مرکز تماس استریسک

مرکز تماس استریسک یکی از نرم افزارهای ارائه شده توسط مرکز تماس های Open Source می باشد که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. این نرم افزار قابلیت سیستم IP تلفنی را برای مشترکین فراهم می کند. Asterisk نرم افزاری در حوزه تلفن های VoIP است که به کمک آن می توان بین چند نقطه تماس تلفنی برقرار کرد. سیستم تلفنی استریسک در اینجا وظیفه جستجو بین شماره ها و پیدا کردن مکان مقصد را داشته و پس از آن اقدام به انتقال تماس صوتی به مکان دوم می کند.

ویژگی اصلی استریسک که باعث محبوبیت آن شده، متن باز بودن آن است و تقریباً می توان در تمامی دستگاه های IP-PBX آن را راه اندازی کرده و سیستم تلفنی خود را مطابق میل تغییر داد. به عبارت دیگر استریسک این قابلیت را دارد که بعد از قرار گرفتن بر روی مراکز تلفنی مختلف، متناسب با نیاز و سلیقه کاربر شخصی سازی شود. از مهمترین مزیت های مرکز تماس استریسک این است که برخلاف برخی از نرم افزارهای دیگر مانند CUCM، رایگان بوده و امکانات خود را مجانی در اختیار کابران قرار می دهد. البته این سیستم نسبت به نرم افزارهای ارائه شده توسط سیسکو و مایکروسافت محدودیت هایی دارد. در ادامه مطلب به مهمترین مزیت های مرکز تماس Asterisk اشاره می کنیم.

 قابلیت ها و کاربردهای مرکز تماس استریسک

در صورت استفاده از مرکز تماس Asterisk مشخصات سخت افزاری سرور در مقیاس پروژه را نرم افزار مشخص می کند و مواردی همچون پردازنده و حافظه کامپیوتر با توجه به تعداد داخلی ها، تعداد خطوط شهری، تعداد تماس های هم زمان و ضبط مکالمات تعیین می شوند. استریسک می تواند یک پلتفرم ارتباطی کامل با نرم افزار های موبایل برای اندروید، iOS، ویندوز و مک باشد.

با استفاده از مراکز تماس مبتنی بر استریسک کاربر قادر خواهد بود PBX مورد نیاز برای هر اندازه کسب و کار را طراحی کند. برای راه اندازی یک مرکز تلفن استریسک بر روی ویپ، نیاز به سیم کشی تلفن نبوده و از طریق بستر شبکه می توان تمامی نیازهای ارتباطی یک سازمان را برطرف کرد. در زیر برخی از کاربردهای مرکز تماس استریسک را مشاهده می کنید.

  • منوی صوتی و دارا بودن اپراتور هوشمند
  • اتصال دفاتر مختلف به یکدیگر از طریق استریسک
  • قابلیت ضبط مکالمات و جزئیات
  • قابلیت اتصال به اپلیکیشن های سازمانی

  • امکان انجام کارهای سفارشی بنا بر نیاز سازمان کاربر
  • امکان نصب و راه اندازی بر روی موبایل و دسکتاپ
  • گروه بندی داخلی ها و تنظیم نحوه پاسخ گویی به تماسهای ورودی از داخلی های مشخص

تفاوت مرکز تماس استریسک با مرکز تماس سیسکو و مایکروسافت

همانطور که گفتیم مرکز تماس Asterisk رایگان بوده و توسط شرکت هایی که نرم افزارهای خود را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می دهند تولید شده است در حالی که نرم افزارهای مرکز تماس سیسکو و مایکروسافت رایگان نبوده و کاربران برای نصب و استفاده از آنها باید هزینه مورد نظر را پرداخت کنند. رایگان بودن مشخصه ای است که سبب شده بسیاری از افراد در سراسر جهان تمایل به استفاده از نرم افزار Asterisk داشته باشند.

با این حال تفاوت مهمی که این نرم افزار با نرم افزارهای مرکز تماس مایکروسافت و سیسکو دارد این است که آبشن های آن محدود بوده و تعداد تماس های آن بسیار محدودتر از سیسکو و مایکروسافت است. برای مثال؛ اگر در سیسکو و مایکروسافت بتوان همزمان 30 هزار تماس همزمان داشت در مرکز تماس استریک این تعداد حدود 200 تماس خواهد بود.

اگر قصد راه اندازی یک مرکز تماس را در شرکت یا سازمان خود دارید می توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان شبکه در مرکز سخت افزار ایران استفاده کنید. این مرکز در زمینه نصب و راه اندازی انواع سیستم های مرکز تماس تحت شبکه فعالیت دارد و از سال ها تجربه موفق در این کار برخوردار می باشد.

همچنین برنامه نویسان ماهر این مجموعه قادرند با توجه به نیازهای سازمان شما، سیستم کارآمد و مناسبی را جهت ارتباطات سازمانی و مدیریت ارتباط با مشتری طراحی کنند. ما نه تنها در مراحل طراحی، نصب و راه اندازی در کنار شما خواهیم بود بلکه پس از آن نیز خدمات پشتیبانی را به شما ارائه می کنیم. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه نصب و راه اندازی مرکز تماس با ما تماس بگیرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩