مشاوره خرید و نصب کولر گازی

مشاوره خرید و نصب کولر گازی توسط کارشناسان مشتری مدار مرکز سخت افزار ایران انجام میگردد . مدیریت این مجموعه شرایطی را مهیا کرده است تا علاقمندان به خرید بتوانند ابتدا از راهنمایی تکنسینهای مجموعه استفاده نمایند . واضح است از این طریق میتوانید انتخابی دقیق و هوشمندانه داشته باشید . امید است بتوانیم با مشاوره خرید و نصب کولر گازی گامی در جهت کسب رضایت هرچه بیشترتان برداریم .

اسپلیت کولری است که با تبدیل گاز به مایع و سپس مایع به گاز تولید سرما می ‌کند (گرما را می ‌گیرد). کولر گازی را ویلیس کریر در سال ۱۹۰۲ میلادی اختراع کرد. اجزای تشکیل دهنده اسپلیت عبارت است از : بخش مکانیکی شامل : کمپرسور ، کندانسور کولر ، اواپراتور ، ماده مبرد ، لوله مویی . بخش الکتریکی اسپلیت شامل : تابلوبرق ، خازن ، سنسور دما ، فیوز حرارتی اتوماتیک ، برد الکترونیکی و الکترو موتور فن به همراه پروانه .

نصب کولر گازی

خرید کولر گازی

خرید و انتخاب کولر گازی متناسب با فضای موجود بسیار مهم است . اغلب اوقات پس از نصب امکان تعویض کولر وجود ندارد . علاوه بر این تعویض کولر قبل از نصب نیز با هزینه و مشکلاتی همراه است. پس بهتر است با دریافت اطلاعات درزمینه مشاوره خرید و نصب کولر گازی ، اسپلیت مناسب فضای خود را برگزینید. شما ضمنا می توانید از اطلاعات و راهنمایی های کارشناسان مرکز سخت افزار ایران بهره بگیرید.

درحال حاضر افراد بیشماری مایل به خرید اسپیلیت میباشند. درواقع کولرهای آبی با مرور زمان طرفداران خود را از دست داده اند . شما عزیزان با استفاده از آپشن مشاوره خرید و نصب کولر گازی میتوانید یک انتخاب بدون پشیمانی و تردید را تجربه نمایید . مطلب راهنمای خرید کولر پرتابل را بخوانید.

هزینه نصب کولر گازی

مطمئنا در مورد هزینه نصب کولر گازی و اقدامات جانبی آن سوالاتی دارید. به طور کلی نصب کولر و تجهیزات مرتبط با آن هزینه چندان بالایی ندارد. پس از این که کارشناس نمایندگی تعمیرات کولر گازی به آدرس شما اعزام شد، امکانات و محدودیت های موجود را بررسی می کند. سپس هزینه نصب را به صورت تقریبی برآورد کرده و به شما اعلام می کند. برای براورد این هزینه، کارشناس نصب بر اساس میزان کاری که باید انجام دهد و نیز مقدار متریال مصرفی نظر می دهد. آنچه اهمیت دارد این است که با پرداخت هزینه نصب کولرگازی ، شما به صورت بالقوه هزینه تعمیرات دستگاه را از لیست مخارج خود حذف خواهید کرد. چون مراحل نصب درست انجام می شود و کولر شما به درستی کار خواهد کرد.

مراحل نصب کولر گازی

بعد از نصب لوله ها بین یونیت داخلی و خارجی شیلنگ آبی گیج فشار پائین مانیفولد را به شیر سرویس، شیر سه راهه و شیلنگ زرد را به پمپ وکیوم وصل کنید.
پس از وکیوم ابتدا شیر مانیفولد را بسته، سپس پمپ وکیوم را خاموش می کنیم. مدت زمانی صبر می کنیم و سپس به گیج مانیفولد نگاه می کنیم.

آموزش نصب کولر گازی

آموزش نصب کولر گازی، یک راهنمای جامع است که شما را با روند کلی نصب و راه اندازی این دستگاه آشنا می کند. پیش از هر چیز باید محل مناسبی را به نصب کولر اختصاص دهید. جایی که دور از منابع حرارتی باشد و پنل بیرونی هم تهویه کافی داشته باشد. محل قرارگیری پنل داخلی روی دیوار است و با توجه به وزن پنل، باید استحکام بالایی داشته باشد. پنل خارجی هم باید جایی نصب شود که هوای کافی در آن جریان داشته باشد.

جالب است بدانید که هوا به کندانسور کمک می کند تا عملکرد روان تری داشته باشد. در گام بعدی باید لوله ها نصب شوند و البته شیب استاندارد در آنها رعایت شود. اگر شیب لوله ها مناسب نباشد، فرایند تخلیه آب هم به درستی انجام نمی شود و مشکلاتی به وجود می آید. نصب کولر گازی باید توسط افرادی انجام شود که تجربه و مهارت کافی در این حوزه دارند و با اجزاء مختلف کولر و نحوه نصب و تراز کردن آنها به خوبی آشنا هستند.

نصب پنل داخلی (indoor) 

پنل داخلی کولر گازی معمولا وزن بالایی دارد. اگر این پنل زمین بیفتد به شدت آسیب خواهد دید. بنابراین شما باید اول فکری به حال محل نصب دستگاه کنید. برای این منظور باید پایه های دستگاه را روی دیوار نصب کنید. پایه ها باید به گونه ای نصب شوند که کاملا محکم بوده و تحمل وزن بالای کولر را داشته باشند. استفاده از تراز، فرایند ایمن سازی را راحت تر خواهد کرد.

سپس نوبت به نصب لوله ها در دیوار می رسد. گفتنی است لوله کشی توکار کولر گازی بهترین روش برای نصب لوله های این دستگاه است. فاصله لوله ها با دیوار و نیز شیب آنها باید به درستی رعایت شود تا گردش آب به درستی انجام شود. همچنین فراموش نکنید که پنل داخلی باید به دور از منابع گرمایشی همچون بخاری و پکیج و … نصب شود.

بررسی اتصالات الکتریکی

پس از محکم و ایمن سازی محل نصب کولرگازی ، باید اتصالات دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. واحد و کاور (پوشش) کولری که خریده اید را برداشته و اتصالات الکتریکی را بررسی نمایید. باید کاملا مطمئن شوید که کابل های برق به پایانه های پیچ وصل هستند و هیچ ایراد یا نقصی در آنها وجود ندارد.

همچنین باید کابل های مورد استفاده، با نمودار برق دستگاه تطابق کامل داشته باشند. در غیر این صورت، ممکن است انتقال جریان برق به درستی انجام نشده و مشکلاتی برای بردها یا سایر بخش ها ایجاد گردد.

بررسی اتصالات الکتریکی کولر گازی

وصل کردن لوله ها

سومین مرحله راه اندازی کولر گازی مربوط به وصل کردن لوله هاست. کارشناسان تعمیر کولر گازی معتقدند که بهتر است لوله ‌کشی از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار انجام گردد. همچنین اگر خمیدگی در لوله ها وجود نداشته باشد، کولر شما عملکرد بهتری خواهد داشت.

وصل کردن لوله های کولر گازی

نصب پنل بیرونی (outdoor)

آخرین مرحله نصب کولرگازی، نصب پنل بیرونی است. جایی که پنل بیرونی در آن نصب می شود باید به دور از تابش مستقیم نور آفتاب باشد و هوای کافی در آن جریان داشته باشد. همچنین بهتر است محل نصب پنل خارجی به گونه ای انتخاب شود که از گرد و غبار دور باشد. پایه های کندانسور کولر گازی یا پنل بیرونی هم باید به شکل اصولی و محکم نصب شوند تا ایرادی در کار این قطعه به وجود نیاید.

شارژ گاز کولر گازی

آخرین مرحله نصب کولر گازی ، شارژ گاز است. به موجب این عملیات، گاز فرئون به دستگاه تزریق می شود تا کولر بتواند عملیات خنک سازی را به شکل درست انجام دهد. مخزن کولرگازی های آکبند خالی است و پس از نصب، حتما باید گاز به داخل آنها تزریق شود. نصاب پس از پایان مراحل نصب و تراز کردن کولر، با توجه به مدل دستگاه، گاز مورد نیاز را به یکی از روش های رایج تزریق می کند.

سپس دستگاه را روشن کرده و آن را در درجه های مختلف تست می کند. اگر تمام مراحل نصب و شارژ گاز کولر گازی درست انجام شده باشد، دستگاه به شکل درست و بدون نقص کار کرده و محیط را خنک می کند. برای اطمینان از نصب درست این دستگاه می توانید از کارشناسان نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩