علت روشن نشدن کولر گازی چیست ؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برخی از دارندگان کولر گازی  با آن مواجه شوند، روشن نشدن کولر گازی است. دلایل مختلفی به بروز چنین مشکلی دامن میزند که بررسی آن ها لزوما باید توسط تعمیرکاری ماهر و با تجربه انجام بگیرد. از آن جا که بسیاری از کاربران در خصوص دلایل ایجاد چنین مشکلی سوالاتی را از ما پرسیده اند، تصمیم گرفتیم، به طور کامل این مبحث را مورد بررسی قرار دهیم.

پیش از پرداختن به دلایل روشن نشدن اسپلیت یا کولر گازی، لازم است خاطرنشان کنیم که بهره مندی از سرویس های دوره ای چند ماهه، میتواند از به وجود آمدن چنین مشکلاتی جلوگیری نماید. همچنین شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا استفاده از سرویس های دوره ای و میان دوره ای با کارشناسان نمایندگی تعمیرات کولر گازی تماس حاصل نمایید.

روشن نشدن کولر گازی

7 دلیل اصلی روشن نشدن کولر گازی

همانطور که گفته شد، روشن نشدن کولر گازی میتواند مربوط به مشکلات مختلفی شود که مرتفع سازی آن نیازمند عیب یابی دقیق و تخصصی است. متداول ترین دلایل مرتبط با روشن نشدن کولرهای گازی عبارتند از:

1- وجود اتصالات برقی در کولر گازی

اتصالات برقی در کولر گازی و یا هر دستگاه دیگری، معمولا یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل روشن نشدن آن است که بررسی آن باید در اولویت استفاده از کولرگازی قرار بگیرد. تشخیص این مشکل، نیازمند دقت و تجربه ی بالاییست. به طور متوسط هر کولر گازی برای روشن شدن نیازمند دریافت دویست و بیست ولت برق است و هر گونه نوسان در این مقدار میتواند روشن نشدن کولرهای گازی را به دنبال داشته باشد.

2- خراب شدن سیستم تهویه ی کولر گازی

یکی دیگر از دلایلی که کارشناسان تعمیر نمایندگی کولر گازی به هنگام مواجه با مشکل روشن نشدن کولر گازی مورد بررسی قرار میدهند، خرابی سیستم تهویه ی دستگاه است. چنانچه سیستم تهویه ی مرکزی روشن نشود، لازم است ترموستات دستگاه مورد عیب یابی دقیق قرار بگیرد. چرا که وجود هر گونه ناکارآمدی در آن میتواند به مشکلی جدی بدل شود.

3- وجود برفک روی لوله های کولر گازی

برفک زدن لوله های کولر گازی از آن دسته مشکلاتیست که لازم است، توسط کاربران جدی گرفته شود، چرا که در طولانی مدت به اختلالاتی نظیر روشن نشدن کولر گازی منجر میشود.

4- مسدود بودن راه خروجی آب

انسداد راه خروجی آب نیز ممکن است دردسرهایی نظیر روشن نشدن کولرگازی را به دنبال داشته باشد. حل این مشکل باید تحت نظر تعمیرکاران مجرب کولرگازی شکل گیرد.

5- سیم کشی های اشتباه

گاهی سیم کشی اشتباه نیز میتواند دلیلی برای روشن نشدن شود. سیم کشی نادرست ممکن است خطراتی را متوجه دستگاه و کاربر کند که نیازمند اقدامات مراقبتی ویژه می باشد.

6- خرابی کندانسور کولر گازی

خرابی کندانسور کولر گازی نیز از دیگر اختلالاتیست که ممکن است موجب شود کولر روشن نشود. به هنگام بروز مشکل در این قطعه ی مهم از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید.

7- مشکل در برد کولر گازی

برد الکتریکی تعبیه شده در کولر گازی، نقش بسیار حیاتی و موثر در این دستگاه ایفا میکند. خرابی این برد مشکلات مختلفی از جمله روشن نشدن کولرگازی را به دنبال می آورد و ممکن است هزینه ی قابل توجهی را به کاربر تحمیل کند. در همین خصوص میتوانید مقاله ی مربوط به تعمیر برد کولر گازی را مورد مطالعه قرار دهید.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی

تعمیرات کولر گازی از آن دسته خدماتیست که نیازمند تخصص و مهارت بسیار ویژه ای است. نمایندگی تعمیرات کولر گازی سرویس های متنوع و تخصصی بسیاری را در خصوص عیب یابی و تعمیر انواع این تجهیزات ارائه میدهد. این سرویس ها کلیه ی کولرهای گازی را در برند ها و مدل های مختلف شامل میشود. خدمات ارائه شده از سوی نمایندگی رسمی تعمیرات کولر گازی در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار متقاضیان گرامی قرار میگیرد. همچنین برای حفظ اعتماد هر چه بیشتر کاربران، کلیه ی خدمات عیب یابی، تعمیر، ترمیم و تعویض قطعات، با گارانتی و ضمانت نامه های معتبر نیز همراه خواهد بود.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر