دلایل کار نکردن فن اسپلیت

اگر دلایل کار نکردن فن اسپلیت را بدانیم راحت تر و البته سریع تر می توانیم مشکلات این قطعه از سیستم تهویه را شناسایی کنیم و احتمالا می توانیم مشکلات را ساده تر برطرف کنیم. فن قطعه ای بسیار مهم و حیاتی در تمام انواع کولرگازی ها و اسپلیت ها است. فن در عملکرد صحیح دستگاه نقش موثر و مهم دارد و باعث می شود که پرتاب باد به خوبی انجام شود.

وقتی فن از کار می افتد یا خراب می شود، اسپلیت توانایی خود را برای پرتاپ باد و خنک کردن محیط از دست می دهد و در نتیجه محیط خنک نمی شود. اگر با دلایل کار نکردن فن اسپلیت آشنا باشیم، رفع اختلالات و درگیری های آن ساده تر و سریع تری انجام خواهد شد. همچنین در صورت خرابی اسپلیت می توانید به مرکز تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید.

5/5 (3 امتیاز)

مهمترین دلایل کار نکردن فن اسپلیت

از کار افتادن شفت

یکی از دلایل کار نکردن فن اسپلیت این است که شفت های بیرونی یا داخلی این قطعه از کار می افتند. شفت محوری در موتور فن است که هوا را به داخل کولر می کشد و هوای گرم را از دستگاه خارج می کند. این محورها یاتاقان هایی دارند که ممکن است شل شده و یا بسوزند. در نتیجه موتور فن دچار مشکل شده و فن اسپلیت از کار می افتد.

خرابی بلبرینگ

یکی دیگر از دلایل کار نکردن فن اسپلیت، از کار افتادن بلبرینگ موتور این قطعه است. در این شرایط موتور به حدی آسیب می بیند که تنها با تعویض آن می توان عملکرد فن را به حالت اولیه باز گرداند.

خرابی رله برد

رله برد قطعه ای در اسپلیت است که ولتاژ مورد نیاز برای فن را تامین می کند. خراب شدن این قطعه مشکلات متنوعی را ایجاد می کند که از کار افتادن فن تنها یک نمونه از آنها است.

دیگر دلایل کار نکردن فن اسپلیت

از کار افتادن سنسور کنترل دما، خرابی ترموستات، سوختن خازن کولر ، سوختن یا فرسوده شدن موتور بلوور و مواردی از این دست را باید به عنوان دیگر دلایل کار نکردن فن اسپلیت مطرح کرد. توجه کنید که این قطعات در ارتباط با یکدیگر کار می کنند. پس به محض مشاهده مشکل در هر یک از آنها باید برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهیم. در غیر این صورت مشکل عمیق تر و شدید تر می شود و قطعا به سایر قسمت های دستگاه نیز آسیب وارد می کند.

تعمیر فن اسپلیت

وقتی دلایل کار نکردن فن اسپلیت را شناختیم و خرابی فن برای ما محرز شد، باید فکری به حال تعمیر فن اسپلیت داشته باشیم. برای رفع مشکل کار نکردن فن، در وهله اول باید اجزای معیوب این قطعه را تعمیر کنیم. اگر امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، باید قطعه را تعویض کنیم. گاهی به دلیل شدت آسیب وارد شده به فن، موتور فن به کلی از کار می افتد.

خوشبختانه امکان تعویض موتور وجود دارد و تکنسین ها می توانند این قطعه را به راحتی تعویض کنند. مسیر تعویض به یمن وجود آرشیوی مجهز از قطعات و تجهیزات جانبی اصل و اورجینال با امنیت بالا طی می شود. به این ترتیب مشکل کار نکردن فن اسپلیت برطرف می شود. همه سرویس های تعمیراتی همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است و کاربر کاملا از کیفیت خدمات رسانی می تواند آسوده خاطر باشد.

نمایندگی اسپلیت در تهران

نمایندگی اسپلیت در تهران درگاهی امن و ایمن است که با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. این نمایندگی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات انواع اسپلیت و کولرگازی فعالیت دارد و تمام سرویس ها و خدمات خود را همراه با ضمانت نامه های معتبر ارائه می دهد. نمایندگی اسپلیت در تهران تمام برند های تولید کننده این محصول را تحت حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهد. خدمات و سرویس های این نمایندگی تماما با گارانتی اصل و اورجینال ارائه می شود. همه کاربران از جمله تهرانی و شهرستانی می توانند از خدمات متنوع نمایندگی اسپلیت در تهران بهره مند شوند. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر