آبریزی کولر گازی

چکه کردن آب از کولر گازی جزء مشکلاتی است که کاربران بسیاری از بروز آن شکایت دارند. در این حالت کاربر مشاهده می کنند که از پنل داخلی دستگاه آب چکه می کند. علاوه بر آسیب رساندن به دیوار و وسایل نزدیک به کولر، تداوم این مشکل منجر به آسیب دیدگی برخی قطعات کولر نیز می شود. اما به نظر شما چرا آب از کولر گازی چکه می کند؟ این اتفاق دلایل مختلفی دارد که باید شناسایی شده و برطرف گردند. در ادامه برخی از مهم ترین دلایل آبریزی کولر گازی را مورد بررسی قرار می دهیم.

همچنین روش هایی را برای برطرف کردن این مشکل به شما معرفی می‌کنیم که با اجرای آنها می توانید مساله را حل کنید. چنانچه نشتی کولر گازی ادامه داشت، نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دستگاه خواهد بود. نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران خدمات تخصصی را پیرامون رفع مشکل آبریزی کولر گازی و تعمیر این دستگاه به کاربران عزیز ارائه می دهد.

علت آبریزی کولر گازی چیست؟

نصب نادرست لوله درین

از جمله عواملی که منجر به نشت آب از کولر گازی می شود، نصب اشتباه لوله درین است. اگر لوله درین درست نصب نشده باشد، آب از دستگاه چکه می کند و مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. همچنین در صورت تا خوردگی یا انسداد این لوله هم آب از کولر چکه خواهد کرد. لوله درین ممکن است بر اثر عواملی مثل لجن، چربی یا گرد و خاک مسدود شده و عملیات تخلیه را درست انجام ندهد. بنابراین در صورت نشت آب از کولر، حتما لوله درین را چک کنید.

جمع شدن آب در سطح

اگر آب حاصل از رطوبت کولر گازی تان را در ظرف یا بطری جمع می کنید، باید مرتبا ظرف را تخلیه کنید. اگر آب داخل ظرف به لبه شیلنگ برسد، آب داخل شیلنگ دیگر قادر به‌ اضافه شدن به ظرف نبوده و به داخل دستگاه باز می گردد.  از طرفی پر شدن ظرف مورد استفاده منجر به سرریز شدن ظرف می گردد.

بسته شدن خروجی سینی تخلیه

دومین علت آبریزی کولر گازی این است که خروجی سینی تخلیه آب به هر دلیلی بسته شده است. همانطور که می دانید، کولرهای گازی و اسپلیت ها عملیات خنک سازی را با جذب رطوبت موجود در محیط انجام می دهند. آب حاصل از رطوبت باید تخلیه شود و برای این منظور یک سینی با عنوان ناودانی کولر در دستگاه تعبیه شده است. آب از طریق این سینی وارد لوله ها شده و تخلیه می گردد. بسته شدن خروجی سینی مانع از خرج آب می شود. به تبع این اتفاق، شاهد چکه کردن آب از دستگاه خواهیم بود.

شکستن سینی یا قاب ناودانی

در بخش های قبل راجع به سینی ناودانی صحبت کردیم. شکستن این سینی هم می تواند یکی از دلایل آبریزی کولر گازی باشد. نشانه اصلی این مشکل، چکه کردن آب به صورت قطره قطره از بخش جلویی کولر می باشد. عدم نصب صحیح پنل یا بالانس نبودن فن بلور داخلی از جمله مواردی هستند که منجر به شکستگی سینی یا قاب ناودانی کولرگازی و اسپلیت می شوند. برای تشخیص این مساله باید قسمت بالایی قابی که فن بلور در آن قرار دارد را چک کنید. اگر در این بخش یک ترک کوچک سیاه رنگ وجود داشت، باید اقدام به تعویض سینی یا قاب ناودانی کولر گازی خود نمایید. بهتر است برای این کار از کارشناسان مجرب کمک بگیرید.

کاهش گاز اسپلیت

اگر حجم گاز فرئون کولرگازی به اندازه کافی نباشد، احتمال نشت آب از دستگاه وجود خواهد داشت. بنابراین بهتر است در این شرایط حتما حجم گاز دستگاه را نیز چک کرده و در صورت نیاز، اقدام به شارژ گاز کولر خود  نمایید.

شیب نامناسب شلنگ تخلیه

در صورت آبریزی کولر گازی حتما شیب لوله تخلیه را هم مورد بررسی قرار دهید. شلنگ تخلیه باید دارای شیب ملایمی باشد تا آب به راحتی از دستگاه خارج شود. هنگام نصب کولر گازی باید به این مساله توجه کنید و لوله و شلنگ تخلیه را با شیب مناسب و استاندارد نصب کنید.

رفع مشکل آبریزی کولر گازی

اولین کاری که باید برای رفع مشکل نشت آب از کولر گازی انجام دهید، شناسایی دلایل بروز این مشکل است. تیم تعمیرات کولر گازی در محل اول دستگاه را باز کرده و لوله ها یا سینی تخلیه را بررسی می کنند. در صورت وجود گرفتی یا انسداد در این بخش ها، لوله ها باز می شوند. به این ترتیب فرایند تخلیه آب به درستی و بدون هیچ ایرادی انجام می شود. استفاده از پمپ درین روش دیگری است که به رفع مشکل آبریزی کولر گازی کمک می کند. پمپ درین زیر دستگاه نصب شده و عملیات خروج و دفع آب را به شکل صحیح و بی نقص به انجام می رساند. شارژ گاز کولر گازی، تعمیر و تعویض سینی، عایق کردن لوله ها و اصلاح شیب لوله ها هم روش های دیگری هستند که به برطرف شدن این مشکل کمک می کنند.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی، فضایی تخصصی است که تکنسین های ماهر تعمیرات کولرگازی و اسپلیت در آن مشغول به کار هستند. تعمیر کولرهای دو تکه در این مرکز با استفاده از ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته انجام می شود. تعمیرکاران فعال در این مرکز، شناخت کاملی نسبت به قطعات کولر و نحوه عملکرد آنها داشته و می توانند مشکلات این دستگاه را به راحتی برطرف نمایند. لازم به ذکر است جهت تامین رفاه کاربران محترم، امکان تعمیر و سرویس کولر گازی در محل نیز در نمایندگی تعمیرات کولر فراهم شده است. به این ترتیب شما عزیزان برای سرویس، تعمیر و شارژ هریک از مدل های کولر گازی شارپ، توشیبا، ال جی، سامسونگ، پاناسونیک و … خود، با کیفیت ترین سرویس ها را دریافت خواهید نمود.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر