کارکرد تونر و کارتریج دستگاه کپی را بشناسید !

با پیشرفت همه روزه ی تکنولوژی، رقابت سراسری و انقلابی برای پیروزی در این رقابت الکترونیکی رخ داده است. هرچند این رقابت هر چه آتیشش بیشتر شود، زندگی ها به طرف راحتی و آسانی می رود. یکی از دستگاه های ساخته شده در این جنگ، دستگاه کپی و پرینتر می باشد. قبل ترها برای کپی یا پرینت گرفتن از چند برگه باید مسافتی را برای رسیدن به خدمات کامپیوتری می پیمودیم حال اگر این خدمات از محل زندگی یا کار فاصله داشت، که به کابوسی مبدل می شد. اما امروزه با پیشرفت همه روزه این دستگاه ها پایشان به خانه ها نیز باز شده است.

نوع کارکرد و تفاوت تونر و کارتریج دستگاه کپی را در دوحالت می توان در نظر گرفت، دستگاه پرینتر شما از جوهر یا از تونر استفاده می کند. چندراه برای درک تفاوت میان تونر و جوهر وجود دارد که عبارتنداز: توجه به اجزای تشکیل دهنده، شیوه ی استفاده از آن. بیشترین مورد استفاده ی جوهر ها در کارتریج پرینترها می باشد. جوهر در کارتریج های جوهری، شکلی مایع دارد، و همچون روان نویسی عمل می کند که بر روی برگه می نویسد. از طرفی دیگر جوهر در کارتریج های تونری به شکل ذرات ریز و پودر رنگی می باشد. 

کارکرد تونر و کارتریج دستگاه کپی را بشناسید !

تفاوت تونر و کارتریج دستگاه کپی را نمی دانید؟؟

تفاوت تونر و کارتریج دستگاه کپی در چیست؟ این سول یکی از سوال های مهم در دستگاه های پرینتر می باشد. تونر جوهری است که برای پرینتر های لیزری استفاده می کنیم. تونر شکل مایعی ندارد و به حالت جامد و در شکل پودر رنگی و ریز استفاده می شود.

برای تعمیر پرینتر لیزری خود کلیک کنید

مواد تشکیل دهنده تونر یا همان جوهر جامد در گذشته شامل اکسید کربن و آهن بود. اما امروزه به منظور بالا بردن کیفیت در چاپ کردن از نوعی پلیمر و کربن ساخته می شود. این پودر برای چسبیدن به کاغذ نیاز به ذوب شدن دارد و این ذوب شدن توسط فیوزهایی در درون دستگاه پرینتر انجام می شود. 

تونر یا جوهر جامد برای ذخیره شدن یا انبار شدن نیاز به مخزنی دارد که به آن کارتریج می گویند. کارتریج ها علاوه بر مسئولیت ذخیره سازی وظیفه ی ریختن جوهر بر روی کاغذ را دارند. در جایگاه های لیزری ساختارهای کارتریج ها بسیار پیچیده تر از جایگاه های جوهر افشان می باشد. دلیل این پیچیدگی به علت داشتن وظیفه بیشتر و سخت تر می باشد.

سطح کیفیت تصاویر چاپ شده در پرینتر هایی که از کارتریج های جوهری و از کارتریج های تونری استفاده می کنند،متفاوت است. در حال حاضر کارتریج های جوهری در تصاویر پرینت شده از کیفیت بالایی برخوردار هستند. البته این نکته یادمان نرود که کیفیت تصاویر خروجی که ما در کارتریج های جوهری می بینیم، بیشتر به خود پرینتر ارتباط پیدا می کند.نه به جوهری که درون کارتریج موجود است.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی یکی از بهترین نمایندگی ها در ارائه ی خدمات نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه کپی می باشد. انتخاب یک دستگاه مناسب و با کیفیت به دلایلی چون نیاز و بودجه ی ما برمی گردد. انتخاب درست ما نتیجه ایی در بردارد که دیگر نیازی به تعمیر و تعویض دستگاه کپی نداریم. با انتخاب درست دستگاهی که مورد نظر ما می باشد، می توانیم از بروز بسیاری از مشکلات و اختلالات جلوگیری کنیم. 

ولی از انجایی که هر دستگاه الکترونیکی یک زمان بالاخره دچار خرابی یا نیاز به تعویض پیدا می کند، به نمایندگی های تقلبی و پر ادعا مراجعه نکنید. نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی با در اختیار داشتن مهندسان و کارشناسان زبده،همچنین استفاده از تکنولوژی های پشرفته و وسایل به روز دنیا سعی در برطرف کردن اختلالات و مشکل های دستگاه کپی دارد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر