آموزش تعویض برد کولر گازی

کولر گازی دستگاهی پر کاربرد است که به واسطه ی قابلیت های متعددی که دارد، به ویژه در سالهای اخیر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این دستگاه قطعات بسیاری دارد که خرابی یا از کار افتادن هریک از آنها، بخشی از عملکرد دستگاه را مختل می کند. برد یکی از این قطعات است که سایر بخش ها را کنترل کرده و به نوعی، به عنوان صادر کننده فرمان های اجرایی در دستگاه شناخته می شود. به همین دلیل نیز خرابی این قطعه روی کلیه ی بخش های دستگاه تاثیر منفی گذاشته و عملکرد کلی دستگاه را با مشکلات جدی مواجه می سازد. آشنایی کاربران با ساختار این قطعه و روش های تعمیر و تعویض آن به آنها کمک می کند که ضمن تشخیص به موقع مشکل و تعمیر یا تعویض برد، از تشدید مشکل جلوگیری کنند.

در این مطلب، با کمک تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیرات کولرگازی مرکز سخت افزار ایران، اطلاعات کاملی را در خصوص برد و تعویض آن به شما همراهان گرامی ارائه خواهیم نمود. برای تعمیر برد کولر گازی می توانید به نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید.

آموزش تعویض برد کولر گازی

عملکرد برد در کولر گازی

پیش از شروع آموزش تعویض برد کولر گازی، بد نیست بدانید که عملکرد این قطعه به چه شکلی است. برد به صورت مستقیم با جریان برق در ارتباط است و همین مساله، تعمیر این قطعه را حساس تر نموده است. قطعه ی مورد بحث، فرمان های لازم را به سایر قطعات صادر کرده و به این ترتیب، عملکرد های مختلف کولر را امکان پذیر میسازد. خرابی یا سوختن برد، موجب ایجاد اختلالات جدی در کارکرد سایر بخش های دستگاه شده و حتی ممکن است چرخه ی خنک سازی را نیز با ایراداتی مواجه کند.

در کلیپ آموزش تعویض برد کولر گازی خواهید دید که تعمیرات این قطعه تا چه اندازه حساس بوده و نیاز به مهارت و تخصص دارد. عدم تسلط تعمیرکار بر فرایند کاری و ساختاری این قطعه، می تواند زمینه ساز خرابی بیشتر و حتی از کار افتادن آن گردد. لذا ضروری است که شما کاربران گرامی، اطلاعات کاملی در خصوص برد و عملکرد آن داشته باشید و ضمن تسلط کافی بر مراحل ترمیم، اقدام به تعویض این قطعه نمایید.

مشکلات رایج برد کولر گازی

یکی از مهم ترین نکاتی که در ویدئوی آموزش تعویض برد کولر گازی با آن آشنا می شوید، مشکلات و ایرادهای رایج این قطعه است. با توجه به ارتباط برد با برق، نوسانات برق به عنوان اصلی ترین عامل خرابی این قطعه شناخته می شود. بالا و پایین شدن های مکرر جریان برق، برد را به شدت تحت تاثیر قرار داده و موجب سوختن این قطعه می گردد.

در نتیجه، بخش هایی همچون: چشمی، سنسور و ترانس از کار می افتد و برد دیگر نخواهد توانست فرمان های اجرایی لازم را به قطعات ارسال کند. از کار افتادن کمپرسور و بروز مشکل اورلود کولر، یکی از خرابی های برد است که در صورت عدم رسیدگی، می تواند کاربران را به خطر بیندازد. کلیپ آموزش تعویض برد کولر گازی، به شما کمک می کند که مشکلات ذکر شده را شناخته و به موقع، آنها را برطرف نمایید.

عیب یابی برد کولر گازی

یکی از مراحل مهم در آموزش تعمیر برد کولر گازی، عیب یابی این قطعه است. بدین منظور، قطعات مختلف دستگاه از جمله رله اصلی بررسی می شوند. این قطعه، یک سوئیچ الکترومکانیکی است که از چند کنتاکت و بوبین تشکیل شده است. اگر رله درست کار نکند، روند کاری کمپرسور مختل می شود. تعمیرکار برای رفع مشکل، رله را از روی برد جدا کرده و آن را تعویض می کند. آی سی یکی دیگر از اجزای برد کولر گازی است که بررسی شده و در صورت نیاز، تعویض می گردد. 

تعمیرکار باید مطمئن شود که آی سی برد نسوخته و سپس سایر بخش ها را بررسی کند. ترانسفورماتور و رگولاتور هم دیگر قطعاتی هستند که در تعمیر برد کولر گازی و برای عیب یابی این دستگاه، بررسی می شوند. این قطعات برق ورودی به دستگاه را از 220 ولت به 12 یا 24 ولت تبدیل می کنند. اگر نمی توانید کولر را با ریموت کنترل خاموش و روشن کنید، به احتمال زیاد اتصال مادون قرمز آن در برد از کار افتاده است. خازن، مقاومت و ترانزیستورها هم دیگر اجزای برد هستند که پیش از تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی، بررسی می شوند.

تعمیر برد الکتریکی کولر گازی چگونه انجام می شود؟

پیش از آموزش تعمیر برد کولر گازی، بد نیست بدانید که این کار چطور انجام می شود. برای تعمیر برد، باید اجزای آن عیب یابی شده و برحسب شدت خرابی، تعمیر یا تعویض شوند. مثلا تعویض چشمی، سنسورها و حتی ترانس، اقدامات ساده ای هستند که در برخی مواقع، مشکل برد را برطرف می کنند. با این حال گاهی این قطعات قابل تعویض نیستند و به طور کلی نمی توان برد را تعمیر کرد. در این صورت نیاز به تعویض برد کولر گازی با نمونه اورجینال است تا مشکلات دستگاه برطرف شوند و عملکرد آن به حالت عادی بازگردد.

تعویض برد کولر گازی

گاهی علی رغم تلاش های تیم تعمیرات کولر گازی در امدادکار، امکان تعمیر برد وجود ندارد. به عبارت بهتر در صورت سوختن این قطعه، نمی توان امیدی به تعمیر برد کولر گازی داشت. برای تعویض برد کولر گازی در این شرایط، تعمیرکار دستگاه را خاموش و پنل را باز می کند. 

پس از دسترسی به برد، اتصالات آن قطع می شوند تا این قطعه از دستگاه خارج شود. سپس برد جدید نصب شده و سیمها و اتصالات مطابق قبل بسته می شوند. پس از بسته شدن مجدد پنل، کولر گازی تست می شود تا تعمیرکار از عملکرد درست و بی نقص آن اطمینان حاصل نماید.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران، با این هدف راه اندازی شده که کاربران محترم بتوانند با کیفیت ترین سرویس ها را در زمینه ی ترمیم و تعویض بخش های مختلف این محصول دریافت نمایند. همکاران متخصص و مجرب ما در نمایندگی کولر گازی، از ابزارآلاتی استفاده می کنند که از بین پیشرفته ترین نمونه های روز دنیا انتخاب شده اند. به همین دلیل نیز کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که کولر گازی مورد نظرشان به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد.

ما در تلاشیم که ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در حوزه های ذکر شده و جلب رضایت کاربران گرامی، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی بی نیاز ساخته و نیازهای آنها در کلیه ی زمینه های مرتبط با کولر گازی را به نحو احسن برطرف نماییم. گفتنی است نمایندگی تعمیرات کولر گازی، در راستای راحتی هرچه بیشتر کاربران، خدمات خود را به صورت سرویس در محل به این عزیزان ارائه می نماید.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *