولرگازی عرضه می‌ شوند، مطابقت داشته دارند.

وصل کردن لوله ها

مرحله بعدی نصب کولر گازی sharp ، وصل کردن لوله ها است. لوله ‌کشی باید از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار انجام گردد. کارشناس نصب تلاش می کند تا خم شدگی ‌ها به حداقل برسند. به این ترتیب عملکرد درست و بی نقص کولر نیز تضمین خواهد شد.

نصب پنل بیرونی (outdoor)

در نهایت، نیاز به نصب پنل بیرونی کولر گازی شارپ می باشد. برای این منظور، باید مکان مناسبی را انتخاب کنید که از گرد و غبار و تابش مستقیم نور آفتاب دور باشد. همچنین باید فضای خالی در اطراف پنل بیرونی وجود داشته باشد تا گردش هوا به راحتی انجام گردد. پایه های کندانسور یا پنل بیرونی هم باید به شکل اصولی و محکم نصب شوند تا ایرادی در کار این قطعه به وجود نیاید.

شارژ گاز کولر گازی شارپ

پس از طی مراحل نصب کولر گازی شارپ ، نیاز به شارژ گاز آن خواهد بود. مخزن کولرهای جدید خالی هستند و برای شروع کار باید میزان معینی گاز فریون به آنها تزریق شود. اگر فرایند شارژ کولر گازی به روش درست انجام شود، شاهد افزایش بهره وری این دستگاه خواهید بود. شارژ گاز وزنی با استفاده از ترازو، شارژ به وسیله گیج مانوفیلد و یا شارژ گاز به وسیله آمپر متر روش های رایج شارژ گاز هستند که با توجه به مدل دستگاه و نوع گاز مبرد، انتخاب و اجرا می شوند. پس از آن نصاب کولر را روشن کرده و عملکرد آن را امتحان می کند.

مرکز تعمیرات کولر گازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ، فضایی تخصصی است که تکنسین های ماهر تعمیرات کولرگازی در آن مشغول به کار هستند. تعمیر کولر در این مرکز با استفاده از ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته انجام می شود. تعمیرکاران فعال در این مرکز، شناخت کاملی نسبت به قطعات کولر گازی و نحوه عملکرد آنها داشته و می توانند مشکلات این دستگاه را به راحتی برطرف نمایند. 

لازم به ذکر است که در جهت تامین رفاه کاربران محترم، امکان تعمیر و سرویس کولر گازی در محل نیز در نمایندگی تعمیرات کولر گازی فراهم شده است. به این ترتیب شما عزیزان برای سرویس، تعمیر و شارژ کولر گازی خود از هر برندی، با تحمل کمترین زحمات، با کیفیت ترین سرویس ها را دریافت خواهید نمود. ضمن تماس با این نمایندگی، می توانید از خدمات مربوطه در بالاترین سطح کیفی و تخصصی برخوردار شوید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر