چگونه گوشی گم شده را ردیابی کنیم؟

امروزه، با توجه به پیشرفت فناوری ، ابزار ها و روش ‌های متعددی برای ردیابی کردن گوشی گمشده وجود دارند. از راه ‌های ساده ماننده مکالمه تا استفاده از نرم‌افزار های ردیابی مخصوص، می‌توانند به شما در پیدا کردن گوشی‌ گمشده مورد نظر کمک کنند.

در این مقاله، به نحوه ی ردیابی کردن گوشی گمشده و پیدا کردن آن میپردازیم.

چگونه گوشی گمشده را ردیابی کنیم؟

روش‌های پایه  برای ردیابی گوشی گمشده

1. تماس با گوشی :

ابتدایی ترین و ساده ‌ترین راه که می‌توانید برای ردیابی کردن گوشی گمشده انجام دهید، تماس با گوشی گمشده است. ممکن است شخصی گوشی موبایل شما را پیدا کرده باشد و با این اقدام بتواند با شما ارتباط بر قرار کند.

2. بررسی محلی که حدس میزنید که موبایل شما در آن جا گمشده باشد :

به دقت در محل مورد نظر به جستجوی گوشی خود بپردازید تا در صورت امکان آن را بیابید.

3 . فعال ‌سازی گزینه ی صدا :

اگر گوشی خاموش است، از امکانات و ویژگی هایی مانند برنامه ی “Find My Device” برای فعال‌ سازی صدا در گوشی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود گوشی صدایی از خود ایجاد کند و شما بتوانید آن را پیدا کنید.

استفاده از نرم‌ افزار ها برای ردیابی موبایل گمشده

1. برنامه ی Find My Device برای دستگاه‌ های اندرویدی :

اگر گوشی شما از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کند، می‌توانید جهت ردیابی گوشی گمشده خود از قابلیت های برنامه ی Find My Device کمک بگیرید. با استفاده از این سرویس، می‌توانید گوشی خود را ردیابی کنید، داده ‌ها و اطلاعات آن را پاک کنید و حتی گوشی تلفن همراه خود را قفل کنید.

2. برنامه ی Find My iPhone برای دستگاه‌ های iOS :

اگر شما یک دستگاه iOS دارید، می‌توانید از برنامه ی Find My iPhone جهت ردیابی گوشی خود استفاده کنید. این سرویس به شما امکان می‌دهد گوشی خود را ردیابی کرده و در صورت نیاز اقدامات امنیتی ماننده حذف اطلاعات یا قفل کردن دستگاه را انجام دهید.

برنامه ی Find My iPhone برای دستگاه‌ های iOS

3. نرم ‌افزار های ردیابی تلفن‌ همراه:

برای ردیابی گوشی گمشده دستگاه‌ های اندروید و iOS، همچنین می‌توانید از نرم‌ افزار های ردیابی تلفن ‌همراه استفاده کنید. این نرم ‌افزار ها به شما امکان ردیابی دقیق تلفن همراه را می‌دهند و از ویژگی‌ های مفید متعددی نیز پشتیبانی میکنند.

این مقاله را از دست ندهید: آموزش نحوه اتصال گوشی اندروید به مک بوک

استفاده از خدمات آنلاین برای ردیابی

1 . اطلاع‌ رسانی به اپراتور تلفن‌ همراه :

اگر گوشی‌ خود را گم کرده‌ اید، می‌توانید به پشتیبانی اپراتور تلفن‌همراه خود اطلاع دهید. آن ها می‌توانند به شما کمک کنند تا گوشی تلفن همراه خود را ردیابی کرده و پیدا کنید.

2. استعلام موقعیت جغرافیایی گوشی تلفن همراه از طریق سامانه ی همیاب :

شما همچنین میتوانید از طریق سامانه همیاب اطلاعات دقیق گوشی تلفن همراه خود را ثبت کنید تا در صورت روشن شدن دستگاه ، موقعیت جغرافیایی موبایل شما برای شما پیامک شود.

در صورتی که این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان تعمیر موبایل امداد کار تماس بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر