تاریخچه کولر آبی

دستگاه های خنک کننده تبخیری یا آبی، هزاران ساله که مورد استفاده مردم در سراسر جهان قرار میگیرن. اساس و پایه عملکرد بیشتر این خنک کننده ها یکسان هست و به شکل واحد، محیط های مختلف رو خنک میکنن. تو این مقاله میخوایم راجع به تاریخچه کولر آبی صحبت کنیم و نکات جالبی رو در مورد این محصول به شما دوستای عزیز ارائه بدیم. شاید براتون جالب باشه بدونین که تو نقاشی های مصر باستان و گزارشهایی که از روم باستان به دست اومده، شواهدی مبنی بر استفاده از سیستم های خنک کننده دیده شده.

مردم در این مناطق به روشهای مختلف، تلاش میکردن محل زندگیشون رو خنک کنن. و جالب تر این که اولین سازه های خنک کننده در خاورمیانه قدیم، تو قرون وسطا ساخته شدن. در مورد بادگیرها هم که مطمئنا زیاد شنیدین. در ادامه همراهمون باشین تا اطلاعات جالبی رو راجع به تاریخچه کولر آبی به شما ارائه بدیم.

تاریخچه کولر آبی

بررسی تاریخچه کولر آبی

در مورد تاریخچه کولرهای آبی، به این نقطه میرسیم که طی دهه 1800، تولید کننده های نوین نساجی انگلستان از سیستم های تبخیری آب استفاده میکردن تا هوای کارخونه هاشون رو خنک کنن. این راه حل همچنین توسط مهاجران در دهه های 1920 و 1930 در غرب آمریکا هم مورد استفاده قرار میگرفت. در سال 1902، ویلیس هاویلند کریر Willis Haviland Carrier تونست آب و هوا رو کنترل کنه. اون اولین واحد تهویه مطبوع مرکزی رو برای تاسیسات صنعتی در ایالات متحده آمریکا اختراع کرد. تقریباً 15 سال بعد، اولین کولر تبخیری در هتل آدامز شهر فینیکس آریزونا مورد استفاده قرار گرفت. جالبه بدونین که اولین کولرهای آبی، دارای فریم های چوبی بودن که با پارچه های مرطوب پوشیده شده بودن. انتقال هوای خنک در این سیستم، با فن منتقل میشد.

با گذر و زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی، پمپ های کولر آبی با مدلهای برگشتی جایگزین شدند. در تاریخچه کولر آبی اومده که این محصول برای اولین بار توسط کمپانی امرسون الکتریک به تولید انبوه رسید. در اوایل دهه 1950، بسیاری از تولیدکنندگان به تولید و تجارت کولرهای تبخیری یا آبی در سطح آمریکا، کانادا، و استرالیا پرداختن. در دهه 1960، شخصی به نام مونترز، پد جدیدی رو با ساختار یکپارچه و محکم به صنعت تولید کولر آبی معرفی کرد. این پدها که شامل صفحات نازک ساخته شده از ماده قوی سلولز کاغذی بودن، با استفاده از مواد شیمیایی خاصی پوشش دهی و استحکام بخشی شده بودن.

اولین کولر آبی در ایران

بدون شک بادگیرها جایگاه ویژه ای در تاریخچه کولر آبی دارن. به طوری که خیلیا این ساختار رو اولین کولر آبی در ایران میدونن. بادگیرها، برج هایی هستن که برای تهویه بر بام خانه ها، بالای آب انبارها و دهانه معدن ها ساخته میشدن و محیط رو خنک میکردن. البته ایرانی ها همیشه سازوکارهای ویژه ای برای خنک کردن محل زندگیشون داشتن و تاریخ و بناهای بجا مونده از دوران قدیم، گواه این ادعا هستن. اما در مورد این که اولین کولر آبی صنعتی چه زمانی وارد ایران شد، زیاد نمیشه با اطمینان صحبت کرد.

سالهاس که مردم مناطق مختلف کشورمون، به ویژه مناطقی که آب و هوای گرم و خشک دارن، از کولرهای آبی با ابعاد مختلف استفاده میکنن. نمایندگی مجاز کولر در مرکز سخت افزار ایران، خدمات تخصصی و حرفه ای رو در زمینه تعمیر و سرویس انواع کولر گازی و سایر مدلها به کاربرای محترم ارائه میده.

نمایندگی تعمیرات کولر

نمایندگی تعمیرات کولر در مرکز سخت افزار ایران، جمعی از زبده ترین تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی و تهویه مطبوع رو استخدام کرده و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات روز دنیا رو هم در اختیارشون قرار داده. به همین دلیل تعمیر انواع کولر، کولر گازی و اسپلیت در این مرکز، در سطح کیفی و تخصصی بالایی انجام میشه و کاربرا میتونن از ترمیم محصول اطمینان کامل داشته باشن. مشکلاتی مثل بروز چکه کردن آب از کولر، صداهای ناهنجار، کاهش سرما، خنک نکردن، باد گرم کولر گازی، نشت گاز، بوی نامطبوع، خاموش شدن یا روشن نشدن و … مهم ترین مواردی هستن که در نمایندگی مجاز تعمیرات کولر بررسی و ترمیم میشن.

3.2/5 (12 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر