تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ

تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ از جمله خدماتی است که در مرکز تعمیرات لپ تاپ به کاربران گرامی ارائه می گردد. واضح است که لولا در لپ تاپ، یکی از مهم ترین قطعات دستگاه می باشد؛ باز و بسته شدن لپ تاپ تنها توسط این قطعه امکان پذیر است. بدیهی است که ایجاد آسیب در این بخش، می تواند موجب ناراحتی کاربر و ایجاد اختلال در سایر بخش های این دستگاه گردد. لذا در ادامه، به بررسی نکات مهم در تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ می پردازیم.

تعویض لولای لپ تاپ

نکات مهم تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ

جهت تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ ، آشنایی با جایگاه دقیق این قطعه و محل قرار گیری آن نکته ی ای مهم می باشد. همچنین دانستن ویژگی های لولای لپ تاپ ، ضمن مفید بودن در تعمیرات لولای لپ تاپ ، کاربران را جهت استفاده ی بهینه از این محصول آشنا خواهد نمود. در این قسمت به برخی از ویژگی ها و مشخصات لولای لپ تاپ اشاره می کنیم:

لولای سمت چپ و سمت راست

نکته ی دیگر در مورد لولای لپ تاپ این است که این قطعه، هم در سمت راست نمایشگر نصب می شود و هم در سمت چپ آن، و البته باید توجه کرد که این دو سمت دارای تفاوت با یکدیگر هستند. بدیهی است که این تفاوت، شامل تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ نیز می شود.

جایگاه لولای لپ تاپ

جالب است بدانید که لولاهای لپ تاپ، دارای مدل ها و کیفیت های گوناگونی می باشد. اما فارغ از جنس و نوع این قطعات، جای آنها در تمام لپ تاپ ها یکسان است. همه ی لولاها، متصل به ال سی دی لپ تاپ می باشند. همچنین این قطعه، در قسمت نوار فلزی به نمایشگر پیچ شده و توسط قاب B لپ تاپ، پوشانده می شود. در تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ، به این قسمت توجه ویژه می شود. لازم به ذکر است که لولا از دو قسمت تشکیل شده است که یک قسمت آن به صفحه نمایش و طرف دیگرش به کف قاب D پیچ می شود .

تعمیر لولای لپ تاپ

در مورد تعمیرات این قطعه باید گفت که به طور کلی، اصلی ترین آسیب وارده بر لولا، شکستن آن بوده و در این صورت، نیاز به جوش دادن این قطعه می باشد. اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که بیش از حد سفت یا شل بودن لولا، نه تنها منجر به شکستن دوباره ی آن می شود، بلکه در بیشتر موارد به بخش های پلاستیکی بدنه لپ تاپ نیز آسیب های جدی و جبران ناپذیری وارد می آورد.

حتی گاهی دیده شده به دلیل شکستگی لولا و تعمیر نادرست این قطعه، فلت صفحه نمایش که معمولا از کنار یکی از لولا ها می گذرد نیز پاره شده و باعث اتصال و آسیب فراوان در مادربرد لپ تاپ شده است. به همین دلیل معمولا تعمیر لولای لپ تاپ، چندان کاربردی نبوده و در اغلب موارد، تعویض راه گشاتر می باشد.

تعویض لولای لپ تاپ

خوشبختانه می توان گفت که تعویض لولای لپ تاپ، کار ساده ای است و برای انجام این کار کافی است از مهارت باز و بسته کردن لپ تاپ برخوردار باشید. البته لازم به ذکر است که علاوه بر قاب C ، باید قاب A و B از هم جدا شده تا کاملا لولا از لپ تاپ خارج شود. باید متذکر شویم که حاشیه و قاب پشت صفحه نمایش بسیار حساس بوده و کوچک ترین اشتباهی در باز و بسته کردن آن، می تواند شکستن این قاب را در پی داشته باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر قبلا تجربه ی باز و بسته کردن این دستگاه را ندشته اید، تعویض لولای لپ تاپ را به افراد متخصص و با تجربه بسپارید.

در مورد تعویض لولای لپ تاپ، یک نکته ی کلیدی وجود دارد و آن، استفاده از لولای با کیفیت به جای قطعه ی معیوب می باشد. همانطور که گفته شد، لولای لپ تاپ، وزن این دستگاه را تحمل می کند و ایجاد ایراد در آن، می تواند به بخش های دیگر دستگاه آسیب جدی وارد کند. به همین دلیل، تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ به صورت نادرست و استفاده از قطعه ی بی کیفیت، آسیب های جدی تری در دستگاه را در پی خواهد داشت.

تعویض لولای لپ تاپ

هزینه تعمیر لولای لپ تاپ

هزینه تعمیر و تعویض لولای لپ‌ تاپ به برند، سال و مدل هر دستگاه بستگی دارد. ممکن است در برخی موارد خرابی لولا بتوان آن را تعمیر کرد و نیاز به تعویض آن نباشد و البته هم گاهی تنها راه پیش رو تعویض لولای لپ تاپ است. هزینه تعمیر لولای لپ ‌تاپ از هزینه‌ تعویض آن کمتر است زیرا نیازی به جایگزین کردن قطعه نیست اما گاهی تعمیر لولا مشکل را برطرف نمیکند و تنها باعث می شود تا دستگاه آسیب بیشتری می‌بیند.

مرکز تعمیرات لپ تاپ

مرکز تعمیرات لپ تاپ ، یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات انواع لپ تاپ ها می باشد. تعمیر کلیه ی مدل های لپ تاپ در سطح وسیع و با استفاده از جدید ترین تجهیزات انجام می گردد. کارشناسان ما در مرکز فوق، از سالها تجربه ی مفید در تعمیرات لپ تاپ برخوردار می باشند. از این رو، می توانند نسبت به بررسی و تعمیر برندهای مختلف لپ تاپ به تخصصی ترین شکل ممکن اقدام نمایند. در صورت بروز مشکل در دستگاه خود، می توانید با مرکز تعمیر لپ تاپ تماس گرفته و از خدمات این مرکز بهره مند شوید.

در واحد تعمیر لپ تاپ، تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ با کیفیت بالا و به شکل تخصصی انجام می گردد. این مرکز، از کامل ترین آرشیو قطعات اورجینال لپ تاپ برخوردار بوده و در تعویض لولای انواع مدل های لپ تاپ، از آنها استفاده می شود. همچنین تعمیر کاران با تجربه ای اقدام به این کار می کنند که حساسیت ها و ظرافیت های این کار را به خوبی دانسته و قادر به تعویض لولا به شکل صحیح و بی نقص می باشند.

مرکز تعمیرات لپ تاپ
5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر