تست کمپرسور اسپلیت

به طور کلی مهم ترین بخش هر دستگاه برودتی، کمپرسور یا موتور دستگاه است. اسپلیت ها نیز به همین روال کار میکنند. طبیعتا در صورت خرابی یا دچار مشکل شدن این قطعه ی مهم ، دستگاه از کار افتاده و غیر قابل استفاده خواهد شد. این قطعه مهم در اسپلیت ها، معمولا قابلیت تعمیر نداشته و در صورت خرابی مجبور به تعویض آن هستیم. در آغاز فرآیند تعویض کمپرسور کولر، ابتدا باید کمپرسور را تست کرده و از خرابی کمپرسور مطمئن باشیم به همین دلیل روش تست کمپرسور اسپلیت را در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد.

تست کمپرسور اسپلیت ها و کولر های گازی از مراحلی تشکیل شده است. به واسطه ی اهمیت این قطعه ما باید به صورت دقیق و با رعایت همه ی جوانب مراحل تست کمپرسور اسپلیت ها را انجام بدهیم. سه مرحله اصلی برای انجام این کار وجود دارد.

3/5 (3 امتیاز)

  • تست سیم پیچ ، تست صدا ، تست فشار کمپرسور

روش های تست کمپرسور اسپلیت

   روش تست سیم پیچ کمپرسور

در ابتدای تست کمپرسور اسپلیت برای انجام عیب یابی کولر گازی؛ نقطه اتصال ترمینال بررسی میشود که اطمینان حاصل شود دستگاه به برق متصل است و مشکلات قطعی وجود نداشته باشد. در مرحله بعد به وسیله اهم متر قطعی احتمالی سیم پیچ داخلی موتورکولر تست میشود که به این صورت سه کانکتور کمپرسور دو به دو به وسیله پراب های اهم متر تست میشوند.

اگر در این مرحله از اهم متر صدای بوق شنیدید سیم پیچ شما سالم است و اصطلاحا کانکتورها به هم راه میدهند که سندی بر سلامت سیم پیچ شما خواهد بود. در مرحله بعد احتمال اتصال به بدنه مورد بررسی قرار میگیرد که به این صورت است که یکی از پراب ها در یکی از کانکتور ها و پراب دیگر اهم متر به بدنه کمپرسور متصل میشود، این نکته حائز اهمیت است که پراب متصل به بدنه حتما به قسمتی از بدنه متصل شود که فاقد رنگ خوردگی یا برچسب و… باشد تا عمل تست به بهترین حالت ممکن صورت بگیرد.

تست سلامت از طریق صدای کمپرسور اسپلیت

این تست کمپرسور برای اطلاع از سلامت استراتور و رتور کمپرسور انجام میشود، از روش های دقیق برای تست کمپرسور اسپلیت میباشد. در ابتدا کابل استارت را از سوکت کمپرسور جدا کرده ،سپس کمپرسور را به طور مستقیم یا از طریق روشن کردن دستگاه روشن میکنیم. در این حالت کمپرسور به جریان متصل است اگر کمپرسور به طور کلی راه اندازی شد، بدین معناست که سوخته و نیاز به تعویض این قطعه است. در حالت دوم اگر کمپرسور با صدایی غیر طبیعی شروع به کار کرد و جریان بالایی از شبکه کشید، بدین معناست که رتور دچار خرابی شده که در این حالت هم باید کمپرسور به طور کلی تعویض بشود.

توجه : طول مدت زمان انجام این تست از بعد از متصل شدن به برق سه ثانیه میباشد و در صورت ادامه پیدا کردن به بیشتر از سه ثانیه بسیار خطرناک میشود.

تست کمپرسور به وسیله تست فشار

تست فشار کمپرسور برای بررسی میزان فشار دهش و مکش صورت میگیرد و سلامت کمپرسور را برای ما اثبات میکند. برای انجام این تست ابتدا گاز سیستم را به طور کلی خارج کرده و سپس دو لوله ورودی و خروجی متصل به پنل را باز می کنیم که پنل به طور کلی آزاد شود. در این حالت برای اندازه گیری فشار دو روش وجود دارد، اندازه گیری به وسیله گیج مانیفولد و اندازه گیری دستی و تجربی؛ که اندازه گیری دستی روش متعارف تر است، به این صورت که شما کمپرسور را در حالت سرمایشی روشن کرده و انگشت یا دست خود را به روی لوله دهش قرار میدهید.

در این حالت اگر کمپرسور سلامت کامل داشته باشد شما انگشت یا دست خود را بیشتر از پنج ثانیه نمیتوانید نگه دارید که این طبیعتا خبر خوبیست. در صورت دیگر، اگر از نظر شما فشار هوا کم بود و مزاحمتی برای دست شما ایجاد نکرد، کمپرسور دچار افت فشار شده و به تعویض احتیاج دارد.

نمایندگی تعمیر و خدمات پس از فروش اسپلیت

نمایندگی تعمیر اسپلیت تخصصی ترین مرکز تعمیر انواع اسپلیت و داکت اسپلیت ، با بهره گیری از جمعی از تعمیرکاران متبحر کولرگازی و اسپلیت آماده برای ارائه خدمات است.  نصب پنل های داخلی انواع اسپلیت ها اعم از: اسپلیت های دیواری، اسپلیت های سقفی، سقفی کاستی، سقفی کانالی ، سقفی زیر زمینی و همچنین اسپلیت های ایستاده، از جمله خدمات نمایندگی تعمیرات اسپلیت است.

عیب یابی انواع اسپلیت ها و کولر گازی های ذکر شده و در صورت خرابی، تعویض و یا تعمیر قطعات اسپلیت از دیگر خدمات این مرکز است. در صورت نیاز به نصب و راه اندازی اسپلیت یا هر یک از خدمات سرویس در محل اسپیلت می توانید با نمایندگی اسپلیت تماس گرفته و درخواست خود را مبنی بر سرویس در محل اسپلیت ثبت نمایید.

3/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر